• uykusuzda her okuyuşumda yarıldığım bölüm. bu hafta fark ettim ki okuduktan sonra hep unutmuşum ben bunu. umut sarıkaya falan hep aklımda kalırken bütün hafta, tribali okuyup unutuyorum. böyle de bi etkisi mi var acaba cengiz üstünün bünyede...

ve bu haftaki goril abiyle tavan yaptı bence:

(başında kep sırtında sazla)
    -abi sen ingiltere'de değil miydin.
    -dna testi için gittiydim oraya.
    -köken kenya çıktı di mi?
    -yok. çorum'un çıbıklı kazası, yukarı çerikli köyünden çıktım... sazımla sözümle geri döndüm.
    -abo?
    -kızlar kesin ağlamayı, verin çalam bağlamayı.
    -hemen?
  • karikaturde kendini kasmis, terlemis, damarlari sismis bir adam portresi vardir;

- tebrikler! 25 gun kakanizi tutarak guinness rekorlar kitabina girdiniz...
    - kacin, cabuk!
    - efendim, ne dediniz?
    - uzaklasin, gidin buradan*!
  • bu köşenin "en kötü esprimiz böyle olsun" bölümündeki bir espriyi yıllardır unutmadım. espri şöyle, iki adam ufuktaki dağa bakar, dağ çay bardağı şeklindedir. adamlardan biri diğerine sorar: "bu dağın ismi nedir?" öbürü cevap verir: "çaybar dağı."

güzel bir köşenin böyle bir espriyle aklımda kalmış olmasıda hoş değil ama yapacak birşey yok. goril abi'ye burdan selam ederim.
  • dc comics tarzı bi çizim, uzak plan, bi aysbergin üstünde belli-belirsiz duran iki insan silueti:
    - bak osman abi bu buzdağının görünen kısmı, bi de bunun görünm..
    - olm bak bu gördüğün de benimkinin görünen kısmı, bi de bunun görünmeyen kısmı var. ulan koskoca buzdağını görmedin gemiyi batırdın, hala gelmiş kafa skiyosun.
  • cengiz üstün'ün genellikle yüzbaşı volkan'dan aldığı kareleri modifiye ederek oluşturduğu bölüm, ki yüzbaşı volkan'ın yurtdışındaki çizgi romanlardan arak çizgileri normalde de çok komiktir zaten. bir de cengiz üstün esprileriyle pek leziz olmaktadırlar. bu arada sayfada normal karikatürler de bulunmaktadır.

yüzbaşı volkandan bir modifiye:
    bir adam (volkan) çiçekleri sulayan kadına arkadan yaklaşmıştır.
    adam: çiçeklerimiz bugün ne diyorlar?
    kadın: söyle ona her fırsatta arkadan dayamasın diyorlar.
  • bir hoca* eliyle sınıfın arkasını işaret ederek;
    -sen! arka sırada otuzbir çeken.
    +ben mi hocam?
    -o kendini bilir.
  • karikaturde bir yatagin uzerinde paralel bir bicimde havada asili duran bir adam ve ona bakan bir adam vardir;

- abi, icime seytan girdi ama cok guzel muhabbeti var, tanisan cok seversin!
    - oglum deli misin, kalk bi hastaneye falan gidelim...
  • lombakin en bi sevdigim bölümü.dergi alınır alınmaz ilk acılan bölümdür kendisi.cengiz üstün ayrıyetten macerayı seven adamı da cizip bi kat daha yarılmamıza sebebiyet vermistir.
    -merhaba berber efendi sıra felan yok di mi?..
    -yok... buyur?..
    -ya gece ters yatmısım heralde su sacı düzeltebilir misin?
    -kafaya corap gecirmen lazım baska caresi yok!
  • goril abi kosesi vardir bi de.
    -muzu bi bucuk kilo yapiyim mi abi?
    -yap hadi yap..yediniz bitirdiniz lan beni
  • - lan açın lan şu kapıyı! solaryumunuza da size de! yok mu lan bi görevli!.. etiyopyalı gibi oldum burda! yanıyorumm! mına koyiim! açın ılaaan!
hesabın var mı? giriş yap