• bu haline bile saldırması göt ister.

tsk ile ilgili onu yıpratmaya çalışanların korkması gereken şey şudur: vurursun eyvallah, ama öldüremezsen durum kötü.

tarihte gördüğüm kadarıyla çok badireden geçmiştir tsk, en kırılgan noktada, bu iş bitti denilen yerde kendisini doğrultmayı bilmiş, acıyanları acınacak hale getirmiştir.

korkma, silkinip kendisine gelecektir. henüz dibi görmedi sadece, bir iç savaşla bölünmesinden endişe ediyorum ve sanıyorum gayret edilen senaryo da bu. olsa bile, üstesinden gelecektir.
  • --- spoiler ---

siz gazi paşa'nın" türk milleti zekidir! "sözüne değil, aziz nesin'in" türk milletinin %60ı aptaldır "sözüne layıksınız. mustafa kemal ve ilkeleri, bu ülkenin beşeriyetine fazla gelmiştir.
    --- spoiler ---

dedikten sonra

--- spoiler ---

ne olursa olsun zafer biz türklerin olacak
    --- spoiler ---

o nasıl olacak? bir milletin büyük çoğunluğu aptalsa bu milletin neyiyle gurur duyayım ben aptallığıyla mı? aptalız oğlum işte, ne kasıyorsun? vatan millet edebiyatı parçalamayı bırakın, her millet hakettiğini yaşar.

cennet gibi vatanı bombok yönetirseniz, aptallığınızı kabul edip bundan sıyrılmaya çalışmazsanız daha çoook güneş görmeyen buğday bitmeyen iskandinav kutup ülkelerine melül melül bakar bizde niye böyle dersiniz.

salağız olm biz, aptalız. iyileşmenin birinci kuralı teşhisi koyup bunu kabul etmektir. hastalıktan kırılıyorsun ama hala ben güçlüyüm diyorsun, yarrak güçlüsün diyorum. git tedavi ol önce artistlik yapacağına.
  • "ne zaman güçlü oldu ki?" gibi bir soruyu akıllara getirir.

halkı güçlü olamayan bir devletin ordusu ancak 90'larda yoğun şekilde ordu propagandasına maruz bırakılmış kitlelerin gözünde güçlü olur.

ordular güçlerini halktan alırlar. bu halk daha doğru düzgün matematik eğitimi oturtamamışsa, ordusu nasıl 21. yüzyıl savaşlarında etkili bir güç olabilir?
  • türk ordusunun pek çok badirelerden geçtiği gerçeğini unutup 40-50 yılı ya var ya yok olan sakallı, bademlerin onu çökerttiğini söyleyen yazarın başlığı.

bir ordu düşünün ki, tarih onun başlığı altında yazılıyor ve bir ordu düşünün ki hepi topu 40-50 yılı olan bir cemaat tarafından ve hatipliler tarafından lağvedilmeye çalışıyor. nasıl? generaller emekli edilerek. öyle kolay mı? bugün zorla emekli edilen generallerden birisi nizamiye kapısından girse, karşısında selam durmayacak, emrine itaat etmeyecek kişi yoktur.

yani, bitmesi zor dostum. çok zor.
  • güçlü olmasi icin galiba illa şehit haberinin gelmesi gerekiyor. illa biri olecek o zaman güçlu olunacak
  • maalesef doğru bulduğumdur. çözüm olarak bu işin artık tamamen meslek olması gerektiğini düşünüyorum. böylece daha profesyonel bir ordu yaratabiliriz. dünyada artık her şey sayı değil diğer nitelikler de önemli tabi
  • kardeşim siz hangi ordudan bahsediyorsunuz aptal mısınız? adamlar kıtalar arası balistik füze yapıyor amk bunlar hala orduyu tartışıyor ahahaha.
  • bu ordu 1 günde kurulmadı ki 1 günde bitsin. isteyen ve kalkışanlar olacaktır. gücü zayıflayıp haini bollaşmış olacağı dönemler de olabilecektir. ama türk ordusu'nun bitmesi demek türk milleti'nin bitmiş olması demektir.

gereken yapılacaktır!
  • iyi niyetle söylenmiş bir hezeyan ise saçma bir hüküm cümlesi,

ya da düşündüğüm şekilde, fetö'nün dezenformasyonlarından biri olan saçmalama ise eğer, ülkeye ihanet kokan bir münafık sıçmığı söz...

özellikle buradaki tefessüh etmiş, çürümüş tiplerin zoruna gitse de bu millet başta 15 temmuz gibi anlarda çok net gösteriyor ki, genetik olarak, fıtraten asker bir millettir. o gece istanbulun pek çok noktasında sabah kadar ayakta direnenlerden biri olarak çok net diyebilirim ki (ve kendim de bu savı o gece somut olarak test etmiş oldum ki) bu millettin kültürel genleri çok başka. beklemediğiniz insanlardan, beklemediğiniz sayıda kalabalıklardan muazzam kahramanlıklar görebiliyorsunuz. halbuki batılı bir kafaya göre insan dürtüsel olarak mutlak şekilde hayatta kalma ameliyesi ile hareket eder. ama türk milleti farklı tepkiler veren, uğruna kendini feda edebilecek ali ve yüce değerlere sahip bir millet (en azından bize güven veren bir hakim çoğunluğu böyle. o gece meyhaneden bile çıkıp şehit olucam diyen, vatan, millet, din aşkı ile çılgınlar gibi koşturan onlarca insanı görünce pek çok ön yargıları da kırabiliyor insan)

dolayısıyla zırva yorumlarla 3-5 ideolojik savdan hareketle tsk'yı aciz göstermek ya aptallığın ve yaşadığı toplumu analiz etme körlüğünün dip noktasıdır, ya da fetö ve benzeri türk toplumu düşmanı mihrakların dezenformasyonunu yapmaktır.
  • fetöcü algıcıların sıçmık tespiti. uçarız kaçarız her ülkeyi yeneriz demiyorum ama fetöcü askerler gidince tsk, zayıflamadı aksine daha da güçlendi. artık içerden pkk'ya, ışid'e, abd'ye bilgi sızdıran elemanlarınız da bitmek üzere. hem asıl olay teknolojide. sürekli yeni ekipmanlar geliyor tsk envanterine. inşallah gerekmez ama bir savaş hali olduğunda zayıflamış mı güçlenmiş mi anlarız.
hesabın var mı? giriş yap