• en tehlikeli twitter hesap çeşitlerinden birisi olduğunu düşünüyorum. neden mi?

sabitlediği tweet ve genelde beyan ettiği şekliyle tarafsız ve objektif olduğunu iddaa ediyor. hatta hem yeni şafak, ahaber hem de birgün ve ekşisözlüğü kaynak olarak kabul etmiyorum diyerek bakın ben her tarafa eşit uzaklıktayım imajı yaratıyor.

fakat tweetlerine verilen yanıtları okursanız saf bir ego, kendini beğenmişlik ve kasıtlı çarpıtılmış haberleri görüyorsunuz. eleştiri kabul etmez, çünkü kendini yetkili birisi olarak görüyor. oysa ki sektör içinden haber almak ve açık kaynaktan bilgi vermek dışında yaptığı bir şey yok.

bir de tweet altlarında kendini üstadım diye yağlayanlar dolu.

bu ülke google kullanmayı öğrenemedi. sağa sola üstadım diye yağ çekene kadar araştırın, okuyun, kendinizi geliştirin. böyle hesaplara kendinizi ezdirmeyin.

çok kaliteli bilgi veren, üslubu düzgün, öğretmeyi amaçlayan kaç tane mühendis arkadaşım var, adamların üç beş takipçisi var, milletle dalga geçmeyi şiar edinmiş bu arkadaş televizyona bile çıkıyor.
  • gerçek ismi turan oğuz değildir. bunu hala çaktırmadan televizyonlara falan çıkması çok enteresan.

kendisi bildiğim kadarıyla araplarla falan iş yapan, sektörden bir mühendis. savunma sanayii ve kibir alanlarında uzmanlığı vardır.
  • düz akp'lidir. genelde savunma sanayii ile ilgili yazdığı için fazla radara takılmıyor ama geçenlerde ümit özdağ'ın suriyeli mahmut ile ilgili yazdığı tweet'e kudurması ne menem bir çomar olduğunu gün yüzüne çıkarmıştır.

suriyeli mülteci krizini eleştiren ve kendisine tepki gösterenlere de ağzından salyalar saçarak ülkeden gitmelerini falan söylüyor. aklı sıra türk'ü türk'ün vatanından kovmaya çalışan ümmetçi tandanslı bir hain. takip edip prim vermeyin.
  • kendisine muhalefet geldiği anda bloklayan ya da dalga geçmeye çalışan ergen bozması bir arkadaş olduğunu görmüş oldum ve dumur oldum. son bir senedir iktidar suyuna girmiş olması şaşırtıyordu zaten, dümen suyuna giren de maşallah tahammülsüz bir acayip haline geliyor, gerçekten üzüldüm yahu.
  • onun bunun götünü yalayarak, büyük olasılıkla içeriden aldığı hizmete özel bilgileri sana bana satarak ego yapan ve göt yalamaktan bok kafalı bir adama dönüşmüş herif.

bok kafalılığı o kadar büyüktür ki en ufak bir eleştiriye bile gelemez ve özelden hakaret mesajları gönderir. sanırım twitter kullanıcı adı da ne kadar büyük bok kafalı bir adam olduğunu kanıtlar niteliktedir çünkü bu kadar büyük boktan bir adam olmak ancak dinozor boku ile mümkündür.
  • abi bu adamın egosu da yemin ederim everest'i geçti stratosfere dayandı. sürekli görüyordum böyle çıkışlarını. ama twitter'da ki patavatsız insanların çokluğuna ve onların saçma sapan yorumlarının kontrolden çıkmış haline verdiğim için çok da şeyetmiyordum. ama bu nedir be abi, ne demiş bu adam sana da böyle cevap veriyrsun ki.

https://i.snipboard.io/ogprfh.jpg
    https://i.snipboard.io/qryfkb.jpg

teşekkür edecekmiş de bilmemneymiş de. adam sanki sivil savunma sanayi müsteşarı bana.

abi kimi takip etsek en geç 6 ayda götü başı dağıtıyor. sosyal medya laneti midir nedir.
  • insanların gayet akılcı yorumlarına da hoyrat ve ciddiyetsiz cevaplar verebilen twitter kullanıcısı kibri bol reiscik.

26 ocak 2019 ırak türk üssünün saldırıya uğraması hakkındaki yorumu savunma bakanlığının açıklamasının benzeridir. demek ki o yönde düşünmektedir, saygı duyulur.
    https://twitter.com/…tatus/1089173416555565056?s=21

aşağıdaki son derece mantıklı yoruma ise fazlasıyla hiddetlenerek ergen atarı yazmıştır.
    https://twitter.com/…tatus/1089202330271129601?s=21

bu tosun paşa hazretlerine göre herhalde artık kim sıcak bir evde ve klavye başındaysa sadece kendisinin yazdıklarını desteklemek ya da hiçbir şey yazmamak haricindeki tek seçenek genelkurmaya şahsen başvurmaktır.

edit: tabi ki beğenmediklerini bloklar ki daha fazla canını sıkan yorum görmesin.
  • geçen gün düşen tb2 hakkında attığı tweette kaza fotolarını yorumlarken şöyle bir ifade kullanmış: “bulgularıma göre”. bulgularım? kaza kırım uzmanı bile olsan herhalde haber fotoğraflarına göre yargıya varmazsın ki böyle bir vasfın da yok.

savunma sanayi hakkındaki haberler bolca hamaset, çarpıtma ve reklam içerdiği için ilk çıktığında turan oğuz’un gerçekçi ve samimi yorumları ilgi çekiyordu. arada bir kaç sene takip etmedikten sonra bir baktım ki vatandaş savunma uzmanı muamelesi görür olmuş. halbuki en fazla bu konuya ilgili bir blogger sayılabilirdi. ülkeye hakim olan genel vasatlık içinde maalesef “uzman” kategorimiz de bu.
  • -spoiler-

(bkz: üstadım)

-spoiler-

twitter'daki ilk zamanlarında herkese boncuk dağıtan sahte nezaketli hallerini biliyorum bu adamın. sonra yukarıya yaranmayı çok sevdi. dümen suyu deriz kendisine.
  • daha ilk uçuşunu yapmamış hürjet hakkında temel kotil'in yabancı ülkede ihaleye gireceğiz şeklindeki tweetini alıntılamam üzerine beni engellemiş hüstad.*

akape mahfillerinden edindiği bilgilerle twitter'da ego şovu yapıyor.

buraları okursa diye einstein'dan bir alıntı : ego=1/bilgi.

egon çoksa bilgin az demektir.
hesabın var mı? giriş yap