387 entry daha
  • bugün ölüm yıl dönümü olan lider. allah rahmet eylesin.
  • iyidir kötüdür bişi demem lakin tam bir badem gözlü vakası olan rahmetli.

yıl 1989. anap 70 küsür ilden sadece 4 tanesini almış ve %16 oy kaybederek %21'e düşmüş. tam o zamanda c.b seçimi yapılacak. shp ve dyp haklı olarak anap'ın bir tahakkümü kalmadı sen c.b olamazsın diyor rahmetliye lakin özal milletvekili sayısına güvenip c.b oluyor.

olaydı da günümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçim sistemi 1989'da uygulansaydı muhtemelen en fazla % 24-26 oy alacak olan adamdı.
  • uzun yıllar önce bugün vefat etmiş olan türkiye cumhuriyeti'nin başına atatürk ve adnan menderes ile birlikte gelmiş olan en muhteşem insandır. kendisi vefat ettiğinde annemle birlikte pazarda alışveriş yapıyorduk ve annemin hüngür hüngür ağladığını hatırlıyorum. bizimkiler de hardcore anap'lı idi, eski thy başkanı cem kozlu ile fotoğrafı olan bir adamım yani...

bir diğer güzel adam ise adnan kahveciymiş. bu iki adam erken gitti belki hayatta olsalardı şu anda çok daha güzel yerlerde olabilirdik...
  • son kanun bükücü. çıkardığı kanun hükmünde kararnamelerin net sayısını bilmiyorum ama 150'den fazla olduğunu biliyorum. adam açık açık canının istediğini yapmak için kanun hükmünde kararname çıkarmış. ülkeyi getirdiği nokta berbattır. onun başlattığı özelleştirme çılgınlığı bugünün akbabalarına yaramıştır. her anlamda devleti delik deşik etmiştir.
557 entry daha
hesabın var mı? giriş yap