• koca bulmak
    zengin koca bulmak
    daha zengin koca bulmak.
    4. amacı merak edenler için; en zengin kocayı bulmak.
  • eve sağ ve tek parça ulaşmak,
    gün içinde taciz edilmemek,
    eşit ücret, eşit iş.
  • türk erkeğininki ile aynıdır.

(bkz: yabancı eş)

(bkz: yatarak para kazanmak)

(bkz: nedensiz yere saygı görmek)
  • annelerinizi, kizkardeslerinizi, ailenizdeki butun kadinlari ifsa ettiginiz baslik.

aferin size.
  • türk kızı bu soruya neden 4 değil diye cevap verecektir.
  • bahceli, ama soyle ayaklarin topraga degecegi, sabahlari kahvalti icin domates/biber/salatalik toplayabilecegi bahceli bir ev sahibi olmak
    bahceli, ama deniz kenarinda bir ev sahibi olmak
    son olarak da bahceli, deniz kenarindaki evde huzurlu olmak
    *
    *
  • hayattaki üç amacı bmw almak, sosyal medyadan kız düşürmek ve uçaktan ilk önce inebilmek olan türk erkeği ile kıyaslarsak, bana fazlasıyla anlamlı ve rasyonel gelen amaçlardır. zengin biriyle evlenmek dahil.
  • "boyle basliklara yazmayacagim" deyip yine yaziyorum arada. kendime de kizmiyor degilim ama, ne bileyim, yazasim geliyorsa demek...

hani zaten bastan yanlis acilmis bir basliga iliskin ne yazabilir insan bilemiyorum. kuzeyi guneyinden farkli, dogusu ile batisi arasinda ucurum olan bir ulke var ortada. ortalama bir insan profilinden soz etmek mumkun degil. akp'ye oy veren kitle ile chp'ye oy veren kitlenin yasam tarzi, beklentileri, insan iliskileri oylesine farkli ki turk kizinin hayattaki amaci derken, hangi turk kizindan soz ettiginizi tanimlamaniz gerekiyor once. tanimsiz yapamiyorum ben. de baglacinin yazimina takmis bir ruh hastasiyim ayni zamanda. at burcu oldugum icin bunlar hep. her neyse.

boyle genellemeler iceren basliklara baktigimda ve altina yazilanlari okudugumda aklimdan gecen tek sey toplum olarak ne kadar geri oldugumuz. gelip "siz erkekler de soylesiniz" diye cemkirmenin anlami yok. kadinlarin ezildigi cok fazla alan oldugunu ve bu baskici ataerkil kafadan kurtulmadan bazi sorunlarin da kesinlikle cozulmeyeceginin farkindayim ama, cinsiyet ayirmadan soyleyebilirim ki bence ulkenin "egitimli" kitlesi de tam olarak gelismis degil bence. turkiye'de gercek anlamda entelektuel bir birikime ve bakis acisina tam olarak erisebilen bir kitlenin oraninin gelismis bir ulkeninkinden cok daha dusuk oldugunu dusunuyorum acikcasi. biraz konusup zaman gecirince fark edilen bir, nasil desem, yuzeysellik var. yuzeysellik dogru bir tanim mi emin olamadim simdi ama, yazarken aklima gelirse eklerim. aslinda kimseye kizamiyorum da; cunku insan yasadigi cevreyi degistirmeden, kendine ve ait oldugu her seye disaridan bakmadan -artik ne kadar mumkunse- pek anlayamiyor durumu.

basliklara ve yazilanlara ne zaman baksam memnuniyetsizligini durmaksizin dile getirip itisip kakisan, nefret ve ofkeyle dolu insanlar goruyorum; ama isin aci tarafiysa insanlarin bu memnuniyetsizlikle mukemmel bir uyum icinde yasamlarini surduruyor olmalari. bir yandan determinizm beni durtup "ama firsat esitligi... herkes ayni kosullarda dogmuyor biliyorsun" diyor. bir yandan da "ozgur irade var midir?" diye ben ona soruyorum. sonra da "turk lirasinin deger kaybi, ortadogu, islam'in ortacagi, cografya kaderdir ve bir takim baska ayrintilar..." diyor ve susakaliyorum.

harcayacak bu kadar bos zamani olunca insanlarin, birbirlerine sariyorlar boyle. issizlikten hep. calisilan is degil, mesguliyetsizlikten. ulkenin akademisyenine bile nitelikli is yok ki. telefonla konuşma süresinde avrupa'da 1. olmamız her seyi acikliyor aslinda.

"collective retardation of this comment section is astounding." yazip gecmeliydim belki de.

icim sisti.

not: aklima gelmedi.
  • dünyanın en boş beleş insanlarından (sizden bahsediyorum) sevgi, şefkat, incelik, merhamet gibi, bir insanın alelâde bir hayvana dahi gösterebileceği en basit duyguları bekleyen fakat bulamayan cins-i lâtifin yerinde olsam her ay birinizi seçip süründürürdüm ama işin ucunda şiddet görmeyi geçtim, canından olmak var.

türkiye'de kadınlara sadece kadınsızlıktan artık kudurmuş erkekler filan laf söylerse hoş görürüm, gerisi boş yapmasın. bunu hoş görmemin sebebi de bu halde olanların artık mantıklı düşünemeyecek derecede hormonal dengesinin bozulması. yoksa yine dangalakça ama mazur görülebilir.
  • öncelikle amacım sizin gibi orospu çoçuklarına muhtaç olmadan kendime yetecek kadar para kazanabilmek ve bu parayı kazanırken kendimi mutlu, huzurlu hissetmek.
    işimden ayrıldım ve gece gündüz ne iş kursam da elimdeki parayı en iyi şekilde değerlendirsem diye hesap kitap yapıyorum günlerdir.

sonra yine sizinle uzaktan yakından alakası olmayan, yani düzgün karakterli, çalışkan, güzel kalpli, mümkünse hem güler hem güzel yüzlü bir insanla hayatımı birleştirmek ve çocuklarıma güzel bir gelecek sağlamak. tabi bu pek amaç değil. daha çok bir hayal. olursa ne ala ama olmazsa da yapacak bir şey yok.

ben bunları gerçekleştirirken siz de inşallah zongon koco oroyorlor diye ağzınızdan köpükler saçarak helak olursunuz ya.
hesabın var mı? giriş yap