şükela:  tümü | bugün
 • insanlık tarihinin görüp görebileceği en aşağılık müesseselerden biri.ve evet genelleme yapıyorum çünkü geneli böyle.
  (bkz: al birini vur ötekine)
 • kendi mesleki tarihinden bihaber, acınası haber kuruluşları.
 • en bir onemli haber kaynagimiz olan ntv'nin 18 haziran 2000 tarihli haberini paylasayim sizlerle ah benim guzel dostlarim;
  formula 1'de sezonun sekizinci yarisi olan kanada grand prix'ini, ferrari takiminin alman pilotu michael schumacher kazandi. takim arkadasi rubens barricello ikinciligi elde ederken, ucunculukte bilmemkim, dordunculukte ise mclaren pilotu mika hakkinen yer aldi...

  haa, inanan olur inanmayan olur, sover sayar diyerek size ispatini da vereyim de nice kemikler sizlamasin anadoluda trakya da...
  http://www.mulayim.com/yaramaz/turkmedya.html
 • trt, cumhuriyet, vakit, milli gazete gibi belli bir ideolojiye hizmet eden gazeteler ve yansımaları olan radyo - tv kanalları dışında kalan kesiminin reyting veya tiraj saplantılı olduğuna inanılan türkçe yayın kuruluşları.

  türk medyası denince genelde gazete olarak star, sabah, hürriyet, milliyet, akşam, radikal, dergi olarak aktüel, tempo, fhm, esquire, cosmopolitan, elele, tv kanalı olarak atv, kanal d, star, ntv, cnntürk ve show tvnin anlaşıldığı kitle iletişim araçları.
  dünya ortalamasının çok altındaki bir reklam pastası için birbirini yiyen, yeri geldiğinde birbirini yalamakta sınır tanımayan kitle iletişim araçları.
  türkiyeye toplu taşıma araçları kadar faydası dokunmayan kitle iletişim araçları

  yapı itibariyle esasında bir bakkaldan farkı olmayan, sonuçta birer ticari işletme konumundaki dördüncü kuvvet.
  her şeye rağmen sadece yönetici seviyesindekilerin reyting, tiraj manyağı olduğu gözlemlenebilen tamamiyle patron güdümündeki alet edavat.
 • bugün meydana gelen patlamalardan sonra "sıcağı sıcağına" kaygısıyla yayınladıkları korkunç görüntüler* sayesinde hayatlarımızın tam ortasına bombalar koyan güçlerin ekmeğine en halisinden tereyağı süren oluşumlar bütünü. onca insan öldü, bir de üstüne milyonlarca insan korkunç şeyler görüyor, bir patlama da ruh sağlığında duyuluyor... montaj yapmak saatler sürüyor sanki!!!!
 • kokuşmuşluğun kurumsallaşmış hali!..
 • kolu bacağı kopmuş insan görüntülerini hiçbir otosansür uygulamadan yayınlayan medya türüne verilen ad.
 • haber vermeyı kopuk bacak gostermek zanneden medyamsı
 • iletisim fakültelelerinin kantinlerinde 4 sene ahkam kesip sektöre gidince akbabaya dönüsenlerden olusur.. istisnalar elbette var.. üstlerine alinmasinlar..