• arap milletininkiyle boy ölçüşemez sanıyorum..
    gerçi onların mazereti var.. sokakta dolansalar eriyik vaziyette asfalta nüfuz edecekler..
    bizim mazeretimiz ne onu çözemedim..
  • cumartesi günleri saat 14:00-16:00 arasında aşti tarafından ankamall'a doğru yaklaşırken, sol şeritteki araba sayısından, ne derece bir manyaklık olduğunu anlayabilirsiniz. arkadaş gören duyan da zanneder ki "ankamall'de bedava ürün veriyorlar."
    bu ne hırs arkadaş, sanki kodumun avmsi kaçıyor.
  • http://www.radikal.com.tr/…inar-ogunc&categoryid=97

devlet eliyle artması, coşması desteklenen manyaklık
  • özellikle yeni nesilde görülen manyaklıktır.

bornova forum'daki kalabaklığın çoğunluğu ne alışveriş ne de başka bir şey için ordadır. işleri güçleri karı kız, erkek kesmektir. liseliler ve kendilerini zengin olarak göstermek için yırtınan piçlerle dolup taşmıştır buralar. keşke bu manyaklar alışveriş yapmaya gelen çiftler, aileler olsa ama ne yazık ki gelenlerin birçoğu hormonaldır.
  • zaytung'un da dikkatinden kaçmamış manyaklık.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=14610
  • var olandır.

berkecan'lar ile pelin'lerin buluşma noktasıdır. ellerinde iphone, önlerinde bir latte'yle akşamı ederler burada.
  • aslında olmayan manyaklık. önce şehrin organik çarşı yapısını bozdular sonra hava alacak yer bırakmadılar sonra buraya gidin dediler.
    millet de gidiyor.
    (bkz: toplum mühendisliği)
  • paran olmayıp boş beleş gezmeleri bir yana bırakırsak, olmayan manyaklıktır.

yani hobi için avm gezmeyi kastetmiyorum.

örneğin haftasonu ne yaparsın? alman gereken şeyleri ve bakman gereken şeyleri düşünür, zaman kalınca birileriyle görüşür aktivite yaparsın. eğer bunları şehirin normal tabiatında yapmaya kalkışırsan saatlerini alır hem yorulur hem de bazı şeylerden vazgeçersin, değil mi?

avm denilen yer merkezileşmiş mağazalar grubudur. tekstil, elektronik, gıda, bijuteri, züccaciye, dekorasyon, yapı market ve sayısız şeyleri, doğru yönetilen ve güzel tasarlanmış bir avmde bulabilirsiniz. alman gerekeni alır, bakman gerekene bakar ve çıkarsın. benim haftasonu 48 saatim var. eve yapı malzemesi baktıktan sonra üstüme kıyafet aldıktan sonra bir de karşılaştıracağım elektronik cihaz için ben şehri resmen arşınlamam gerekir.

kimse kafana "tüket!!" diye tabanca doğrultmuyor, ya da "bu avm ye girince en az 100 tl alışveriş yapacaksınız yoksa eksi dördüncü katta mokoko" diye bir uyarı levhasından haberim yok. ha sen buna güdüleniyorsan kusura bakma da o senin salaklığın.

tüketim ürünlerinde merkezileşme artık kaçınılmaz. çünkü insanların zamanları ve paraları düne göre daha değerli. daha hızlı, daha ucuz ürün bulmamız gerekiyor. önce gıda grubunda başlayan bu merkezileşme sonra giyim, elektronik, yapı gereçleriyle devam etti ve bunların da toplanıp merkezleşmesi gerekti. bu da avm oldu.
  • sonunda kaos yaratacaktır. (bkz: ekümenopolis)
hesabın var mı? giriş yap