• (bkz: sinan ozen)
    (bkz: muzik)
    (bkz: ahah)

bu mantikla, sadece enstrümantal müzik dinleyenlerin hic konusmamasi gerekiyor diye düsündüren bir sinan özen lakirdisi.
  • sadece enstrümantal müzik dinleyen kişileri sessizliğe zorlayan açıklama...
  • + erdener abi, türkçe müzik dinlemiyorsan türkçe de konuşma.
    - fuck you.
  • eskiden türkçe müzik dinleyenlerle takılınmazdı,zaten şimdinin kral tv müziğini inşaat işçileri dinlerdi,içe kapanık aşık tayfası da sezen dinllerdi,işçiler orhan,araba tamircileri müslüm dinlerdi.roxette,m.j,madonna gurubu vardı new kids on the block falan da severlerdi ii aiale çocuğu tribi vardı,sağlıklı ,rahat,ii giyinme çabasında tiplerdi onlar.metallica,iron maiden,manowar, judas priest,jethro tull,kiss dinlerlerdi bir gurubu rockçıların .birde doors,led zeppelin ,clapton,hendrix,pink floyd,joplin tayfası vardı ağır abileriydiler müzikal çevrimin,kafalar hep güzel.sonra queen geldi çoğu birleşti kendi arasında ki kızların harika melodileri vardı zaten.miles davis dinleyen,weather report dinleyen,chick corea dinleyen,emprovizasyon seven de bir ekip vardı çoğu eğitimliydi müzikte ya da şanslıydı algı yüksekti. yani popçular dans eder,rockçılar yaşar,jazz tayfası konuşur,çalışırdı.hepside nedense türkçe konuşurdu ve anlaşırlardı da her nasılsa.hal böyleyken bu kısa pasajın antisosyal yazarının karşısına bu teklifle çıkıp,sıradaki insani tecrübesinden pataklanarak yararlanabileceğin fikrini aklından çıkarma tembihi ile cevaplanabilinir safsata .
  • bana nedense ezik sarkici altug'u hatırlatan emir kipindeki laf salatası.

yalnız altuğ komikti, bunu söyleyen eööö...lan bu da komik be. ciddi değildir lan, valla.
  • bu sozu soyleyen buyuk turk muzisyeni sinan ozen beyefendiye sunu sormak istiyorum:

-abi ben turkce konusamiyorum bu aralar, etrafimda bu dili bilen kimse yok. ama yine de turkce muzik dinlemeye devam ediyorum. peki bu caiz midir, degilse nece muzik dinlemem lazim? kafam karisti valla.
  • bünyeleri adeta bir kıraç açıklamasıymışçasına titreten açıklama. sağolsun beni güldürmüştür şu öğle vaktinde. ayrıca röportajdaki cevaplar ve tavır 'nabza göre şerbet' konusunda ders diye okutulmalıdır. tanrı bize onun kumar masasında yakalandığı haberlerini okutmasın ne diyelim. sanki türkçe müzik denilince akla gelen ilk kanalı açtığımızda sadece anadolu kökenli şeyler çalınıyormuş gibi, yabancı müzik dinleyenlere ayar vermek ne büyük gafletmiş! sinan özen müziğin evrenselliğini unutmuş mudur, yoksa bilerek mi göz ardı etmiştir bilemem; o yüzden bırakın tüm dünyada dinlenmeyi, türkiye'de bile geniş kitlelere ulaşamamış olmanın acısından bunları söylemiş olma ihtimaline değinmiyorum. hem sırf türkçe diye saçmalık dinlemek zorunda mı ki gençlik? beğenmediği bizler hala rakı masasında türk sanat müziği dinliyor. sinan özen bi çay koysa da içsem, o kadar laf ettik ağzım dilim kurudu.
  • milliyetcilikle alakali bir soylemdir, zira turkiye'deki asiri milliyetciler yabanci muzikten, dizilerden vs. nefret ederler, bunlarin halki ozunden kopardigini dusunurler. soylemlerine muhatap olursaniz bu dumur edici zihniyeti yakindan gorebilirsiniz. yani nihai amaclari maddi degil guya ama maddi faydanin cebe atilmasinda da bir tereddut yasanmiyor tabii.
  • valla ne zaman ki sevgili popçu ve diğer tayfa saçma sapan pop/fantaaazi/arabesk şarkılarını yapmayı bırakıp adam gibi müzik yapmaya başlarlarsa o zaman dikkate almayı düşünebileceğim özlü sözdür.

ya da...yok lan ben gene dinlerim pink floyd'umu, radiohead'imi tool'umu. şimdi sinancığıma hitaben sanatın evrenselliğinden falan dem vuran bir şeyler yazmak vardı ama kafasını karıştırmamak lazım gencin. hevesli hevesli konuşmuş işte. kapasitesi o kadar, üzmemek lazım.

türkçe müzik yapıp şahsımca sevilerek dinlenen bazı kişi ve gruplar için :

(bkz: tolga çandar)
    (bkz: nurettin rençber)
    (bkz: cem karaca)
    (bkz: kıraç)(aaah vurmayın lan, seviyorum işte şarkılarını gudik açıklamalarına rağmen)
    (bkz: nekropsi)(var 3-5 söz şarkılarında, yok mu?)
    (bkz: bulutsuzluk özlemi)
    (bkz: bülent ortaçgil)
    (bkz: düş sokağı sakinleri)
    (bkz: şebnem ferah)
    (bkz: anima)
    (bkz: hayko cepkin)
    (bkz: pilli bebek)
    (bkz: pinhani)
    (bkz: yavuz çetin)
    (bkz: erkin koray)

şimdi sevgili sinan, sen bunların kalitesinde müzik yap, inan ki dinleyecek kişiler çıkabilir. bak çıkacaktır demiyorum, çıkabilir diyorum*. ama hiç bir şeye benzemeyen şarkılarını da sırf türkçe olduğu için dinlememizi isteme bizden.
  • "dinlenecek kalitede müzik üretemiyorsan, müzik de üretme" --michael jackson şarkıcısı
hesabın var mı? giriş yap