• ben şimdi şu alevilik kısmına takıldım açıkçası. olm siz operatörle görüşme yaparken, mevzuyu nasıl oluyor da aleviliğe getirebiliyorsunuz? hayır, biz mi yanlış yapıyoruz bir yerde amk?

-bu arada aleviyim ben kıps;)

bizim memleket hakikaten garip bir yer.
  • aslında olay sadece turkcell değil. diğer operatörlerde de benzer durum yaşanıyor. yasada sanırım bir açık var. bir şekilde telefon numaranızı aldıktan sonra (reklamlar, oyun, şu, bu...) servisin mesajı şu şekilde geliyor "istemiyorsanız kapatın". bu mesajı es geçtiyseniz; geçmiş ola.

burada yasanın değişmesi yada yasa yoksa yapılması gerekiyor. çünkü mesajın "istiyorsanız başlatın" şeklinde olması gerek. yani ben istiyorsam başlamalı o servis. ben o servisi baştan istememişim ki niye kapatayım?

velhasıl bu ülkede kolay zengin olmayı bilen birileri var.
    biz de sıramız gelince av oluyoruz.
  • yahu memlekette bu kadar hukuksuz, adaletsiz mevzular dönerken şimdi mağdur olmuş bir insana inanmama ısrarı nedir? ben bunu anlamıyorum arkadaş.
  • telefon ya da gsm hattı alanların ilk aklına gelen gsm şirketi olma özelliğini, insanları kazıklayarak değerlendiren turkcell için oldukça normal olan hizmettir.

ayrıca;

olayda gereken parasal sınır aşılmadığı için tüketici mahkemesinde açılacak bir dava söz konusu değil. yerleşim yerinizdeki tüketici hakem heyetine 'harç ödemeden' başvurabileceğiniz için; ticari veya mesleki amaçlarla yapmadığınız tüm işlemler için rahatça bu yola gidebilirsiniz.

hakem heyeti sonucuna itiraz halinde de tüketici mahkemesinde dava açmak, tüketici için 'paralı' değildir ve kararların yüzde 90'ı tüketici lehinde olmaktadır. türkiye'de avrupa standartlarında işleyen nadir sistemlerden olduğu için çekinmeden başvurup dilekçenizi verin.
  • böyle bir durumla karşılaşmamak için telefon ayarlarınızdan
    "onaysız uygulamaları yükleme" seçeneğini tekrar aktif hale getirmelisiniz. standart olarak bu koruma aktiftir.

daha da önemlisi ve kolayı operatörünüzü de arayıp bu tür online satın almalara numaranızın kapatılmasını bildirin ki defalarca olarak kapalı olması gerekirken nedense! açık.

bu şekilde google olay veya app store dışında telefonunuza yüklenmeye çalışan program başarılı olamayacaktır.

tahminim telefonunuza yükledikleri bu tür bir online film gösterme uygulamasını yüklemenizi sağladılar bunu sizi yanıltarak paralı olduğunu gizleyerek yaptılar.

bu nitelikli dolandırıcılıktır. buna göz yuman, hizmet veren ve dahi aldıkları şikayetlere rağmen engellemeyen kurumsal şirketler de dava konusudur. terk edilmelidirler.

geçmiş olsun, mutlaka hakem heyetine başvurun ve süreç tamamlanınca burdan bilgilendirin ki diğer binlerce sessiz mağdur da aynı yolu izleyebilsin.

edit: yakın zamanda turkcell'den avea'ya geçtiğim için kendimde kıllandım ve online işlemlerden yukarıda uyardığım konuya baktım. "tüm kategoriler için mobil ödeme işlem yetkisini kapat" seçli gelmiş aboneliğim, kapatmama gerek kalmadı. bu ve buna benzer bölümü operatörü arayarak kapatmalısınız.
  • (bkz: aleviyseniz 1'i sünniyseniz 2'yi tuşlayın)

turkcell hakkındaki düşüncelerim:

(bkz: #35238504)

(bkz: #37559424)

(bkz: #35589591)
  • okuyunca inanılmaz sinirlendiğim, alevilik konusunda yazara hakaret edildiğini düşündüğüm ve üzüldüğüm gerçek bir rezalet. olayın hukuki boyutu başka yazarlar tarafından gayet açık ve net bir şekilde zaten irdelenmiş, ben tamamen başka bir noktaya değineceğim.

genelde callcenter çalışanlarına iyi davranmaya çalışırım ve zaman zaman bu yumuşak yüzlülüğü suistimal etmeye çalışan çıkar. bu durumda tavrımı değiştirip "zeka probleminiz var sanırım biraz, beni bir üstünüze bağlar mısınız" diyerek nakavt ediyorum bu tarz arkadaşları. yazar arkadaşımızın durumunda da "sanane benim aile ilişkilerimden orospu" derdim sanırım. çok üzülerek söylüyorum, ülkemizde maalesef deveye diken insana skn yaranıyor. ben paçama yapışan ya da istediğimi yapmayan callcenter çalışanlarını bu şekide hizaya getiriyorum.

örneğin, ailemden uzak bir şehirde başladığım ilk işyerimin maaş kartını bekliyorum, babamın cebime koyduğu harçlık bitmek üzere, yeni harçlık gönderecek ortada gönderebileceği bir hesap yok (öğrenciyken ziraat'e çıkarırdı, aksilik o ki o hesabım kapalıydı). arıyorum 1 güne gelir 2 güne gelir diyorlar sürekli, vermişler salak kuryenet'e bekle amk gelir. en son 1.5 hafta olmuş, kart meydanda yok son kez aradım "sizin salak saçma bir firmaya verdiğiniz banka kartım eminim bir şekilde gelir de, başvuru sırasında istediğim 5000 limitli kredi kartını geldiği gibi kıracağıma emin olabilirsiniz, yeni eve taşınıyordum mis gibi harcama yapacaktım x bankasına kısmet artık" dedim, anında çark ettiler. aman efendim sepet efendim biz arıyoruz kuryeyi gönderecekler efendim'ler falan. "iyi" demiştim "şu an hala sabah, akşama istiyorum kartları". kuryenet'in öğleden sonra teslim ettiği zarfın üzerine "çok acil" notu düşülmüştü, çok gülmüştüm görünce.

geçenlerde yaşadığım başka bir örnekteyse, eski maaş hesabımın bulunduğu banka tarafından "artık maaş hesabınız bizde bulunmadığından, daha önce hesap işletim ücreti almadığımız kredi kartınızdan sonraki ay 60 lira keseceğiz" temalı mesaj üzerine callcenter'ı arayıp kartımı kapattırmak istediğimi söyledim. aman efendim yok öyle birşey, yanlış mesaj gitmiş, kuzenim yazmış falan diyerek kapatmak istemedi beyefendi. yalanım varsa tayyip olayım, en az 10 kere nazik nazik "beyefendi lütfen, uzatmayalım, kapatmak istiyorum, yardımcı olun lütfen" dememe rağmen ama şöyle ama böyle diye yapmasını istediğim şeyi yapmadı adam. en son "sizin anlayışınız kıt sanırım biraz, istediğim şeyi yapamıyorsanız ya bir üstünüzü bağlayın ya da sizin bankadaki 10000 limitli şirket kredi kartımı kırıp şirketten yeni anlaştıkları x bankasının kartını isterim" dedim (ki hakikaten var böyle bir durum, şirketim o an aradığım bankayla şirket kredi kartı anlaşmasını bitirmiş ve başka bir firmayla anlaşmıştı yeni dönemde, eski kartın başına bir iş geldiğinde yeni bankanınkini getirtiyorlardı) ve tısss sesiyle beraber tamam efendim'i duymuştum.

gerçi yazarken farkediyorum, blöf yaparken hep gerçek ve güçlü kartlar çekmişim. çok ama çok üzülerek söylüyorum ki, alevilik güçlü bir orospu çocuğunun başını çektiği bir aşağılama hareketine maruz kalmakta olan, elinizi zayıflatacak bir koz. hattımı kapatıp vodafone'a geçeceğim, size nitelikli dolandırıcılık şikayetiyle dava açağım ve ekşi'ye de durumu anlatan bir entry yazıp sosyal medya'da bu rezaletin duyulmasını sağlayacağım denilebilirdi.

son olarak, türkiye'de olduğunuzun bilincinde olun ve size yapılan terbiyesizliğe aynı oranda karşılık vermekten korkmayın. adamlara neyin doğru olduğunu, ne yapmaları gerektiğini değil; neyi kaybedebileceklerini söyleyin. denedim %100 çalışıyor.
  • benzer bir örnek ve geri kazandığım haklarım için: (bkz: imuhabbet) (bkz: #47927662)

edit: evet onay mesajı gelmiyor arkadaş haklı.
    üzerine soğuk su için, parayı alamazsınız demek bu adamların ekmeğine yağ sürüyor farkindaysaniz. yapılacak şey bir kaç cümle ile elektronik sikayette bukunmak.
    ayrıca bu durumlara bu şekilde kişisel çözümler değil kökten çözümler oluşturulması gerek sistem tarafından.
  • yazar tarafından "turkcell nitelikli dolandırıcılık hizmeti" ismiyle açılan bu başlık turkcell ve dürümcü işbirliği sonucu "turkcell müşteri hizmetleri sorunu" olarak değiştirilmiştir.
  • ben hep 3 aylık 15 lira kullandığım için beni dolandıramayan operatör hizmetidir.
hesabın var mı? giriş yap