• yani bilmiyorum. sanırım muhtarlar. ben bu zamana kadar işimi yokuşa süren bir muhtara rastlamadım. gerçi bizim mahallenin muhtarı da 1455 senedir aynı adam. mahalleliyi nasıl bağladıysa artık rakip çıkmıyor lan karşısına. ne diyordum, evet muhtarlar. çünkü zaten işini kötü yapma gibi bir durumu yok. en fazla dükkanı kapatıp kahveye falan gidiyorlar. arıyorsun hemen geliyor zaten. ikametgah ilmuhaberi istiyorsun. ver kimliğini. hop tak. bugün git yarın gel yok. vay efendim şu evrak eksik falan da yok. tak tak.

her meslek grubunda muhakkak orçolar var. bunların içinde de vardır fekat ben bu orçoluklarını işlerine yansıtacaklarını düşünmüyorum. ne diyecek, "ikamet kağıdı bitti yarın gel yha .ss" mı diyecek. böyle bir saçmalık olabilir mi. olamaz tabii ki de. benim aklıma başka bir meslek grubu gelmiyor. hangi biri kapışabilir işini iyi yapmasıyla; polisler mi, öğretmenler mi, doktorlar mı, muhasebeciler mi, taksiciler mi, siyasiler mi :p *, musluk tamircileri mi, futbol yorumcuları mı, hakemler mi, hakimler mi, büfeciler, emlakçılar mı??? işini en iyi yapan muhtarlar ve muhtarlık müessesesini de yok edecekler. neden? çünkü burası türkiye. işini iyi yapan adamı sevmezler.....* yarın gidip bi ikametgah, bi bir şey alayım ya <3
  • hırsızlar.
  • (bkz: kagit toplayicilar)

bilmiyorum hic kagitlari istifledikleri yeri gordunumuz mu ama cok duzenli ve isini mukemmel yapiyorlar. hepsine saygi duyuyorum.
  • (bkz: eskort)
  • çilingirciler..
    ben hiç ulan yanlış yapmış girmiyor bu anahtar diyeni duymadım.
  • böyle bir şey yok. olamaz da. meslek iş yapar mı lan?

ha bana kalırsa su bardaklığı. işini çok iyi yapıyor. fazlasıyla hem de. ister su koy, ister kola. sabunlayıp sikenini duydum, daha nasıl hizmet versin size o.ç'ler!
  • (bkz: rantçılar)

caddedeki dükkanından aylık 80 bin tl kiranı al sonra reina'da parçala. yerum içerum sikerun hesabu.
  • yalaka ve yandaşlar
  • "beynce kıytaşiyeciley. hiş kötü biy kıytaşiyeciye yaştlamadım."
    sanal olmus yazar surucu nickini almak isteyen caylakımsal 16.09.2014 00:çiftsıfır

başlık çok feci bir ad aktarması zorlaması olmuş. türkiye'de işini en iyi yapan meslekler yerine; meslek kolları, meslek dalları daha güzel olurmuş.

aramızda hâlâ meslek ve ayrımını yapamayan çaylaklar var. yazarlar da olabilir. türkiye cumhuriyeti devleti bir önceki başbakanı ve güncel cumhurbaşkanı o makamda bir işçidir. mesleği ise imamlıktır. zaten imam olan, devleti de cemaat gibi yönetir. asker olan, ordu gibi yönetir. hukukçu olan da dava gibi yönetir. yönetti. yönetecek.

(bkz: #10692412)

bunlar da meslekler: http://tr.wikipedia.org/wiki/kategori:meslekler (listede imam yok!)

bunlar da çok kazandıran meslekler. sanırım işlerini en iyi yapmalarıyla alakalı olabilir: http://www.muhasebedr.com/…i-100-meslek-siralamasi/

türkiye cumhuriyeti devletinin meslek kabul ettiği ve belgelendirdiği tüm mesleklerin sıralandığı bir kaynak bulamadım. meslek odaları ve meslek liseleri, yüksekokullar falan kurcalanırsa tonla meslek kabul edilen ve kalifikasyon gerektiren, belgelenen uğraş mevcut.

işini en iyi yapan meslek sahiplerine gelirsek; işlerini iyi yapmadıklarında karşılaşacakları maddi-manevi yaptırımın en fazla olduğu meslek dalları çalışanları, işini en iyi yapan meslek sahipleridir. eğer, temel hak ve özgürlükleri hiçe sayan "sadece erkek olduğu için silah altına alınma" durumunu kaldırırsanız, askerlik, türkiye'de işini en iyi yapan meslek olur.

sonra bence ayakkabıcılar gelir. elleriyle ayakkabı yapan ve tamir edenleri kast ediyorum. işlerini iyi yapmaları lazım. ne de olsa insan ömrünün üçte biri ayakta, üçte biri de yatakta geçer. yatak ve ayakkabı alırken dikkat etmek lazım.
hesabın var mı? giriş yap