şükela:  tümü | bugün
  • ramak kalmıştır. ortada devlet diye birşey yoktu tamam ama ülke de ülke olmaktan çıktı hakikaten tam bir tımarhaneye döndü. halkın birbiriyle problemi yok ama tımarhane müdürü hastaları birbirine düşürüyor. umarım en kısa zamanda hastalar isyan çıkarır ve yönetimi ele geçirir. yoksa gidişat hiç hayr-ı alamet değil.
  • hayır bunu dusundugunuz gibi komik bir baslik olsun diye yazmiyorum. ciddi ciddi sosyal bir tespit olarak yaziyorum. olayin vehameti son gunlerde iyice aciga cikmis durumda. bu kaniya nasil ve nereden variyoruz peki? once bir listeyle memleketteki unlu insanlari, izlenen programlari, dizi konularini yazmayi dusundum ama bunlari zaten biliyorsunuz. sadece son iki gun yasanan olaylari soyluyorum size. bir kiza tecavuz edilip yakildi, meclisteki vekiller cekicle birbirlerine saldirdi, bir gazeteci kar topu oynarken bicaklanarak katledildi.
  • (bkz: şizofreni)
  • katıldığım tespit. birçok açıdan hiç normal bir ülke değil.

(bkz: türkiye'nin gotham city'ye dönüşmesi)
  • "http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28221286.asp" derim de başka birşey söylemem!
  • şöyle hepimize 46 raporu verilip hakkımızda konuşulurken "bunlaaar deelii" denilebilse.
  • birkaç gün üst üste yüzyıllardır işlenen insanlık suçları denk geldiği için insanlarda ''ne biçim ülke burası'' izlenimi oluşması nedeniyle kafalarda beliren düşünce.
    halbuki bu hep böyleydi. saçmasapan ölümler, nefret, kan, taciz, tecavüz ülkede sık sık gerçekleşen insanlık suçları. gazete köşelerinde okuyup geçtiğimiz olaylar. mecliste kavga vs. zaten alışık olduğumuz sahneler.
    esasında şu an olan, bu deliliğin toplum olarak farkına varıyor oluşumuz. yalnız klasik ''ne günlere kaldık'' geyiğinden bahsetmiyorum. daha bilinçli bir farkına varma söz konusu. insanlar kendilerini ve etrafındakileri sorguluyor, çözüm bulmaya çalışıyor. daha önce kötü olayların faillerine lanet okunur, bu dünyanın çivisi çıktı denir ve konu kapanırdı. şimdi daha farklı bir tepki söz konusu.
    yılların birikimi diyelim.
  • (bkz: ayakta tedavi)