• üç türlü yalan vardır: 1) yalan 2) kuyruklu yalan 3) istatistik
  • tek sebebi türk insanının %50'sinin her şeye sahip olduğunu sanması, kendisini "en akıllı" olarak görmesi ve geri kalan her şeyiyle harika olduğunu düşünmesidir. bu sebeple "satisfied" olduğunu belirtmiştir anketlerde; nitekim bunun sonucu olarak da kendini geliştirmeye çalışmamış, olduğu yerde saymış, cahil bir kitle oluşturmuştur. ama o "satisfied" olmuştur, şaşırmamak lazım.

isveç'teki insanlar ise muhtemelen hayattan daha iyisini beklemekte, kendilerini geliştirmek istemekte ve hep ileriyi hedeflemektedir. bu sebeple cahil türk insanı gibi harika olduğunu düşünmez, henüz kendiyle alakalı bir "satisfaction" yaşamamaktadır.
  • isveci hic gormemis veya yasamamis insanlarin inanacagi onerme
  • hayatınız sizi ne kadar tatmin ediyor sorusunun cevaplarına göre hazırlanmış istatistiki veridir, boştur.
    ne yaşam kalitesini ne de muasır medeniyete erdiğimizi gösterir.
    çapsız ve ufku dar olduğumuzu gösterir ancak.
  • isveç'linin bu soruya cevabı, "yaşam doyumuna tabii ki ulaşmadım daha dünyada gezilecek, görülecek çok yer var, daha yapacağımız çok şey var" gibidir.
    türk'ün soruya cevabı ise, "yeter çektiklerim, borç harç, sürekli koşuşturma, zam zam zam -doydum ben hayata- allah canımı alsada kurtulsam gibidir.
  • beyin boşalınca kolay dolduruyorlar
    normaldir.

şu soktuğumun ısı ve ak kömürünün torbasına geçen yıl aynı aydan tam 8 lira fazla veripte mutlu mu olayım

geçen senenin yine aynı ayına göre lpg ye 1 lira daha fazla verip mutlu mu olayım.

ha tabi dönüp bodrum katında mutlu olabilen insanlar var sefalet içinde vatan din dil diye açlıktan nefesi koka koka bağıranlar.
    saygılar zenginlerimize iyi götürüyor bizi mutlu yaşamlara doyumlu yaşamlar.
  • "mutlu hissetme" ile ilgili karşılaştırma (2010-2014)
    aşırı mutlu olanların oranı:

zimbabve / türkiye / ispanya
    %39 / %37 / %15

başka sözüm yok hakim bey...
  • yurdum insanının mutluluk ölçeğinin "piyango bana çıkarsa soğanın cücüğünü yirim" seviyesinde olmasıyla alakalıdır, acınası bir karşılaştırmadır.
  • en yaşanabilir ülkenin türkiye olması başlığına yazmamak için çok direndim. fakat bi süre sonra da bu başlık peyda oldu.

ulan ne eşşekler var ya.!

haritada isveç'in yerini bilmeyen insanlar gelmiş burda isveç'le sidik yarıştırmaya kalkıyor. hayatında isveç'in herhangi bir yerine gidip gördün mü? onu da geçtim isveç'e 4.000 kilometreden fazla yaklaştın mı? kafayı yiyeceğim ya. gitmemiş. görmemiş. bilgisi yok, fikri var. beynini statükoya kaptırmış aklı evvellerin hayatından ne kadar mutlu olduğu buradan belli o siteden kaynak göstermene gerek yok. cehalet mutluluk verir zira. fakat etrafındakilere işkencedir. kaynak olarak verdiğin o siteyi kullanarak önermelerle -yaşamın her alanında- onlarca sonuca varırım, üzülürsün. onun için istatistiklere hiç girme. 'bilimsel bir gerçek' dedin ya benim kayış komple koptu. önce kendimizi bilelim. ondan sonra bilimden dem vuralım.
  • bu ülkede yaşama doydum diyen herkesi tek tek merak ettim. o zaman benden size gelsin:

doyan çıksın beyler ülke kasıyor.
hesabın var mı? giriş yap