• sochi olimpiyatları zamanında amerikalıları* en çok şaşırtan uyarılardan biri "tuvalete tuvalet kağıdı atmayın" idi. şimdi o zamanki bununla ilgili tartışmaları bulamayacağım da küçük bir google araması yapınca şu ve şunun gibi hayretle karışık şakalı sonuçlar çıkıyor. facebook'ta amerikalıların da buna çok şaşırdığını hatırlıyorum da bir yunanistan asıllı arkadaşım "boruları ve kanalizasyon sistemleri gelişmediği için yunanistan'da da durum böyle" demişti. amerika'da yurtta, evde, otelde de hep tuvalete atardım valla. hiçbir sorun çıkmamıştı. burada ankara'da eskice bir evde birkaç gün attım da atmaz olaydım.

bu arada denk geldim belki ilgisini çeken varsa tuvalet kağıdı tarihçesi ile ilgili kısa bir bilgi.
  • bizim evde yıllardan beri kullanılmış tuvalet kağıdı klozete atılır ve bir defa dahi tıkandığını hatırlamıyorum, tuvalet kağıdını esas çöp kovasına atmak çok pis değil mi ?
  • eğer tuvalet kağıtlarını bim'den alıyorsanız sorun teşkil etmeyecek durumdur. zira bim'de satılan "lé peçete" ler o kadar incedir ki arkasını görebilirsiniz.

fakirlik notu: kullanıyoruz da biliyoruz.
  • bir tutam tuvalet kağıdı alın.

bunu su dolu bir şişeye atın. bir iki çalkalayın, tuvalet kağıdı kaybolcaktır. bunun nedeni selülozik yapılarındandır.

ha bir top büyüklüğünde tuvalet kağıdı yapıp çözmeye kalkışırsanız çözünmez tabi.

yani bokunu çıkarmadığınız sürece tuvalet kağıdıyla tuvaletin tıkanması çok zordur.
  • kol gibi boklar tıkamıyor da incecik tuvalet kağıdı nasıl tıkasın. en iğrendiğim şey tuvaletteki çöp kovalarıdır. her gördüğümde ev sahibi bunu nasıl temizliyor, eline ağanın poku değmiş midir acaba diye düşünürüm.
  • bir rulo kağıtla fındık kadar laleyi temizleyemeyenler tarafından yapılmaması gereken eylemdir.
  • esasen dışkıyla karışmadığı müddetçe, tuvalet kağıdı tuvaleti tıkamaz. dışkıyla karışınca bir acayip, bir değişik oluyor böyle tuvalet kağıdı, zannımca o tıkıyor tuvaleti.
  • tuvalet kağıdının tuvaleti tıkayacağı yüzyılın yalanıdır. bizim ailede böyle bir uygulama yok ve bir kere bile herhangi birimizin tuvaletinin tıkandığı olmadı.
    ayrıca çöpe atmak nedir ya iğrenç mikrobik pis bi hareket. ben neden senin bir hafta önceki pis tuvalet kağıdını göreyim.
  • tedbirli ve titiz insan işidir.

şahsen ben tuvalet kağıdını klozete oturmadan önce kullanırım, kalktıktan sonra değil. zira o delikten muhakkak su yukarıya culp diye sıçrar, bazen tam 12 den vurarak döt deliğiniz ile temas eder ki bu kana karışma ihtimali de demektir aynı zamanda.

söz konusu tehlikenin tamamen bilincinde olan farkındalığı yüksek bir birey olarak tuvalet kağıdı ile tuvalet deliğini iyice kaplarım; ki bir bulamaç olsun ve sıvının viskozitesi artsın. böylece hiçbir damla pervasızca sıçrayamayacak, rahat rahat gerinerek, isabet almak zorunda kalmadan boşaltım yapmayı garantileyebileceksiniz.

keyifli sıçışlar dilerim.
hesabın var mı? giriş yap