şükela:  tümü | bugün soru sor
 • anyonlar denizin voşş ettiği yerlerde olurlar yani kayalık yerler. deniz oralara çarpınca alem negatif iyon olur, hava bir serinler böyle süper bir ortam oluşur, insan bir nefes alır ki off mis. ne dert kalmaktadır ne tasa. anyonların insanı iyi ettiği varsayılır, hatta öyledir. denizin çarptığı bu kayalarda tuz da birikir tabii bolca, sonra bunlar ayışığında parlayınca tuz lambaları oluşur. bence yani böyle bu, ama hayatta ne işimize yarayacak bilmem. denizin voşş ettiği yerlerde yaşamak iyi bir şeydir, aydınlanmak için ise yenilenebilir enerji kaynaklarıyla üretilmiş sarı lamba ışığını tercih ederim.

  verdiğin uktenin içine ettim diye düşünüyorsan http://www.tuzlambasi.com/ adresinden aldığım şu kısım daha mı düzgün bir türkçe ha, sorarım sana?

  "kaya tuzu sanatoryumlarına gitmeye ve oradaki haloterapi seanslarına katılmaya zamanı olmayan, aynı zamanda günümüzün tedavi yöntemlerini tercih etmeyip doğal tedavi yöntemlerini tercih eden astım ve üst solunum yolları rahatsızlıklarından şikayetçi olan kişiler için pakistan’da bulunan himalaya kaya tuzu madenlerinden özenle seçilip getirilen parça kaya tuzlarının şekil verilip lamba formuna getirilerek ev veya iş yeri ortamında size özel tuz senatoryumu oluşturmanıza yardımcı olur."
 • yanmasıyla birlikte oluşan ısının etkisiyle, eksi iyonları ortama dağıtan ve hava kalitesini yükselten lamba. geç keşfedilmiş, iyi olmuştur. doğal olması sebebiyle sağlıklıdır. stresi azaltmada ve uyku kalitesini yükseltmede faydası olduğu söylenir. dekoratif olarak da hoş görünür. çankırı'da tuz lambası satan mağazalar bulunabilir.. ayrıca internet üzerinden direkt olarak üreticisinden satın alıp, istediğiniz yerde kargo ile göndermeniz de mümkündür.

  çankırı'ya gittiğimde bir tane almıştım. çok sevdim. üstelik lambayı aldığım yerdeki satıcı bey istediğiniz tasarımla birlikte, istediğiniz yere hediye olarak gönderebildiklerini söylemişti. ortalama boydaki bir lamba 20-25 tl civarı.

  tuz lambası ve diğer tuz ürünleri, yararları ve diğer bilgileri için aşağıdaki linklere bakabilirsiniz:

  [http://tuzlamba.com/ http://tuzlamba.com/]

  [http://www.acemtuzlamba.com/ http://www.acemtuzlamba.com/]
 • bu lambaların ortamın havasını temizlediği, vücuttaki serotonin dengesini koruduğu, akciğerlerin kapasitesini yükselttiği, yorgunluğu azalttığı söyleniyor.

  ayrıca lambanın ağırlığı ile etki alanı doğru orantılı. alırken, kullanılacağı odanın m2'sini göz önünde bulundurmak gerekiyor. zaten ona göre yönlendiriyorlar.

  çankırı'dan bugün elime ulaştı siparişlerim. güzel bir hediye seçimi olabilir bence.
 • anyonunu katyonunu bilmem ama doğal kesim olanları çok dekoratiftirler. bunlardan bir tane yerleştirilen ortamın havası değişiverir.
 • içinde wi-fi olan, yalnızca içinde değil, sağ, sol, alt, üst katındaki dairelerin en az birinde wi-fi olan, içinde tv, pc çalıştırılan evlerde odalarda ofislerde bulundurulması kullanılması gerekendir. bu kocakarı şeysi değil, bilim. yakında bunlar epey yaygınlaşacak muhtemelen.
 • psödobilimsel new age saçmalıklarından biri daha.

  havayı anyon yayarak(?) temizlediği iddiası zırvadır ve bilimsel olarak olanaksızdır.

  dekoratif bir ürün olarak hoş durabilir. hepsi o. gerisi zırva, dolandırıcılık.
 • içinde hayalet olan, yalnızca içinde değil, sağ, sol, alt, üst katındaki dairelerin en az birinde hayalet olan, içinde iblis çağırılan evlerde odalarda ofislerde bulundurulması kullanılması gerekendir. bu kocakarı şeysi değil, bilim. yakında bunlar epey yaygınlaşacak muhtemelen.
 • tam bir bilim.
 • içinde çocuk olan pistlere de birebirdir. yaygınlaşabilir.