• günümüzde filmde yaşanan para teması dışındaki olguların neredeyse tamamının tam ters şekilde yaşandığı, kadın-erkek, erkek-kadin olgularının artık böyle olmamasından ötürü hafif sıkıcılık yaratan, kırıcı bir film.
  • iki haftalık ihbar müddeti
  • (bkz: sabun kopugu)
  • sandra bullock olsun tastan olsun. hafif yaslanmis olsada kendisi gene de super..
  • çok sıradan tahmin etmesi hiç bi zorluk taşımayan bi senaryoya sahip ama bi o kadar da şirin bir film. müzikleri de film gibi şirindi*. hatta norah jones'un sesini duymaya başlayınca yüzüme yerleşen tebessüm, onu piyano başında gördüğüm sırada şirin bir hassiktir'e* bıraktı kendini. film boyunca aynı mavi kravatı 3 kez gördük hugh abimizin boynunda ama hiç önemli diil. boş vaktiniz varsa görün hayır yoksa hiç kasmayın.
    bu arada gökdelenlerin dibindeki seyyar kebapçı sadece bizim buralarda yokmuş :)
    ve ayriyeten 11 eylül olaylarından sonra newyork'un havadan görüntülerinin verildiği ilk film de budur.
  • filmin en ilginc anlarindan biri coney island'daki mahalleyi anlatirken, sandra bullock karakterinin "burada da bay ve bayan goldfarb yaşıyordu" demesiydi. zira bir başka coney island filmi olan requiem for a dream'de baş karekter*'nun adi harry goldfarb, annesinin adi da sara goldfarb'di. bir de rahmetli kocasi vardi bayan goldfarb'in tabii ki. acaba bilincli bir gonderme mi, tesaduf mu bilmiyorum, ya da belki de goldfarb, brooklyn'de pek eşine rastlanan bir soyaddir.
  • modern kül kedisi, su perisi masalları serisinin otuzbininci parçasını oluşturan film. bir tür deja vu hadisesi.
    (bkz: notting hill)
    (bkz: pretty woman)
    (bkz: you ve got mail)
  • fragmandaki bazı sahnelerin içinde yer almadığı film.
    (bkz: #2438794)
  • filmin ilginç detaylarından biri, çalışan kadınların %90'ında görüldüğü gibi her giysiye uyan tek bir çanta kullanma eğiliminin işlenmesi bir diğeri ise, dünyanın neresinde yaşarsan yaşa, ne kadar zengin olursan ol asla banyo suyunun sıcaklığını garanti edemezsin öğretisidir.
  • filmde sandra bullock'un canlandirdigi karakterin cumhuriyetci olmadigi film:

sb'un arkadasi: seni ikinci kez aglarken goruyorum.
    sb: ne zaman aglamistim ki?
    sb'un arkadasi: bush secildiginde.
    sb: hangi bush?
    sb'un arkadasi: her ikisi de , sahi ucuncu kez goruyorum o zaman.
hesabın var mı? giriş yap