• filmin ilginç detaylarından biri, çalışan kadınların %90'ında görüldüğü gibi her giysiye uyan tek bir çanta kullanma eğiliminin işlenmesi bir diğeri ise, dünyanın neresinde yaşarsan yaşa, ne kadar zengin olursan ol asla banyo suyunun sıcaklığını garanti edemezsin öğretisidir.
  • filmin en ilginc anlarindan biri coney island'daki mahalleyi anlatirken, sandra bullock karakterinin "burada da bay ve bayan goldfarb yaşıyordu" demesiydi. zira bir başka coney island filmi olan requiem for a dream'de baş karekter*'nun adi harry goldfarb, annesinin adi da sara goldfarb'di. bir de rahmetli kocasi vardi bayan goldfarb'in tabii ki. acaba bilincli bir gonderme mi, tesaduf mu bilmiyorum, ya da belki de goldfarb, brooklyn'de pek eşine rastlanan bir soyaddir.
  • eğlenceli ve buram buram aşk kokan bir film. hugh grant çok sevimli ve sempatik duruyordu bu rolde. espriler filme güzel serpiştirilmiş ve hala aklımda kalan birkaç tane var.

--- spoiler ---
    bu ev çok küçükmüş iyi ki annenler sinemaya gitmiş yoksa nasıl sığardık bilemiyorum, ayrıca evin bi ucundan diğerine 6 sn de gidebiliyorum.

artık fakirim yani helikopterimizi bir aileyle paylaşmak zorunda kalacağız.

--- spoiler ---
  • evde miskinlik yaparken denk gelip hiçbir beklenti içine girmeden izlenirse keyif veren ve bazı sahnelerde aşık olma hissi uyandıran film.
  • sandra 'nın en iyi filmi olmayan filmi.
    (tanımımı seveyim mi? seveyim)

2002 yapımı..

hugh grant 'den ziyade sandra'nin muazzam bir çekim gücü ile oynadığı yegâne aktör kesinlikle bill pullman'dır şahsım nezdinde (bkz: while you were sleeping).

(ama yine de izlenir mi? izlenir...)
  • filmin baş rolündeki hatun kişinin tek kişilik diyerek saydığı yemek listesinin kabarık olması ve filmin sonunda hayır iki kişilik diye son nokta koyulmasıyla akılda kalan, gerisi tarihe karışan bir film adı.
  • aslinda hakikaten bu kadar sudan bir genre icin bile zayif bir senaryoya sahip olsa da,sandra bullock ve hugh grant icin seyredilebilecek,seyreden herkesin "a o sarki nedir acaba" diyecegi sarkisinin counting crows dan big yellow taxi oldugu film.filmin produktoru de sandra bullock dur.fragmaninda gorulen ancak filmde gorulemeyen "you love him,i love him?" sahnesi ve gene filmde bulunmayan ancak burda aciklarsam film sonu soylemek sayilabilecek bir sahne daha,dvd nin deleted scenes kisminda bulunmaktadir.filmde bir sahnede norah jones diger bir sahnede ise donald trump gorulebilir.
  • iki haftalık ihbar müddeti
  • amerikada işten ayrılmadan önce iş vereninize, işten atmadan önce çalışanınıza vermeniz gereken uyarı.
  • romantik komediler içinde en çok sevdiklerim arasında ilk 5’e girer, sandra bullock’u aman aman sevmem ama bu filmde çok beğeniyorum.

sandra kızımız, idealist avukat olarak çalışırken ukala ve sığ görünen zengin hugh grant’in şirketinde çalışmaya başlar, olaylar gelişir. 9/10 bir romantik komedi, izleyen hayrını görür.
hesabın var mı? giriş yap