• bunun zenginlik göstergesi olduğunu düşünenler eve ders vermeye cüneyt arkın'ın geldiğini sanıyor olmalı. 3.5 yaşındaki çocuğu zaten steinway'e oturtacak haliniz yok. o yaşta çocuğa kendiniz biraz öğrenip de bir şeyler öğretmeniz mümkün. bir org alıp beraber oynayabilirsiniz. anne baba müzik eğitimi almışsa çocuk daha 8 aylıkken bile bir orgun önünde danseder, tuşlarla oynar, sesleri değiştirir, trompet sesinden yaylılara geçiverir. böyle oynayan çocuğa 3 yaşında ders vermek onun için zulüm değil eğlence olacaktır. çocuğu sıkıntıya sokmadan, müzik aletlerinden nefret ettirmeden küçük yaşta müzik öğretmek de mümkün.
  • bilinçsizce ve statü göstergesi olsun diye yapılıyorsa çocuğa eziyet, bilinçli ve kültürlü bir aile usulüne uygun yapıyorsa büyük kazanımdır.
  • çocuklarını sikmeye meraklı ailelerin büyük eğlencesinin başına gelen şey.

abi çocuk ya çocuk bırakın pipisinin yerini öğrensin önce.
  • uzun parmaklı olmaya yol açar.
  • büyük heveslerle başlanan; ancak çocuğun yaşı ilerledikçe* önüne gelen şarkıların değişeceği gerçeği yüzünden, metotlarla öğrenilen bu işin mahalle düğünlerinde veya ucuz barlarda "klavyeci" olarak devam edeceği eylem.

(bkz: türkiye'de müzisyen olmak)
    (bkz: kendimden biliyorum)
  • bu "maddi zenginlik" değil "duygusal zenginlik" tir olsa olsa.

şu an 3 yaşında olan oğlum için adımını attığım olaydır. haftaya org'la ders almaya başlayacak. o henüz farkında olmasa da ben inanılmaz heyecanlı ve duygu doluyum.
    eğer herşey iyi giderse, travmatik bir şey yaşamazsak çocuğumun ruhunu besleyecek bu.

edit: bana tavsiyelerde bulunacak eğitimci arkadaşlar varsa memnun olurum.

kesinlikle zengin değilim.
  • gayet de çocuğumun yapacağı eylem.bana yaptırmamışlar benimki yapacak.
  • aynı zamanda baleye de gidiyorsa yeme de yanında yat.
  • son kuruşun olsa da çocuğuna müzik, spor, sanat eğitimi aldırmalıdır.
    virtüöz olmasalar da geri dönüşümü çok olumlu olur.
hesabın var mı? giriş yap