• türkiye kupası kura çekiminde yaptığı konuşmada "ben, yıldırım demirören futbol federasyonu adına tüm kulüplerimize başarılar diliyorum." cümlesini kurmuş insan. cümle birebir bu şekilde.

çok enteresan ya çok... "yıldırım demirören futbol federasyonu" ne lan, bir allahın kulu açıklasın ben kafayı yemeden. önemsiz bir detay gibi gelebilir kimilerine ama beni çok rahatsız etti nedense...
  • trabzonspor demiş ki;
    "fenerbahçe'nin sözcüsü gibi konuşan özerten'in o övgüyle bahsettiği yöneticilik anlayışı budur"

lan olm adam galatasaraylı!
    neyin kafasını yaşıyonuz lan siz?
  • kendisi hakkında olumlu ya da olumsuz bir görüşe sahip değilim lakin girdiği laf kavgasını ilk sadri şener başlattı. hem de canlı yayında.
  • her ne kadar delikanlı, direkt sözlü bir adam olarak görünmüş olsa da ağzının ayarını bilmesi gerekmekte olan bir insandır. bulunduğu makam ağır olmasını gerektiren bir makamdır. ne kadar hassas karnına dokunurlarsa dokunsunlar ağırlığını kaybetmeyeceksin hiç bir zaman. ki ağırlığını kaybetmen o hassas karnını kaşıyanları güldürür neşelendirir.

serhat ulueren: haftaya gelin efendim o zaman buraya cesaret edebiliyorsanız ?
    ufuk özerten: gelsem ne olacak gelmesem ne olacak lan oraya

gibi ya da ,

serhat ulueren: hangi takımlısınız ?
    ufuk özerten: sen söyle bakayım
    serhat ulueren: bantta söyledim zaten bi kere izlemediniz mi
    ufuk özerten: izlemedim kardeşim. sen söyle bakayım
    serhat ulueren: galatasaray'lıymışsınız
    ufuk özerten: evet kardeşim galatasaray'lıyım

gibi söylemler baş ağrıtır. galatasaray maçlarındaki sonuçlar lehine de olsa aleyhine de olsa baş ağrıtır. lehine olsa "işte galatasaray'lı" derler. aleyhinde olsa "galatasaray'lıyım dedi o imajı silmek için böyle yapıyor" derler.

ağır olmak lazım ağır. federasyon çuvallıyor iyice.
  • yıldırım demirören'i ve bu adamı seçen, destekleyen insanlar,
    bugün farketmişler ki bu adama kelepçe takılmış şike soruşturması sırasında.

yeter artık karadeniz insanıyla dalga geçtiğiniz! kendinize gelin.
    suçsuz insanları taraftarınıza suçlu diye hedef göstermekten vazgeçin.
    ya da suçlu olduğunu düşündüğünüz insanları desteklemeyecek kadar ahlaklı olun.
  • an itibari ile trt ye canlı yayında günün ayarını vermiş başkan. ztk kura çekimi canlı yayını yapan trt, her gelen konuğa "artık maçlar trt'de herkes ulaşabilecek, bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?" sorusunu sorup sinirleri bozuyorken, sıra özerten'e geldiğinde gelen cevap ve muhabirdeki moral bozukluğu.
    --- spoiler ---

kanalların siyasi çekişmelerine beni karıştırmayın.

--- spoiler ---

oh ulan oh.
  • çalistigi federasyonun da bagli oldugu hukuk sistemini bilmesi gerekir.

mesela mesru yoneticilerin eylemlerinin kurumlari bagladigi, medeni kanunun tuzel kisilerle ilgili bolumunun fiil ehliyetine iliskin maddelerinde yazar. ama bagli bulundugu kurumun bazi kurullari, "izafe edilememesi" gibi garabetlere imza atti.

baskasina sallamadan once bunlari hatirlamasinda fayda var. ama kime anlatiyoruz.

bir diger konu ise - bunu buraya yazmayi dusunmuyordum ama insan agzindan çikani duymayinca mecbur kaliyorum - bu meshur kurallar oyun boyunca degismez ilkesi. mancini'ye salladigi yabanci kuralinin derhal kalkmasi talebini tasiyan kimse yok. sezon sonunda transfer donemi baslamadan pekala degistirilebilir. bir kurali bilmek ve ona gore oynamak, o kuralin mesrulugunu sorgulamaya engel degil.

peki ufuk ozerten, kotu tezahurat sartlarinin degistirilmesini nasil açiklayacak? bunu geçtim - sartlar degistirilebilir - cezai yaptirim sinirinin, yine yeniden ayni kulube yarayacak sekilde tahkim tarafindan sifirlanmasini nasil açiklayacak ? sezonun ilk yarisinda asgari 15 saniyeden 3 kez ceza almis bir kulubun, toplamda 45 saniye ihlal yapmasina ragmen ceza siniri sifirlanirken, ilk yari boyunca ihlal yapmamis bir kulubun, yeni sartlarda 3 saniyelik ihlalle ayni sinira dayanmasini ufuk ozerten nasil açiklayacak ?

insanlari keriz yerine koymayin. buyurlayin geldirin, agirlayin, allayip pullayin. onun haricinde susun.
  • dun aksam serhat uluereni madara eden adam, tamam uslup kotuydu ama bana sorarsaniz sonuna kadar haketti serhat ulueren. uslup meselesini hincal abim kesinlikle cozume kavusturur. tartismaya gerek yok. dur lan dur bak kesin soyle der:
    " simdi hasmetcigim bu adam kim? turkiye cumhuriyeti'nin merkez hakem komitesi baskani. turkiye cumhuriyeti hasmet! ataturk'un kurdugu cumhuriyet'in, kanuniler'in, fatihler'in mirasinin uzerine kurulan turkiye cumhuriyeti'nin hasmet! merkez hakem komitesi hasmet, turkiye'deki butun hakemlerin bagli oldugu yer. simdi sen cikacaksin butun hakemleri temsil eden bir sifatla ben galatasarayliyim diyeceksin. hem de bunu oyle guzel guzel degil, artik kahve koselerinde bile kullanilmayan vicik vicik bir uslupla yapacaksin. bak uyariyorum sayin emniyet mudurleri, sayin basbakan, bu ulkede kan govdeyi goturecek. basbakan ne is yapiyor, bu ulkenin savcisi yok mu?"
    gorunen o ki serhat ulueren bundan sonra haber yapmakta bayagi zorlanacak, zira bu adamin haber yapma mantigi soyledir:
    diyelim ki bir macta seyirci bir oyuncunun kafasina domates atti ve karsi takimin yoneticilerinden biri de hayatinda bir hata yapmis ve o ara bahcesinde domates yetistirmistir. serhat ulueren hemen araya girer: "programa gelmeden once cok guvenilir bir arkadasimla gorustum, kayitlari var bende, o futbolcunun kafasina atilan domatesler su yoneticinin bahcesinde yetistirilmis. sayet cevap vermek isterse programimiza katilabilir" e tabi arar adamcagiz, aman televizyondayim kibar olayim, kendimi temize cikarayim diye cirpinip durur. hazir bulmusken biraz soru soralim derken adamin kucukken komsu bahceden caldigi elmalara kadar sorulur. sonra da ekrana dan! diye telegol gercekleri aciga cikardi seysi gelir.
    ben bu adami destekliyorum arkadas. hay agzini opeyim.` :tovbe tovbe`
  • bu arkadaş gibi bir insanı türk futbolunda yönetici koltuğuna getiren bütün arkadaşlara selam eder, gözlerinden öperim. sayın özerten'e göre avrupa şampiyonasına katılan takımlarla hazırlık maçı yaptığımız için mutlu olmalıymışız.

ağla sevgili yurdum harbi süper bir durum tespiti olur. alın devamı:

http://spor.milliyet.com.tr/…12/1554945/default.htm
  • hakkaten de futbola muazzam katkılar(!) kazandırmış biridir. sadece kendisi de değil. bütün yakınları, eşi, dostu ile büyük katkı (!) sağlamıştır.

http://www.milliyet.com.tr/…8/05/23/spor/spo06.html
hesabın var mı? giriş yap