• 9 kat gofretin üstüne cikolata eklenerek yapılan gofret.
  • dido pek sik tuketilmediginden mi nedir her zaman citir citir olmazdi.cogu kez bayat denk gelirdi bana.zatan ambalaj siradan;kagida sarip piyasaya..
  • sonradan çıkan milka leo'nun dido taklidi olduğu konusunda şüphelerim vardır hala. gerçi leo daha güzeldi ama, olsun.
  • ya benim bünyeye gelmiyordu ya da harbiden de diş zonklatan, toz şeker yiyor hissi uyandıran ilgi çekici abur cuburlarımızdan
  • cocukken pek guzel gelirdi bu gofret, bir-iki sene once eski tip bir bakkalda (simdi o da yikildi) gorunce nostaljik takilayim diye aldim, hic birseye benzetemedim tadini.
  • bu didonun iki türlüsü vardı bi tombik olanı -ki onun ambalajı pembeydi- bi de sonradan çıkan ince ancak ikili olanı. ben ikisini de ayrı severdim. tombik olanı kodamandı ve ye ye bitmez gibi gelirdi bana. öbürü ne o oyle mincik şey at ağzına bak bitti.
  • bir kult cukulata olarak dido da benzeri urunlere de ismini verebilecek kadar ileri gitmi$, bir genel isim olmu$tur cocuklugumuz icin. o gunlerde icinde kitir parca olan gofretlerin tamamina dido, olayan cikolotamsilara da tadelle derdi, ozellikle teyzeler.
  • ulker'in efsanevi gofretidir ama gecenlerde maalesef ambalajinin degiserek artik unutulan karizmasinin iyce yerle bir oldugu gorulmustur:(
  • yeni ambalajina alisamadigimiz cocuklugumuzun sevgili gofreti. lakin ambalaja kil olsak ta didonun yeniden bakkalrda sokun etmesi yuregimizi isitmaya yetmistir.
  • 70 li yılların sonuna doğru, piyasaya cikmadan once, trtde haftalarca ne oldugunu aciklamadan kocaman harflerle bir gun "di" bir gun "do" yazan ekranlarla reklam verilip, insanlara iyice merak ettirdikten sonra satisa cikarilan cikolata.
hesabın var mı? giriş yap