• ulusoy'un isim hakkını kullanan, ancak gelen korsan kamyonetlere, taşıyan insanların tecrübesizliğine, lakaytlığına ve terbiyesizliğine bakılınca kolayca işin rengini anlamaya vesile olan, taşeron kullanan nakliyat. 'evimi bilinen bir firmaya taşıtayım, eşyalarım zarar görmesin, biraz daha pahalı olsun ama sonra üzülmeyeyim' diyorsanız yanlış yeri aramışsınızdır. telefondaki yetkili size eşyaların sigortalı taşındığından, her şeyin özel paketlere sarıldığından, avizelerin dahi bağlantı, montajının yapıldığından vs vs dem vurur. nitekim, gerçek çok farklıdır. televizyonu, sehpaları, çocuk yatağını sarmadan taşırlar, bütün değerli eşyalarınız çizilir, porselen yemek tabaklarınız, bardaklarınız, sürahileriniz kırılır. kutulara 'dikkat kırılır' yazmış olsanız dahi her kutunun ters halde ve yere atılarak taşındığını görürsünüz. buzdolabınızın kapısı içine göçer. bir de fırça yersiniz tüm bunlardan sonra 'neden çok kutu yaptınız bu kadar, anamız ağladı' diye..13 kez ev taşıyan biri olarak rahatça söyleyebilirim ki, taşındığım en kötü nakliyat şirketiydi. iyi nakliyat şirketi var mı, o da ayrı bir tartışma konusu ama şunu rahatça söyleyebilirim "bir daha asla". net !!
  • 20 yıllık arkadaşımın başına bela olmuş batık holdingin kayıp firması. bakınız yine ne yapmışlar;

"herkesin bildiği gibi piyasada çok sayıda nakliye firması var. biz de bunlardan biri olan ulusoy nakliyat firmasıyla anlaştık. anlaşırken her şey çok güzel, biz kurumsalız biz eşyalarınızı sigortalatıyoruz gibi cümleler kurdular. (nisan 16) basiret bağlandı sahte olduğunu anlayamadık.
    taşıma günü iş güvenliğiyle alakası olmayan ve taşıma yöntemleri, kıyafetleri (kıyafetten kastım kotunu kıvırmış ve yumurta topuk ayakkabısına basan çalışandan bahsediyorum) çok amatör olan firma geldi. taşımanın sonunda son mobilyayı merdivenlerden düşürdüler. paçası kıvrık adam da dengesini kaybedip panoya kafa göz girdi, herif nerdeyse ölüyordu. muhtemelen kösele ayakkabıları nedeniyle kaydı. ilgili kazanın video görüntüleri apartman yönetiminde de bulunmaktadır. panonun camı kırıldı ve sonrasında aradığımızda ise ödeyeceklerini söylediler.
    neyse eve geldik bir baktık, buzdolabının kapağında hasar var. bunu adamlara söylediğimizde ise "abi gölgede gözükmüyor merak etme" şeklinde hayatımın en saçma cevabını aldım.
    neyse bunlar o gün gittiler, biz şikayetlerimi defalarca firmaya ilettik. bir ay sonra zahmet edip, bize satış yapan adam yanında bir kadınla geldi evin resimlerini çektiler. bize karşı saygısız çalışanlara gerekli uyarıları yapacaklarını, hatta işine son vereceklerini söylediler. (yani atıp tuttular ama muhtemelen hepsi birbirinin akrabası olduğundan kimse kimseyi uyarmamıştır) sigorta şirketinin küçük hasarları karşılamadığını, bu yüzden kendilerinin ödeyeceklerini söylediler.
    tabi ki aradan 3-4 ay geçti, sürekli aramamıza rağmen doğru dürüst bir yanıt alamadık. sözde yetkili ise en son 11 ağustos 2016'da paranın yatacağını söyledi. tabi ki firma kendine yakışanı yaptı ve para yatmadı. aradığımızda ise "çok sık boğaz ediyorsunuz" dediler.
    kendisine dava açacağımızı söylediğimizde ise "davaya ne gerek var ödeyeceğiz" diye hemen ağız değiştiriyorlardı. ama en son aradığımızda ise "istediğini yap" gibi alay edici başka bir yanıt daha aldık.
    biz gerekli davayı açıp yasal işlemleri başlatacağız. bu tür iş ahlakından uzak, insan kandırmayı ilke edinmiş, markalarına güvenip hava atan ama işini beceremeyip, bir de başkalarını suçlayan firmaların bir tanesini bile azaltırsak ne mutlu bize. davayı açacağız, uğraşacağız.

bu arada firmanın internet adresi ve telefonu : http://www.ulusoynakliyat.com.tr/ 444 2 957 / 0532 272 15 71"
  • eşyalarınızın kaybolmasını, muhatap bulamamayı ve dolandırılmayı istiyorsanız türkiye' nin 1 numarası ulusoy nakliyat ile çalışmalısınız. şikayetim vardaki onca örneğe ragmen devlet bu firmayı nasıl denetlemiyor sorgulamak lazım.
  • ulusoy'un ismine sahip olması dahi güvenilmez olması için yeterli bir sebep ! ulusoy diye bir kuruluş mu kaldı veyahut itibarlı bir aile bireyi ? gerçek veya değil bu ülkede bu soyadını taşıyan özellikle ticari müesseselerden uzak durun hatta kaçın a dostlar !
  • keşke daha önceden bu başlığı okusaydım dediğim firma. hiçbir vaadini yerine getirmediler. 18 bin tl'mizi çöpe atsaydık bu kadar üzülmezdim gerçekten. bu kadar iş bilmeyen, müşteriyle iletişim nedir bilmeyen bir insan topluluğu daha önce görmedim. anlaşma aşamasında eve eşyalara bakmaya geldiklerinde takım elbiseli son derece kibar, müthiş vaatler; ekibimiz son derece profesyonel, tek seferlik malzemeler kullanıyoruz, eldivenle çalışıyoruz, nasıl aldıysak öyle kuruyoruz, kendi plastik kolilerimiz var vs. bu dediklerinin hiçbiri olmadı.

bugün taşındık, eşyaları da onlar toplamak istedi, her ne kadar hiç istemesem de öyle güzel ikna etti ki inandık. eşyaları hangi odadan aldıklarını bile yazmıyorlar, ben söyleyince 1-2 tanesine yazdılar yalandan. geri kalan öyle dümdüz büyük poşetlere, kutulara ve kolilere kondu. sabah 9'da geldiler 3'te eski evden çıktık 4 gibi yeni eve geldik. eşyaları balkona resmen attılar, hiçbir eşya olması gereken yerde değil kesinlikle.

kendi kolilerini geri almak için içindekileri buldukları yerlere bıraktılar. buzdolabı saatler sonra çıktı kamyondan tabii o kadar saat boyunca dışarıda kaldığı için her şey çöp oldu o da ayrı bir konu. ekip son derece profesyonel ama, ne bir eldiven ne başka bir şey! bir de bana diyor ki taşınma böyle olur. bu benim kim bilir kaçıncı taşınmam ve emin ol taşınma böyle bir şey değil. daha yazacak çok şey var, aşırı doluyum.
  • holding ile hiç bir alakaları yok. insanlara güven versin diye ismi kullanıyorlar. kurumsallık hissi veriyor ama dayak yemezseniz iyi. üstelik bu isim altında 2 ya da 3 tane daha nakliye firması var. işin bir diğer tarafı, bu adamların ulusoy dışında birkaç tane daha ismi var. yani ulusoy dışında firma ile de anlaşsanız, yine bu adamların çıkıp gelmesi muhtemel. iyi araştırın, uzak durun.

nakliye şirketini mutlaka tanıdık referansı ile seçin.
hesabın var mı? giriş yap