• başlığının olmamasına şaşırdığım enfes yönetmen. 2 sene önce home isimli filmini uçan süpürgede izlemiştik. ve en iyi film ödülünü almıştı o sene. ama ne demeli ki, ne bu senenin ödül alan filmi köpeğim killer ne de geçen senenin ödül alanı bu filmin seviyesine gelemedi.
  • son filmi l'enfant d'en haut ( yukarıdaki çocuk ) ile dardenne kardeşlerden etkilendiğini ( sinemada etkileşim çok normaldir eleştiri anlamında yazmıyorum) açıkça belli etmiş, bunun yanında yine dardenne kardeşlerin le gamin au velo ( bisikletli çocuk) filminin konusunu son filmine birkaç değişikle tatbik etmiş yönetmen
  • yıllar sonra la ligne ile sahalara dönen yönetmen. son 2 senedir kadın yönetmenler iş aldıkça, ara ara aklıma düşüyordu. yine dibine kadar avrupalı ve bildiği sularla bir filmle döndü. filmin sorunları bir hayli fazla. yine de sahalarda görmek umut verici oldu. yıllardır festival vesair kovalamıyorum. ilginç de bir nostaljik tesiri oldu benim için, ki takip edenler de aynısını hissetmiştir diye düşünüyorum.
  • 71. cannes film festivali'nin camera d'or jüri başkanlığına seçilmiştir. duyuru ve detaylar
hesabın var mı? giriş yap