• hep karşı cinse soru soruluyor.bir de karma deneyelim dediğim başlık.ilk suali yöneltiyorum;
    hayata dair iki tane pratik çözüm önerin nelerdir?
    not:lütfen hemen sallamaya başlamayın,yapıcı olalım.
  • cevap 1-kimseye uzun uzun anlatıp yorma kendini. son tahlilde herkes anlamak istediğini veya anlama kapasitesinin yettiği kadarını anlıyor. ne kadar çabalarsan çabala, sen sadece karşındaki için bir yere kadarsın. o yüzden “less is more”.

cevap 2-biraz olsun sanattan anla. ne bileyim bağımsız filmler veya yeni nesil resim sanatı. ver kendini bunlara. iyi hakim ol. insanın hislerini açıyor. hayata başka gözlerle bakmanı sağlıyor. “hayat detaylarda gizlidir” klişesinin ne denli önemli olduğunu anlamanı sağlıyor.

soru: hayatında ön yargılarının gerçekten kırıldığını hissettiğin bir anını/deneyimini/olayı anlat. diğer bir deyişle, ön yargın neydi ve nasıl oldu da kırıldı, bi dinleyelim.

t: desteklediğim up edilmesi gereken başlık.

kişisel not: pek sevgili aciu bro’ma hürmetler ;)
  • #91960423 e cevaben:

olayı tam olarak burada anlatamasam da bana göre hatalı olan şeyleri yapmış insanlara kucak açabildiğim an anladım.

soruma gelirsek:

size gerçekten aşık olan biri oldu mu? olduysa bu nasıl bir duygu?
  • cevap: ben inci sözlük’ten geldim
    soru: metrobüsten geçer mi?
  • cevap: 4 eder.

soru: bir murabbanın murabba olabilmesi için, dahili zaviyelerinin yekununun kaça tekabül etmesi lazımdır?
  • cvp: degildir.
    soru: en çok rezil olduğun an hangisi, ama asla hatırlamak istemediğin olanı?
    edit: cvp: dostum efe gold var. ıraklı misin da yeni rakı iciyorsun?
    edit2: hayatta en hakiki mürşid adalettir. adaletin olmadığı yerde ilim bilim olmaz.
    edit3: evet düşünürüm. en kısa sürede. sevemedim ülke dışını.
  • cevap: evet ilimdir.
    soru: bu ülkeden çalışmak için ayrılmak zorunda kalırsan geri dönmeyi düşünür müsün? evet ise buna biçtiğin süre nedir?
  • siz formatı böyle sikiyosunuz ya la ben sizin amınıza koyayım yapacağınız işi sikeyim.

(bkz: formatı sikmek)
  • cevap:ahlak denen bişey kalmazdı en azından ben ahlaksız olurdum.
    soru:özlemek de sevdaya dahil mi ?
  • bir zamanlar hocam.com vardı orada çevirirlerdi bu muhabbetleri. ama sözlüğün yeni nesil acemi yazarları olayı çorba etmiş durumda. bir soruya 5 kişi cevap veriyor ve dolayısıyla ortaya 5 yeni soru çıkıyor. kim hangisine cevap verecek ?
hesabın var mı? giriş yap