• annesinin kocasının oğlu tarafından yıllarca tecavüze uğramış bir çocuğun duruşmasını izlemiştim. sonuç ne oldu bilmiyorum.

ortamı şöyle düşünün, duruşma esnasında 14 yaş civarı olan bir erkek çocuğu, yanında annesi teyzesi ve avukatları, 35 belki 40'ından aşağı olmayan sanık ve sanığın avukatı. artık cmk'dan mı atanmıştır kendi avukatı mıdır bilmiyorum ama söylemek zorunda olduğu şeyler dışında bir savunma yapmadı.

ortam diyorduk. ağır ceza duruşmasında 3 hakim bir de savcı olur kürsüde. mahkeme başkanı olan en kıdemli hakim, böyle hikaye anlattırır gibi, sen ne yaptın, o ne yaptı, yani nasıl oldu tam, girdi mi tam olarak, kim başlattı... soruyor da soruyor.

sanık da "ben bir şey yapmadım asıl çocuk bana yaptı" diye anlatıyor. "çocuk bana yaptı" dediği olay zamanında o çocuk 11 yaşında, adam işte 35 falan. ama adam anlatırken başı dimdik, çocuğunsa yüzü yerden kalkmıyor.

hakim de sordu zaten, "koskoca adamsın bu çocuk nasıl öyle yapmış olabilir." adam cevap veriyor, vallahi o yaptı, ben sadece (burayı yazmayacağım.)

adres tespitinde duydum, sanıkla adreslerimiz o zamanlar çok yakınmıştı. benim o evimle işim çok yakın olduğundan, adam her ikisinin de dibindeydi. ben zaten vekil değildim bir şey demeyecektim ama tutukluluğun devamına karar verilsin diyecek olsaydım bu adam beni bulur muydu diye vallahi endişelendim, allah cezacıların yar ve yardımcısı olsun ciddiyim.

neyse o dava bitti mi bilmiyorum. fakat dikkatimi çeken şu oldu,

çocuğun annesi de teyzesi de gayet şık, bakımlı, modern (görünümlü) kadınlardı. hatta teyzesi gayet bilinçli ve aklı başında görünüyordu. anne ise, son derece sessiz ve meraksız, oğlunun taciz duruşmasına değil de ne bileyim hakkında pek de bilgisi olmayan ama bir şekilde gelmek durumunda kaldığı bir "etkinliğe" katılmış gibiydi. zaten tacizi ortaya çıkaran da (ifadelerden anladığım) anne değil, annenin yeni eşi ve bu teyzeydi.

çok şaşırttı beni bu hal. böyle şeyler de olabiliyormuş dedim.

allahım sen bizi boşver biz hallederiz, sen en çok çocukları koru. hepimizi toplasan tek bir çocuğun kırılan kalbi etmeyiz.
  • lütfen dikkat çekmeye çalışan birinin oyunları olsun bunlar. gerçek olduğunu düşünmek bile istemiyorum.
    edit: biyolojik baba tam bir pislik çıktı rıza baba.
  • neresinden tutsam elimde kalan bir olay. kime güveneceği belli değil insanın. baba ayrı manyak, anne ayrı manyak. annenin kaç yaşında olduğu bile belli değil ki kucağındaki çocuğu "18 yaşındayım, bu da benim yeğenim." diye tanıtsa kimse şüphelenmez. bu yaş farkı tutarsızlığından bir başka pedofili öyküsü dahi çıkabilir.

sözlüğü okuyan 18 yaş altı hemcinslerime sesleniyorum. lütfen, ama lütfen sizden 5+ yaş büyük erkeklerle romantik, flörtöz temaslarda bulunmayın. ergenlik döneminde 1 yıl bile çok fark ederken kendinizden 5 - 10 yaş büyük adamlarla iletişim kurmayın.

bir dediği bir dediğini tutmayan, sürekli gizemli takılan, sizin yanınızda gelen aramaları meşgule atan yahut sizin yanınızdan uzaklaşıp da telefonu cevaplayan, size kör cahil muamelesi yapıp her konuda ona bel bağlamanızı bekleyen, kendi hür iradenizle aldığınız her kararda köpürüp hiçbir işi size sormadan yapan adamlardan uzak durun. ciddi bir işe girişmeden önce çevresine sorup soruşturun, şüphe duyun. gerekirse bir şekilde e-devlet şifresini öğrenin, soy ağacına bakın. nüfus cüzdanının arkasına bir bakın. size sırılsıklam aşık zannettiğiniz adam evli çocuklu çıkabilir, ruhunuz duymaz.

bazı genç kızlarımızda evli olduğunu öğrendiği halde "nikahlı karısına bunu yapan bana neler yapmaz?" diyeceği yerde kendisinden yaşça büyük adamın aklına girip karısından boşatıp evlenme fantezisi var. gençliğine, güzelliğine güvenip böyle entrikalara girişen insanlar var. ava giderken avlanmayacağınızın garantisi yok. gençliğinize, güzelliğinize değil, kendinize güvenin. "evliyim, iki çocuğum var, ama boşanıcam, boşandım, boşanıyorum." diye sizi oyalayan adamdan uzak durun. herhangi bir tahsiliniz yok, liseyi bitirdiğiniz şüpheli, iş yok güç yok, nikah yok, sizi oyalayan adamdan bir de çocuk yapmak gibi bir hataya düşmeyin. o adamın işi gücü var, hiçbir kaybı olmaz, elimin kiri der geçer. bu ülkede ananız babanız zengin, siyasetçi vs. değilse bu gibi durumlarda hiçbir şey yapamazsınız. yasalar sizi korumuyor, siz kendinizi koruyacaksınız.

1950li yıllarda değiliz. anne babanız silah zoru kullanmadığı müddetçe erkenden evlenmenizin hiçbir mantıklı gerekçesi yok. dağa taşa üniversite kurulmuş, hatta istersen açıktan oku. çalış, kendi paranı kazan önce. kamyon şoförlüğü bile yapıyor artık kadınlar bu ülkede. "bir an önce evleneyim de kocamın ağzına bakayım." diye 15 yaşına gelir gelmez koca peşine düşmeyin. izlediğiniz o üç saatlik diziler komple yalan, kimse üç bölümde tanışıp, aşık olup sezon finalinde evlenmiyor. sırf güzelsiniz diye kimse size holding patronluğu teklif etmeyecek. çocuklarınızı üç dadı, beş hizmetçi eşliğinde büyütmeyeceksiniz. aptal saptal fantezilerinizin gerçek olmadığını anlayın. imkansız aşk temalı bir dizide esas kızı oynuyormuş triplerine girmeyin.
  • edit: güzel. kandırılmam kısa sürdü. bi de şunu okuyun isterseniz gençler.

https://eksiup.com/3e9ed21ea71

asıl link

edit 2: sanırım fazla kısa yazdığım için meramım fazla kesin görünmüş. iki tarafı da okuduğumda inandığım yön bu sadece, kendi görüşümdür , tamamen özneldir, sonuçta ben yargı değilim arkadaşlar.

siz de, aynı benim gibi, istediğinize inanmakta özgürsünüz. hepinize sevgiler.
  • açıklama

şöyle de bir açıklama var. linç etmeden önce dikkatli hareket etmek lazım.
  • şimdi adamın biri "çocuğunun götüne parmak atıyorum" diye mesaj atacak, sen de gidip adamın ağzını burnunu kırmayacaksın. hısım akrabayı toplayıp ev basmak aklına gelmeyecek. uleyn hiç bir şey beceremeyen kahveden adam toplar yahu!

bence gidip biraz sokakta dolaşın. beyninize oksijen gitsin. saçma sapan, "hay allah! kime inanacağımızı şaşırdık" demeyi bırakın.
  • adamın ayrı, kadının ayrı alem olduğu olay. kadının ifadesine göre 8 yıllık beraberliği olduğu adamla 2012'de tanışmış. bence anlatılanların yarısı yalan, her iki taraf da yalan söylüyor.
  • annenin de doğru söylemediği çok belli.

yazının devamında adamla 2012 yılında tanıştığını söylediği adamla 8 yıllık ilişkisi olduğunu ve adamdan, 18 yaşındayken adamın evli olduğunu öğrenince ayrıldığını söylüyor. bu durumda ceren 10 yaşında başlıyor ilişkileri ve buna göre anne ceren 2002 doğumlu, şu anda da 16 yaşında.

hem anne ceren, hem baba uğur yalan söylüyor.
    umarım çocukcağız bir şekilde kurtarılır bu insanların elinden.
  • kadının açıklamasını okudum, inandırıcı geldi, adam pek sağlam ayakkabıya benzemiyor, initikam amaçlı muhtemelen yaptığı.
  • ben zaten en başından beri tahmin ediyordum böyle bir şey olduğunu.

https://www.facebook.com/…l/posts/10211635616588360

kadının açıklaması bu.
    diğer mesajlaşmaların sahte olduğuna adım gibi emindim, aşırı karikatürize edilmiş cümleler vs. vardı. kadının haklı olduğuna da adım gibi eminim. ilk entry sahibi arkadaş bence kadının açıklamalarını da eklemeli. çünkü ortada baya net manipülasyon var.

sahte hesaplardan kendine mesajlar atarak sahte diyaloglar yarattığı her bir kelimeden belli oluyor.
hesabın var mı? giriş yap