şükela:  tümü | bugün
 • çoğunun saçlarının bakımsız olmasından ileri gelir. zaten uzun saçın yakıştığı erkek %1 falan... çoğu kendince tarz yapmak ve vasıfsız tipine anlam katmak için kullanır bu saçı. farkındaysanız saçı uzun olup da tipi düzgün adam çok azdır. dolayısıyla iticiler ve itici kalacaklar... şimdi gelip de istisnai örnekler de vermeyin boşuna.
 • uzun saçlı erkek sikiciliği diye okuduğum başlıktır. herkes siz mi olm saçlarına pis baksın pasaklı herifler.
 • tespit güzel. ya arkadaş 2 kere falan yıka günde iş değildi yemin ediyorum.
 • diğer insan evlatlarının iticiliği gibi tork x devir veya teker taban kuvveti x hız şeklinde hesaplanır. ayırt edici özelliği pistonlu motor yapısında aşınmanın daha az olmasıdır zira uzun saçın yağı pek bi dadlıdır.
 • işte bunlar hep 90'lı yıllarda ortaya çıkmış satanist akımının travmaları.
 • yine saçma sapan bir genelleme başlığı ve yine altındaki saçma sapan girdiler...

  başlığı açan kişi "zaten uzun saçın yakıştığı erkek %1 falan" demiş. kaç tane uzun saçlı -uzun saçlı olmayı da saçın arkada topuz yapabilcek kadar uzun olması olarak tanımlamış olalım-erkek tanıyorsun ki böyle bir karara varabiliyorsun? hadi diyelim bütün uzun saçlı erkekleri tanıyor ol yine de bu tarz konularda görüşler kişiden kişiye dağlar kadar fark edebiliyorken senin bu tespitin neye yarar? yok eğer bir şeye yaramıyorsa neden gelip buraya başlık açıp insanların sinirini bozuyorsun da boş yapıyorsun?

  biri demiş "bir de yağlı yağlı geziyorsunuz o saçlarla midem bulanıyor." sanki uzun saçlı olmak yanında pis olmakla beraber gelen bir özellik, senin tanıdığın insan pistir, dikkat etmiyordur. sen buna dayanarak böyle bir genelleme yapıyorsan zaten ne kadar boş birisi olduğunu gösteriyorsun.

  ben valla böyle saçma sapan başlıklardan sıkıldım. normalde yazmam ama tak etti artık. dar çevrenizde yaptığınız gözlemlerden yine kısıtlı aklınızı kullanarak çıkardığınız ve hiçbir objektifliği olmayan görüşlerinizi gelip bir değeri varmış gibi sunmaktan vazgeçin. şimdi burda böyle şeyler yazan insanların psikolojik ve sosyolojik durumuyla ilgili tahmin yaparım ve bunu düzgün bir temele dayandırırım ama neye değecek ki? boş hayatlarınızı dar kafanızla yaşamaya devam edin...
 • hem uzun saçlı hem de sakallı bir erkek olarak iticilikte combo yapıyorum
 • olmayan seydir

  kim karsi koyabilir suna
 • çocukluğumdan beri kafamda olan saç uzatma düşüncesini 2014 yılından 2019 yılına karar sürdürdüm hiçbir zaman kestirmem diyordum metalci saçlarımı çünkü böyle daha çok yakışıklı sanıyordum kendimi daha karizmatik .yıkaması ayrı dert sıcak havalarda bunaltması ayrı sıkıntı olan saçları geçtiğimiz kasım ayında ani bir kararla ilk makas darbelerle kendim kestim sonra gittim berbere resmen kısacık kestirdik bunu yapacaksın deseler gülerdim ama yapmıştım işte
  aradan geçen zaman içerisinde diyebilirim ki saç uzatmak amelelik gerçi hevesiniz varsa bir kaç yıl uzatabilsiniz fakat fazlada bokunu çıkarmayın .
  kısa saçı hiçbir zaman sevmeyen ben şimdi kısa saçlıyım büyük konuşmayın .
 • saçına bakan erkek için geçerli değildir.