şükela:  tümü | bugün
 • azıcık da olsa the time traveler's wife tadı alınabilecek 2016 yapımı güney kore filmi. filmin hemen başında kendi kendine spoiler vermese 'çocuğun kitap için yaşadıklarını anlatması..' finalle ilgili ihtimallerin ucu açık olacağından çok daha ilgi çekici olabilirdi. ancak bu haliyle de oldukça sürükleyici buldum.

  --- spoiler ---

  çocuğun devamlı zaman hapsinden kurtulacağını düşünüp hazırlık yaptığını söyledikten sonra bütün hazırlığının güzel bir duvar kabartması birkaç parça giyecek ve 2 çekmece para olması salakça. bana öyle 15 sene verseler ve bu konuda inançlı olsam herhalde dönüşüm muhteşem olurdu.
  bir de filmin sonunda gerçek bir pedofilinin kurbanını iknası için uydurduğu gerçek bir hikaye filan deseler inanırdım sanırım.

  --- spoiler ---
 • 2016 yapımı, fantastik* bir güney kore filmi. farklı bir konusu var. iki saat sürmesine rağmen sıkıldığım tek bir an olmadı. yer yer çocuk filmi mi izliyorum hissine kapılsam da, çocuk filmi değil. her yaşa hitap edebilecek güzel bir konusu var.

  --- spoiler ---
  benim kafama takılan husus zaman gerçekten donuyor muydu, yoksa sung min ve arkadaşları farklı bir boyuta mı geçti? para falan topladıklarını varsayarsak zaman gerçekten durdu. ama astımlı oğlanın ölümü, bir gün sonra cesedinin bulunması bu sürede sung min ve diğer arkadaşının büyümesi aynı anda gerçekleşiyor gibi geldi. sung min için 15 yıl geçtiğinde gerçek hayatta sadece birkaç gün geçmişti.

  bir de film pedofili gibi çok hassas bir konunun kıyısında duruyordu ama, olabilecek en güzel şekilde işlediler. sung min bedenen 30 yaşında olsa da, soo rin'in yanında 14 yaşındaki çocuktu o yine. soo rin'le ilişkileri çok yerindeydi. daha güzel bitseydi keşke dedim sonunda yine de.
  --- spoiler ---
 • zamanın donuşunu anlatırken sanki bi anda başlayıp bi anda biten inanılmaz akıcı fantastik güney kore filmi. yazdıklarımdan anlaşılacağı üzere filmlerden pek anlamadığım için ve film bulmakta izlemeyi sürdürmekte zorlanan bi kişilik olduğum için benim gibi bi insan bile* severek izlediyse başkalarını kendine bağlayabilir diye düşündüm. kısacası izleyin , sıkılmazsınız...
 • sürükleyici bir film.

  (bkz: yitik zaman geri dönen çocuk)

  ancak kafama takılan bir nokta var:

  --- spoiler ---

  havadaki su damlacıkları donuyorsa nasıl sıvı halinde su bulup içebildiler de hayatta kaldılar?
  --- spoiler ---
 • fantastik ve dramatikbir hikayeyi pedofiligibi hassas bir konunun kıyısında gezdirip melodram öğelerini biraz fazla kullanan; ancak son tahlilde ağlak olmamayı başaran. hikayesi ile ilgi çekici güney kore yapımı film.
 • --- spoiler ---

  filmi izlerken herkese hak veriyorsunuz. küçük kıza yaklaşan yaşça büyük birine verilecek tepkiler veriliyor. izleyici için değişi bir tecrübe taraf olamamak. onun dışında zamanın durması hep hayal ettiğim bir konuydu izlerken keyif aldım. bir yandan hayallerde kalsa daha iyi insanı delirtebilir gerçekten bir noktadan sonra. oyunculuklar gayet iyi. bir iki yerde gözyaşı döktürdü. izleyecek değişik şeyler arayanlar için güney kore sineması gerçekten zengin bir havuz.
  --- spoiler ---
 • ilginç ve bir o kadar şairane bir senaryoya sahip fantastik kore filmidir.

  yine korelilerin elinden çıkmış muhteşem bir senaryo. bu insanlar senaryo işini gerçekten çok iyi biliyorlar. son zamanlarda da çekim kalitesini ve evrenselliği de kattılar filmlerine.

  film boyunca ya empati yapıyorsunuz ya da sizin karşınıza böyle biri gelse nasıl tepki verirsiniz onu düşünüyorsunuz. arada kalıyorsunuz. gerçeklik mi yoksa gerçeklik içinde gizli fantastik doğaüstülük mü ? aşağıda minimal bir spoiler ile birlikte bir anektot paylaştım. filmi izlemeyen de okuyabilir bir şey kaybetmez bu sizin kararınız.

  son olarak bu film benim için filmdir. şahsi puanım;

  7,4/ 10.

  --- spoiler ---

  misal; bir sahnede hanım kızımız esas oğlanın annesine '' oğlunuzu birden 20 yıl sonraki haliyle görseniz tanır mısınız ? diye sordu o an kendi oğlumu düşündüm. tanır mıyım lan!
  --- spoiler ---
 • vasat bir kore filmi. her kore filminde olduğu gibi bunda da duygular baskın. kimi zaman hüzünlendiriyor kimi zaman sevgiden, sevgi pıtırcıkları açıyorsunuz.
  senaryo ilginç olsa da çok yavan. 2.15 saatlik bir film ve gereksiz uzun.
  puanım: 5/10