şükela:  tümü | bugün
 • azıcık da olsa the time traveler's wife tadı alınabilecek 2016 yapımı güney kore filmi. filmin hemen başında kendi kendine spoiler vermese 'çocuğun kitap için yaşadıklarını anlatması..' finalle ilgili ihtimallerin ucu açık olacağından çok daha ilgi çekici olabilirdi. ancak bu haliyle de oldukça sürükleyici buldum.

  --- spoiler ---

  çocuğun devamlı zaman hapsinden kurtulacağını düşünüp hazırlık yaptığını söyledikten sonra bütün hazırlığının güzel bir duvar kabartması birkaç parça giyecek ve 2 çekmece para olması salakça. bana öyle 15 sene verseler ve bu konuda inançlı olsam herhalde dönüşüm muhteşem olurdu.
  bir de filmin sonunda gerçek bir pedofilinin kurbanını iknası için uydurduğu gerçek bir hikaye filan deseler inanırdım sanırım.

  --- spoiler ---
 • 2016 yapımı, fantastik* bir güney kore filmi. farklı bir konusu var. iki saat sürmesine rağmen sıkıldığım tek bir an olmadı. yer yer çocuk filmi mi izliyorum hissine kapılsam da, çocuk filmi değil. her yaşa hitap edebilecek güzel bir konusu var.

  --- spoiler ---
  benim kafama takılan husus zaman gerçekten donuyor muydu, yoksa sung min ve arkadaşları farklı bir boyuta mı geçti? para falan topladıklarını varsayarsak zaman gerçekten durdu. ama astımlı oğlanın ölümü, bir gün sonra cesedinin bulunması bu sürede sung min ve diğer arkadaşının büyümesi aynı anda gerçekleşiyor gibi geldi. sung min için 15 yıl geçtiğinde gerçek hayatta sadece birkaç gün geçmişti.

  bir de film pedofili gibi çok hassas bir konunun kıyısında duruyordu ama, olabilecek en güzel şekilde işlediler. sung min bedenen 30 yaşında olsa da, soo rin'in yanında 14 yaşındaki çocuktu o yine. soo rin'le ilişkileri çok yerindeydi. daha güzel bitseydi keşke dedim sonunda yine de.
  --- spoiler ---
 • zamanın donuşunu anlatırken sanki bi anda başlayıp bi anda biten inanılmaz akıcı fantastik güney kore filmi. yazdıklarımdan anlaşılacağı üzere filmlerden pek anlamadığım için ve film bulmakta izlemeyi sürdürmekte zorlanan bi kişilik olduğum için benim gibi bi insan bile* severek izlediyse başkalarını kendine bağlayabilir diye düşündüm. kısacası izleyin , sıkılmazsınız...
 • fantastik ve dramatikbir hikayeyi pedofiligibi hassas bir konunun kıyısında gezdirip melodram öğelerini biraz fazla kullanan; ancak son tahlilde ağlak olmamayı başaran. hikayesi ile ilgi çekici güney kore yapımı film.
 • fantastik bir kurguya sahip olmasına rağmen heba edilmiş film bana göre. gözlemlediğim kadarıyla güney kore yapımlarında bu şekilde iyi senaryo/kötü sunum örnekleri çok fazla.
  özellikle baş roldeki oğlanın sürekli zırıl zırıl ağlaması baydı.
  2 saat de bu film için fazlaydı bence, gereksiz uzatılan sahneler vardı.
  genel olarak güzel film tabi, izlettiriyor. ama bende sonunun kötü bittiğini düşündüğüm (bana göre yani) filmleri kafamda sürekli tekrar kurgulamak, baştan yazmaya çalışmak gibi manyak bir huy olduğundan beni biraz deli etti.
  hatta kendi kendime kurarken bu senaryodan aslında çok güzel bir dizi çıkabileceğini düşündüm.
  --- spoiler ---

  yumurta her alındığında yerine yenisinin gelmesinden yola çıkarak her sezon başka insanların başka hikayeleri yazılabilir. sonuçta zamanı durdurma şansı olan her insan farklı tepkiler verebilir.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  filmi izlerken herkese hak veriyorsunuz. küçük kıza yaklaşan yaşça büyük birine verilecek tepkiler veriliyor. izleyici için değişi bir tecrübe taraf olamamak. onun dışında zamanın durması hep hayal ettiğim bir konuydu izlerken keyif aldım. bir yandan hayallerde kalsa daha iyi insanı delirtebilir gerçekten bir noktadan sonra. oyunculuklar gayet iyi. bir iki yerde gözyaşı döktürdü. izleyecek değişik şeyler arayanlar için güney kore sineması gerçekten zengin bir havuz.
  --- spoiler ---