şükela:  tümü | bugün
 • azıcık da olsa the time traveler's wife tadı alınabilecek 2016 yapımı güney kore filmi. filmin hemen başında kendi kendine spoiler vermese 'çocuğun kitap için yaşadıklarını anlatması..' finalle ilgili ihtimallerin ucu açık olacağından çok daha ilgi çekici olabilirdi. ancak bu haliyle de oldukça sürükleyici buldum.

  --- spoiler ---

  çocuğun devamlı zaman hapsinden kurtulacağını düşünüp hazırlık yaptığını söyledikten sonra bütün hazırlığının güzel bir duvar kabartması birkaç parça giyecek ve 2 çekmece para olması salakça. bana öyle 15 sene verseler ve bu konuda inançlı olsam herhalde dönüşüm muhteşem olurdu.
  bir de filmin sonunda gerçek bir pedofilinin kurbanını iknası için uydurduğu gerçek bir hikaye filan deseler inanırdım sanırım.

  --- spoiler ---
 • zamanın donuşunu anlatırken sanki bi anda başlayıp bi anda biten inanılmaz akıcı fantastik güney kore filmi. yazdıklarımdan anlaşılacağı üzere filmlerden pek anlamadığım için ve film bulmakta izlemeyi sürdürmekte zorlanan bi kişilik olduğum için benim gibi bi insan bile* severek izlediyse başkalarını kendine bağlayabilir diye düşündüm. kısacası izleyin , sıkılmazsınız...
 • sürükleyici bir film.

  (bkz: yitik zaman geri dönen çocuk)

  ancak kafama takılan bir nokta var:

  --- spoiler ---

  havadaki su damlacıkları donuyorsa nasıl sıvı halinde su bulup içebildiler de hayatta kaldılar?
  --- spoiler ---
 • fantastik ve dramatikbir hikayeyi pedofiligibi hassas bir konunun kıyısında gezdirip melodram öğelerini biraz fazla kullanan; ancak son tahlilde ağlak olmamayı başaran. hikayesi ile ilgi çekici güney kore yapımı film.
 • --- spoiler ---

  filmi izlerken herkese hak veriyorsunuz. küçük kıza yaklaşan yaşça büyük birine verilecek tepkiler veriliyor. izleyici için değişi bir tecrübe taraf olamamak. onun dışında zamanın durması hep hayal ettiğim bir konuydu izlerken keyif aldım. bir yandan hayallerde kalsa daha iyi insanı delirtebilir gerçekten bir noktadan sonra. oyunculuklar gayet iyi. bir iki yerde gözyaşı döktürdü. izleyecek değişik şeyler arayanlar için güney kore sineması gerçekten zengin bir havuz.
  --- spoiler ---
 • ilginç ve bir o kadar şairane bir senaryoya sahip fantastik kore filmidir.

  yine korelilerin elinden çıkmış muhteşem bir senaryo. bu insanlar senaryo işini gerçekten çok iyi biliyorlar. son zamanlarda da çekim kalitesini ve evrenselliği de kattılar filmlerine.

  film boyunca ya empati yapıyorsunuz ya da sizin karşınıza böyle biri gelse nasıl tepki verirsiniz onu düşünüyorsunuz. arada kalıyorsunuz. gerçeklik mi yoksa gerçeklik içinde gizli fantastik doğaüstülük mü ? aşağıda minimal bir spoiler ile birlikte bir anektot paylaştım. filmi izlemeyen de okuyabilir bir şey kaybetmez bu sizin kararınız.

  son olarak bu film benim için filmdir. şahsi puanım;

  7,4/ 10.

  --- spoiler ---

  misal; bir sahnede hanım kızımız esas oğlanın annesine '' oğlunuzu birden 20 yıl sonraki haliyle görseniz tanır mısınız ? diye sordu o an kendi oğlumu düşündüm. tanır mıyım lan!
  --- spoiler ---
 • vasat bir kore filmi. her kore filminde olduğu gibi bunda da duygular baskın. kimi zaman hüzünlendiriyor kimi zaman sevgiden, sevgi pıtırcıkları açıyorsunuz.
  senaryo ilginç olsa da çok yavan. 2.15 saatlik bir film ve gereksiz uzun.
  puanım: 5/10