• tank gibi cihaz. mazotunu doldur, pillerini sarj et, paletini* değiştir; ortalığı toza-buhara boğa yardıra dağa-bayıra sür, öyle bir cihaz.

-5 ml likit haznesi var ama 7 ml de olsa olurmuş, bilhassa gt8 coil ile likiti su gibi içiyor. içsin varsın, helali hoş olsun; stokta kendi yaptığım 400 ml likitim var, ona mı acıycam aq!

-çift pilli, 18650 sony vtc6 ile 1.5-2 gün, yaklaşık 330-390 puf, kesintisiz hizmet sağlıyor. maşallah!

-emekçi, drip tipi ısıtmıyor (bu amaçla hazneyle atomizerin modla buluştuğu yere ilave kat çıkmışlar), likit sıçratmıyor, ateşlemede hiç mi hiç nazlanmıyor.

-pil yuvası ve pil kapağında taktik maktik yok bam bam bam; mıknatıslı yapı, kapağı löpçük diye çekip kapatıyor. (bkz: vw tok kapı sesi)

-kasa sağlam, dökme demir tava kıvamında ama aynı zamanda estetik, boyası parlak metalik, pasta cila istemeksizin uzun süre kullanım vaad ediyor.

-menüsü kullanışlı, içim zevkine göre farklı modları var, atomizeri taktığınızda yada coil değiştirdiğinizde akıllı mod ile size okuduğu w ve ohm değerini öneriyor. sıcaklık ayarı, puf sayacı, saat ve tarih göstergesi, ekran ayarları, tuş kilidi, by pass seçeneği vs mevcut.

-benim pek anlamadığım dolayısıyla pek de ifade edemeyeceğim bilmem ne yongası chip set koruması filan mevcut, sanırım cihaz risk algıladığında ateşlemeyi kesiyor, ve kendini kapatıyor. (hiç başıma gelmedi, hayvan gibi çekmeme rağmen risksiz kullanıyorum demekse.)

-paket içeriğinden, yedek hazne camı, yedek contaları, yedek coil, vape band, sarj kablosu, kullanma kılavuzu, garanti belgesi (ülkemizde geçersiz), orjinalik kartı çıkıyor. orjinalliğini https://www.vaporesso.com/ adresinden teyit edebiliyorsunuz.

-uzun süre kullanıcı deneyimleri, pillerinin üzerinde değil de harici bir cihazla dışarıda şarj edilmesini öneriyor, bu amaçla 50-70 tl maliyetli bir cihaz almanız gerekiyor. (vtc5 yada vtc6 pilleri ve harici şarj cihazını için pilsitesi.com adresini güvenle kullanabilirsiniz.) ben, xtar master vc2 plus sarj cihazını ve vtc6 sony pillerini kullanıyorum, gayet de memnunum.

-cihazın likit temas eden yerlerini (atomizer) en az haftada 1 kez temizlemeniz öneriliyor. bu amaçla atomizeri söküp parçalarına ayırıp, temiz sıcak suda (çok sıcak değil) bekletmeniz hatta bu suyun içine bir kaç damla beyaz sirke damlatmanız tavsiye ediliyor. (ben yapıyorum, bilhassa likit değişimlerinde ideal lezzeti duyumsamanız için gerekli.)

-coil'lerini 15 gün de kullanan var, 25 gün de, şahsen ben 15 gün kullanıyorum. 3'lü paketi 50-70 tl arasında değişiyor.

-cihazın x modeli dokunmatik, tuşlu modelinden 10 tl daha pahalı ama genel kullanıcı deneyimleri tuşlu modeli tavsiye ediyorlar, valla sebebini bilmiyorum.

- cihazın son üretimlerinde (2017 aralık sonrası) drip tip ızgarasından vazgeçilmiş, zira gerçekten likit sıçratmıyor ve hava kanallarından da asla sızdırma yapmıyor; sanırım bu bildirimlerden hareketle buharlama konforunu artırmak için vazgeçtiler.

-cihazın mavi, kırmızı, turuncu, gümüş, gökkuşağı, siyah renkleri var; en çok tercih edileni gümüş ve mavi.

sonuç ve fayda: e sigaraya eleaf ijust s (3000 mah) ile başladım, 2. olarak bu cihazı aldım. i-just s'i halen kullanıyorum, zira daha hafif ve pratik ancak bu cihazı tek geçerim, verdiği buhar ve aroma yönünden etrafta denediğim pico'dan da, smok'dan da, aspire'den de güçlü. öyle ki ilk önce kırmızısını aldım, sorunsuz kullandım ve yedeklemek istedim bu amaçla yekten mavisini de aldım. imkan olsa (hanım izin verse) her rengini alırım; çok sevdim keratayı; her gece öpüp koklayıp pamuklar içinde dinlenmeye bırakıyorum.

bak bunu da okuyunuz: e sigaraya başlamak isteyenlere tavsiyeler
  • emektar smok alien'imin tatilde kendi kendine kapanıp beni yalnız bırakması ve sigaraya tekrar başlamam neticesinde kırmızı olanını dün aldığım cihaz. 2 adet yedek pil, coil pack ve likitle birlikte toplamda 500 liraya kapattım kiti. yalnızca kiti alacaklar için şu an piyasa fiyatı 300 lira civarında.

öncelikle smok'dan daha iyi bir stok atomizeri var. aroma tadı daha yoğun geliyor. bu bile başlı başına bir tercih sebebi olabilir. makinenin tasarımı gerçekten çok hoş. metalik kırmızı siyah olanı yuvarlak hatlarıyla göz alıcı. pil takılan arka bölümü mıknatıslı yapmışlar. çok pratik bir çözüm olmuş. boştayken ekranda yer alan analog saat de güzel fakat pil kullanımına etkisi nedir onu bilmiyorum.

cihaz bakarken tesla ve revenger arasında kalmıştım. revenger'i tercih ettim. şimdiye kadar memnun olmadığım tek bir özelliği dahi olmadı. bizim eski emektardan sonra ilaç gibi geldi.

likit olarak manhattan likit kullanıyorum. likitlerin aroması bir önceki cihaza göre daha güzel ve farklı geliyor. bunun sebebini çözmüş değilim ama güzel olan bir şey varsa kurcalamamak lazım*

son olarak şu e-sigara olayını artık yasallaştırsınlar lan. internetten satıcı bulup araba içinde uyuşturucu ticareti yapar gibi "parayı ver malı al" şeklinde yapıyoruz alışverişi.
  • bir ara bundan aldım , neyse aleti güncelleyim derken , alet bildiğin yandı , çindeki üreticiye olayı fotoğrafları vs yolladım , fatura garanti birşey yok tabi , adamlar bana çinden bir adet 0 revenger , hediye olarakta target mini mod yolladılar

öyle böyle müşteri memnuniyeti değil takdirlik bir marka
  • drip tip tasarımı çok başarılı bir cihaz. saçma olan şu ki, cihazı tc modunda kullanmak isterseniz coil materyalinin ne olduğu kitapçığında yazmıyor. internetten araştırınca paslanmaz çelik olduğunu öğrenebiliyorsunuz.

smok tfv8 baby x4 coil cihazın nrg tankı ile tamamen uyumlu. fiyatı da daha uygun olduğu için orijinal coil yerine kullanılabilir.
  • 1 aydır ve yaklaşık 5000 nefestir kullanmakta olduğum kit.
    e-sigara kiti olarak ilk gözağrım olur kendileri.
    bu konuda cahil birisi olarak yorumlarıma geçeyim.
    pillerimi cihaz kitin şarj kablosuyla dolduruyorum. bu nedenle ekranın üzerinde ince bir çizginin belirmesi sorununu yaşadım. cihaz genelde bütün gece şarjda kalıyor. henüz bir patlama olayı yaşamadım.

likit olarak ohw my man ve the man kullandım. cihazı ilk aldığımda coil pamuklarına likit damlattim. cihazı soft modda kullaniyorum. halen cihaz ile birlikte gelen 4 gözlü coili kullanmaktayım. birkac gün içinde değiştirmeyi düşünüyorum.
  • vaporesso revenger -x- modelini yaklaşık 40 gündür kullandığım cihaz.

aralarında dokunmatik tuşlar ve bir tık daha gelişmiş çipten başka pek de bir fark yok. zaten fiyat farkı da 10 lira gibi birşey. sıkıntısız, yeni kullanıcı dostu bir cihaz. revengerlarda olan pilleri cihazda şarj edince ekranda çizik oluşması sorunu deneyimlediğim kadarıyla revenger x de yok. 5-6 kez şarj ettim cihazda pilleri. ama prizde değil, pc'nin usb çıkışından şarj ettim.

kit olarak alınca gelen nrg tank ve içinde gelen 2 coil eskiyince bir adet smoke q2 coil alınıp coil eskidikçe yeniden sarım yapılabilir, böylelikle coil masrafıda minimuma indirilebilir. biraz el becerisi lazım tabi.

1 yıllık kullanım sonrası edit : pilleri bir daha cihazda hiç şarj etmesem de başlarda olmayan ekran sorunu ilerleyen zamanlarda tamamen pil şarjıyla alakasız olarak ortaya çıkmıştır. kullanıma bir etkisi yok ama kötü görünüyor. ayrıca cihaz kılıfsız kullanıldığında inanılmaz hızlı boya atıyor.
  • aletin default tankı olan nrg ye joyetech proc4 coili tam olarak uymaktadır. coil sıkıntısı çeken bununla da devam edebilir.
  • benim de dün aldığım cihaz. 5ml üzerindeki atomizer likiti su gibi içiyor. onun dışında bir sorun yok. cihaz şık duruyor, pil haznesi mıknatıslı yormadan açılıyor. şarj fena değil bir gün götürüyor rahat vtc6 pil ile. bu arada smok alien aldım ve cihaz elimde kalmıştı. o nedenle bu cihazı aldım.

önemli düzenleme: dandik likitle kullandığım için sorunla karşılaşmışım. on numara beş yıldız cihaz. smok alien'ı her türlü döver. elinizdekini smok'u satıp almanıza gerek yok. fakat yeni bir cihaz alacaksanız kesinlikle smok yerine vaporesso tavsiye ediyorum. vaporesso her türlü döver.

bu arada ürünü facebook gruplarından bakıp eminönü'nden elden teslim alabilirsiniz. şarj cihazı ve pil istediğinizi de belirtirseniz onları da internetteki fiyata ya da daha altına alabilirsiniz. bu şekilde kargo ile pil ve şarj cihazı beklememiş olursunuz.
  • cuma günü elime geçen, pico ile dönüşümlü kullanmaya başladığım cihaz. bundan sonra mtl için pico+nautilus 2, dl için de bu cihazı kullanmaya karar verdim.

küçük çaplı bir pil canavarı olması dışında her şey harika gidiyor. tavsiye ederim.
  • sigaayı bırakıp tütüne geçtim.bu geçiş süreci nikotine olan bağımlılığımı baya bir denge de tuttmuştu..artık e sigara serüveni başlıyor.dün bir arkadşın kullandığı cihazı denedim.keyif verici bir alet .yani tütünden daha keyifli bir içim şekli var.sigaraya bağımlı olmaktansa buhara bağımlı olmayı tercih eden arkadaşlara öneririrm.
hesabın var mı? giriş yap