• tarkan'ın su altında kalacak tarihi eserlerle ilgili projeye desteğine özetle: herkes işine baksın sanatçı sanat, barajcı baraj yapsın, bilmediği konulara kimse karışmasın diyebilmiş kişi.

bu örnek devletimizi yöneten zihniyeti gözler önüne seriyor. sezen aksu evet diyince sen işine bak diye çıkışmayan hükümet, baraj suları altında kalacak sanat eserleri için yorum yapan sanatçıya sen işine bak diye ayar ver.

sanatçının bir toplumdaki fonksiyonu nedir? eylendirme, güldürme, şarkı söyleme ve resim yapma? işte arap kafası bunu böyle anlar. halbuki sanatçı hassastır, senden benden tepkiseldir ve emniyet sübabıdır. delidir, anlamsız yerde açıklama yapar, çok anlamlı açıklama da yapar, çeşit çeşit tiplemeler vardır, sınıflandırmak da yersizdir.

siz hala referanduma evet diyin, demokratik malafat geliyo haberiniz yok.
  • cumhuriyet tarihinde koltuğuna en yakışan orman bakanıdır. ona bakınca aklıma direkt orman geliyor, ağaç geliyor.. bu kadar olur.
  • tarkan'a "herkes kendi işini yapsın" cevabını veren ünlü arkeolog.
  • herkes kendi işine baksın sanatçı sanatına baksın diyen çevre bakanı. hürriyet'in haberine göre ise tam cümle şu: sanatçı arkadaş sanatıyla ilgilensin. herkesin bir ihtisası vardır. herkesin bilmediği bir konuya burnunu sokarsa çok yanlış olur.

sanatçıların sadece ortaya eğlencelik eser çıkarttığını sanan bakandır da aynı zamanda. ama kendisine katıldığım bir husus da yok değil, herkes bildiği işi yapsın ve siz o koltuktan bir zahmet kalkıverin...
  • afyon'daki mühimmat deposunun patlaması olayıyla ilgisi, patlama alanını 2b yapıp satar mıyız acaba? şeklinde olduğunu düşündüğüm bakan. olay yerini inceleyip ardından toki ile görüşmelere başlar.
  • demokratik açılım'a destek almak için sanatçılarla konsey toplayan bir hükümetin, bir sanatçıyı, çevreye duyarlılık gösterdiği için azarlayan çevre bakanı...
  • iki alıntı yapmak istiyorum sözlerinden:

"alliaoni diye bir yer yoktur, bu tamamen paşa ılıcası adıyla bilinen ve zaman içinde tadilatı yapılmış olan bir kaplıcadır"

"beton duvarlar var. mermerler konmuş. sadece peri kızı adı verilen bir eser çıktı, bergama müzesi’ne kondu. her tarafta olan mozaikler var. çatı uydurma bir malzemeyle yapılmış. çıkan bir tek sütun var, peri kızı var. sütunlar korunacak."

keşke kendisi de bilmediği şeyler hakkında kelam etmese. gerçi bu kültür seviyesi ve bakış açısında bir insana bir leğen su bile emanet etmem ben şahsen.
  • http://www.cagdasses.com/…an-operasyon-sehitler-var

--- spoiler ---

şehit şahin şimşek; twitter hesabından, savaş tezkeresine iki elini havaya kaldırarak "evet" diyen akp'li eroğlu'nun fotoğrafını paylaşarak; "ben ölürsem sorumlusu aha bu p....tir. dikkatinize!" notunu düşmüştü.

--- spoiler ---

rahat uyuyabiliyor musun veysel?
  • bir bakan... aynı boşbakan gibi, langur lungur konuşan kör bakan...

şimdi neden kör açıklayayım; kendisi çevre ve orman bakanı, görevi türkiye'de yer alan orman arazilerinin tespiti ve bu arazilerin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesidir *... yanlış mı biliyorum.
    şimdi bu zat-ı muhterem oturduğu koltuk itibariyle istediğini konuşmakta, istediğine istediğini söylemekte. neden? dokunulmazlık zırhı var çünkü... üzerlerinde bu zırh olmasa, kim takar yalova kaymakamını...

bu zırh ona öyle bir güven veriyor ki, adam başlıyor sallamaya... tarkan'a sesleniyor "sen kendi işine bak" diye. sonra da şunu söylemiş "ben de baraj yapmayı bırakıp şarkı söylemeye başlarsam işler değişir"...

çevreyi ve ormanı yok eden bir çevre ve orman bakanı... çevrecinin daniskası olduğunu bu cümleden anlıyoruz...

çevre ve orman bakanına buradan sesleniyorum - hoş ekşi sözlük okuyor mu bilmiyorum, okuduğunu anlıyor mu onu hiç bilmiyorum- : kalkın o koltuktan... şöyle bir doğayı gezin, kamp yapın ormanda... derin bir nefes alın... zira bu gidişle torunlarınız ve torunlarınızın çocukları "benim dedem orman görmüş yaaa" diye birbirlerine nazire yapacaklar...

bırakın ormanı, ağaçları bile zor görür olacağız... artık sadece şarkılar bahseder olacak onlardan... ve işte o zaman, siz de "keşke ben de baraj yapmayıp şarkı söyleseydim" diyeceksiniz...

hafızanı tazeliyeyim şöyle de bir şarkı vardı... tavsiyem bununla başlayın şarkı söylemeye... korkmayın başlangıç seviyesidir sayın bakan....

fidanlar ağaca,
    ağaçlar ormana,

ormanlar baraja, dönmemelidir yurdumda...
  • söyledikleri hakkında ne söylersem "haddimi aşmış" olurum bilmiyorum ama sözü ortada bir had aşımı olduğunu belirtmek için almamı sağlamış bakan.
    "hangi ülkelerin bu konuda o bölgedeki insanları tahrik ettiğini ve projenin önünü kesmek için ne büyük gayretler içinde olduğunu herkes biliyor. türkiye'yi bölmek isteyenler de bunu çok açık biliyor" ( http://www.ntv.com.tr/id/24980207/ ) demiş kendisi.
    açıklasa ya! ben bilmiyorum hangi ülkelermiş o ülkeler? gidip vatandaşlık başvurusunda bulunayım ben de o ülkere. diyeyim ki "bizim hükümetimizin korumayı bırakın yok etmeye çalıştığı bir dünya mirasını siz korumak için adım atıyorsunuz. teşekkür ederim. nereden aldıklarını bilmeğim bir hakla yüzlerce yıllık eserleri, kullanım ömrü yüz yıl bile olmayan inşaat çalışmalarına kurban etmeye çalışıyor bunlar, siz hem de bölge halkını da işin içine katarak bunun önünü kesmeye çalışıyormuşsunuz. sağolun!"
    tabi bu ülkeleri açıkladıktan sonra uluslararası düzeyde o ülkelerle hangi ilişkilere de girmiş bu hükümet onu da açıklasın. kuru sıkı atıp, üstü kapalı bölünmek gibi, proje gibi bir kaç sihirli kelimeyle "insanları tahrik etmeye çalışıp" dönüp kaçmak olmaz.
hesabın var mı? giriş yap