şükela:  tümü | bugün
  • vicks 'in burun açıcı ürünü.
  • biricik aşkım, her akşam burnuma sürdüğüm vazelinimsi kıvamlı icat.
  • adamın ağzına sıçan burun açıcı. kaynamış suyun içine bir çay kaşığı koyuyrosunuz ve de şölen başlıyor. şu anda ciğerlerim acıyor nefes alırken ama burnum açıldı gibi. okyanus suyu'ndan sanırım daha etkili. ayrıca rahmetli dedem çok kullanırdı.
  • cennetten gelmiş.
  • bazı kedileri delirten koku. bunu sürdüğümde beni canlı canlı yemeye kalkan bir kedim var. üstelik hiçbir çeşit mentolden kaçmadığı gibi çikolata için de çıldırıyor. hayır şu an sağ olmasam benim kedi suretinde reankarne olmuş halim diyecem de... bu şartlarda bilemiyorum.

edit: varmış böyle başka kediler de. koltuğa vicks sürdüm artık tırmalamaz demeyin. kedi için öyle bir standart yok.
  • dünyaya düşen ilk nefes açıp,iyileştirici ilaç tanesi.
  • mentollü mucize. kutusu biraz daha küçük olabilirmiş.
  • bunu gözüne sürdükten sonra kafa yapacağını düşünen bir gerizekalı gözünü kör etmiş.
  • 'modamış şimdilerde, bu gözünü sevdiğimin gavur icadı baş ağrısına da iyi geliyormuş' ilacı.

benim fil kadar büyük migren ataklarıma çare olacağını sanmam ama atak başlangıcı tespit edilir ve hemen müdahale edilirse organlarıma işkence eden ağır ve dozu yüksek ağrı kesicileri almak zorunda olmayabilirim.
  • yanıklara da çok iyi gelen mucizevi ilaç. buzla filan uğraşıp hiç oyalanmadan yanan bölgeye kalınca bir tabaka uygulayın, bırakın biraz cayır cayır hissettirsin. acı geçince yıkayın ve cildinizde en ufak bir kızarıklık bile kalmadığını görün.

tabii ki bunu yara açılmış çok derin yanıklarda uygulamayın. bir de her şey olup bittikten sonra yanık kremi gibi sürmenin bir anlamı da yok. cildiniz yanar yanmaz uygulayacaksınız.