• nedir sence o kampanyasiyla ortaya cikmaya calismis, ama amatorluk sagolsun, kampanyanin verdigi aciklar nedeniyle gizem kismi cuvallamis tanitima sahip olay. cuvallamalarin neresinden baslasam?

1- bir kampanya yapacaksiniz, nedir bu vimjo diyeceksiniz, bi de en yakin tahmine odul vereceksiniz, ama bu kampanyayi, google onbelleklerini dusunmeden hayata gecireceksiniz:
    20 subat 2010 tarihli vimjo.com icin google onbellegi
    28 subat 2010 tarihli vimjo.com icin google onbellegi
    12 mart 2010 tarihli vimjo.com icin google onbellegi

2-bir kampanya yuruteceksiniz, kampanyaniz da anasayfaniz cevresinde. yani sizin olayiniz vimjo.com olacak. piyasaya girerken gizem yaratayim tanitim yapayim derken.. blog sayfalariniz herkesin erisimine acik olacak:
    12 mart 2010 tarihli vimjo blog icin google on bellegi
    vimjo blog da vimjo kimdir kismi
    vimjo blogun kendisi

3- bu da bir cinlik. tahmin et, email adresini ver kisminin hemen yaninda bir sayac var, bu sayac toplam tahmini gosteriyor sanirim, zira baska bir aciklama yapilmamis. dun, yani 23 mart 2010 da 9800 civarinda olan tahmin sayisi, bugun, yani 24 mart 2010 da an itibariyle 394 gorunuyor. yani? yani tahmin edecek kisinin sansinin cok oldugunu dusunmesi amacli sayaci dusurme cinligi. tahmin eden bakacak ki 394 kisi tahmin etmis, daha sansi cok yani. ama 9800 civari tahmini gorse oha mutlaka birilerinin aklina gelmistir gitti hediye deyip yazmayacak. ya da... uc nokta koyuyorum cunku bu amatorluk ihtimalini yazmaya parmaklarim varmiyor ama, sayac 10.000 i gosteremiyor olabilir :)

tamam, gizem yaratip, merak ettirmek tanitim icin iyi guzel de, bu sekilde verdiginiz aciklarla o yaptiginiz sadece bir suru insanin email adresini ileride reklam amacli somurmek icin veri tabaniniza eklemekten baska bir sey olmuyor. kim bilir kac kisi kac tahmin adi altinda email adresini verdi simdiye kadar, zaten belli olan bir seyin ne oldugunu tahmin etmek icin..

bu olay icin, reklamin iyisi kotusu yoktur diyeceklere de bir cift sozum var, tamam, reklamin iyisi kotusu yoktur da, ben sunu sunu yapiyorum deyip yapamamak cuvallamaktir efendiler.

ha bu arada, "vimjo nedir sence o" diyenler icin gelsin.. 20 subat 2010 tarihli onbellege gore vimjo, hepsiburada.com klonu bir portal. 28 subat ve 12 mart 2010 tarihli onbelleklerde goruluyor ki, isi biraz daraltip, sadece kisisel bakim urunlerine indirgemisler.

alisveris portali yani..

editus: cinlik eklendi.

budutatis: verilen linklerin screenshotlarini almayan kafami skim.
  • turkiyenin tum video sitelerine reklam vermisler heralde, deliricem.

"güzelleştiriyooo...bla bla" diye baslayan o sesi duydugumda monitor parcalamak istiyorum. icimdeki kratosu cikartiyosun vimjo. kafani koparirim senin, afroditim yaparim.
  • kredi kartı onayını verdikten yaklaşık 30 saniye sonra* beni arayıp adres teyidi yapan, "paketlemeyi yapıyorum, kargonuz yarın elinizde olacak" şeklinde bilgi veren ve gerçekten de ertesi günü ürün teslimatını tamamlayan site. takdir ettim.
  • tipik para var ama vizyon yok şirketi.
  • dikkat ettigim birsey bu firma hakkinda urunleri cok kotu ve kalitesiz.

msjlara edit: bu benim gorusum yaptigim 3 ayri alisveristen sonra gozlemledigim bu. uc alisveriste 8 farkli urunde de bir halt var ise orada sorun var demektir.
  • artık bilindiği üzere, kozmetik ve eş değer ürünleri satan bir online alış veriş sitesi.

açıldığı ilk hafta 100 tl'lik alış verişe anında 20 tl indirim veren bir kampanyası vardı, büyük bir cesaret örneği göstererek, google'da tam isimini yazmama rağmen google'un arama seçeneklerinde önermediği alış veriş sitesinden ihtiyacım olan ve fiyatını uygun bulduğum 100 tl'lik alış veriş yaptım ve 80 tl ödedim.
    tüm ürünlerin açıklamalarında 24 saat içerisinde kargoya verilir yazmakta ama 5 gün olmasına rağmen ürünlerimi kargoya vermemişlerdi, kendilerine mail ile tepkimi belirttim ve beni yarım saat içinde telefonla aradılar, özür dilediler, 7 parça ürün siparişim vardı, bir tanesinin hazır olmadığı için kargoya vermediklerini söylediler ve istersem bir ürünü daha sonra gönderilmek üzere diğer ürünlerimi kargoya verebileceklerini ilettiler ben de kabul ettim.

şimdilik deneyimim bu kadar, ilerleyen gelişmeleri paylaşırım, bu yeni alış veriş sitesi hakkında bir fikriniz olmuş olur.

edit: sonucu da söyleyeyim tam olsun.

eksik ürün içik tekrar telefon ettiler, üretici firmadan kaynaklanan sorundan dolayı o ürünün ellerinde olmadığını, eş değer bir ürünü gönderebileceklerini söylediler özür dileyerek ve gayet kibar bir dille, ben de kabul ettim ve eksik ürünüm de geldi.

sonuç olarak, müşteri memnuniyetini dikkate alan bir şirket gibi imajı var, umarım bozulmaz böyle devam ederler.
  • radyoda reklam yaptırmaması gereken internet sitesi. arabadaki dört kişinin vimjo yerine anladıklar: bemijo, memijo, vemijo, webijo.

doğrusu neymiş öğrenene kadar göbeğim çatlamıştı. ismi bu kadar kötü işte.
  • dün saat 14:40 (siparişin aynı gün kargolanması için 15:00 dan önce verilmesi gerekiyor) sipariş verdiğim ürünü yurtiçi kargo vasıtasıyla bugün 11:45'te elime ulaştıran site.. bu kadar hızlı beklemiyordum.. üyelik falan da şart değil alışveriş için..
    kargo dahil 21,00-tl tutan iki ürün sipariş ettim.. kutudan izel'in jazznağme adlı albümü de çıktı.. adamları aradım tekrar.. dedim "bir yanlışlık yok değil mi?" ( hediye olduğunu anladım fakat olası bir yanlışlık durumunda stoklardaki eksikliğin çalışanlara yansıtılması vicdanımın elvereceği bir şey değil).. telefona çıkan kibar hatun "hediyemiz" dedi gülümseyerek ( nerden mi biliyorum gülümsediğini? tabii ki ses tonundan .. yoksa 3g baglantısı yapmadık.. o kadar da degil *).. teşekkür etti.. ismimi vermememe rağmen (sipariş numaramı ve ne sipariş ettiğimi de söylemedim) kapatırken iyi günler visnevotka bey demesi de ayrı bir dumur yaşattı.. (üyelik de doldurmadım tekrar belirteyim)
    sevdim yani.. ilk deneyim ama süper ..

özet geç piç diyenler için: harika..
  • müşteri memnuniyetine düşkün bir online alışveriş sitesi, safi kozmetik satıyor, kodaman markalar da var..

anneler günü için anneme, sürekli bahsedip durduğu kırlangıç'ın zeytinyağlı setini arıyordum, buradan sıvı sabunlarını buldum. bir de sevdiği renk ruj ekledim, maksat hatırlamak.. sonra üye bile olmadan sipariş verdim.. bu sırada hediye paketi opsiyonunu görüp pişman oldum.. arasam mı diye düşünürken vimjo yetkilileri istediğim rujun renginden kalmadığını, tedarik edebileceklerini ya da değiştirebileceklerini söylemek için aradılar.. beraber renk seçtik, üstelik istediğim renk skalasında danışmanlık yaptılar o arada, "bir de hediye paketi yapar mısınız?" dedim aradan çıktı.. bakalım kargo hızı falan nasıl..
  • türk inertnet camiasında gördüğüm en kötü isim, kozalak.com bile daha iyi.
hesabın var mı? giriş yap