8 entry daha
  • sen sonunu düşünmeden it gibi üredin diye ben niye çalışıyorum? diye karşılık verilmesi gereken yazar. açıklama yapmaya gerek yok.

edit: bunun üzerine biraz önce şirketten mail geldi. haftaya home office çalışıyoruz.
  • bu iş önce bekarlar ölsüne kadar gider. çocuğu olduğu için sadece onların yaşama hakkı olduğunu iddia edecekleri günlere az kaldı herhalde.

edit: cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ve kurum müdürümüzce bize bugün iletilen yazıya göre,
    "kamu kurum ve kuruluşlarının faaliyetlerinin devamını sağlayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınması ve zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari personel bulundurulması kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarının başta okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan kadın çalışanlarının yıllık izin taleplerinin karşılanması, yıllık izin hakkı bulunmayanlar için mazeret izinlerinin kullandırılması uygun görülmüştür."
    deniliyor.

yani evde çocuk bakmak isteyenler, şimdi yıllık izin kullansın, yazın çalışsın diyor. yok öyle hem karnım doysun hem pastam dursun. ulan bana rte'yi desteklettiniz ya daha ne diyeyim!
  • oldu aminakoyayim, cocugu da aksam bize getir biz bakalim. siz hanimla basbasa kalirsiniz.
  • yolda yürürken bunu düşündüm. evet bir yerden bakınca haklı gözüküyor. benim de çocuğum olsa benzerini iş arkadaşlarımdan bekler miydim? tabi beklemezdim davar! bekar insanın, çocuksuz insanın anası babası yok mı? hastalanıp ölürse üzülecek yakını yok mu? salgın hastalık döneminde bedenine iyi bakmaya kendine iyi bakmaya hakkı yok mu? ben neden günde 15 saat çalışıp bilmem kaç kişilik performans gösteriyim salgın dönemi mazallah patronlar kar edemezse diye? şöyle yapsak mesela nolur- madem aynı gemideyiz patronlar salgın bitene kadar kar etmesin? devlet vatandaşının ihtiyaçlarını karşılasın. ihtiyaçları karşılayacak devlet çalışanları da fazla mesai ücretleri alsın ve hatta gönüllülük esasına dayansın?
  • desteğe ihtiyacımız var:

kreşleri, okulları tatil ediyorsanız, bu çocuklara kim bakacak?

(bkz: #103425015)
  • şakaysa da ciddiyse de komik olmayan önerme. üredin de bana mı üredin düdük. baktıracak kimsen yoksa çıkartmasaydın piyasaya.
  • banane ben mi siktim amk! adamdaki keyfe bak!
  • sikisirken bana mı sordun da bakarken derdini ben çekiyorum
  • bana mı doğurdunuz lan bana ne?
254 entry daha
hesabın var mı? giriş yap