• "bana windows 10 mobile'dan umudu olan adamın umudundan verin, size dünyayı değiştireyim"

bunun fizibilitesi yanlış bi kere. bi sik olmaz. dağılın.
  • arkadaş buraya gelen her apple fanboyu sırayla tokat manyağı yaptım. hala buraya damlıyorlar. continuum dışında windows 10 mobileda gelen özellikleri sıralayalım:
    başka hangi platformda, ekrana bakarak telefonu açabiliyorsunuz ? cevap : yok

başka hangi platformda, ayni binary uygulama dosyasını hem desktop, hem tablet, hem telefon, hem de iot tarzı cihazlarda çalıştırabiliyorsunuz : cevap yok.

başka hangi platformda, telefonu cebinizden çıkardığınızda, hiçbir tuşa basmaksızın, ve anında, size gelen bildirimlerin sayisini, takviminizi ve o anki hava durumunu görebiliyorsunuz: cevap yok.

başka hangi platformda, yerel dosya sistemini hiçbir ekstra uygulama kurmadan yönetebiliyorsunuz : cevap yok.

ios kullanalar ana sayfadaki statik sıkıcı ikonları seyrede dursun, androidçiler pilin içine tüküren widgetları kullanadursun, hiçbir uygulamayı çalıştırmadan uygulamların o anki durumunu gösteren , pil açısından verimli çalışan start screen başka hangi platformda var: cevap yok.

başka hangi platformda, cordova gibi kağnı hızında wrapper kullanmadan sadece html css ve javascript kullanlarak ve native apilere direk erişerek uygulama geliştirebiliyorsun : cevap yok.

son olarak çıkış tarihi ne zaman ertelenmiş bu sistemin , aylar öncesinden kasım ayı denmedi mi çıkış tarihi? kasimda çıkacak mı? çıkacak eee... bilmeden işkembeden sallamaya devam. hee hee bir numarası yok bu sistemin o yüzden gelip gelip buraya yazıyor bütün apple fanboylar nedense.
  • windows phone 8den beri 3 yılı aşkın suredir lumia 920 ile kullanıyorum ve artık gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu sistemden bir sike derman olmaz.
  • instagram geliyor arkadaşlar, gemiyi terk etmeyelim.
  • store'dan uygulamaların son güncelleme tarihlerini kaldırdılar. utancın üstünü örtmece.
  • windows phone'dan ios'a geçmiş bir kişi olarak söyleyebilirim ki ios'tan eksiği yok fazlası vardır.

ha neden mi ios'a geçtim? microsoft'un aylardır piyasaya bir amiral gemisi çıkarmasını bekliyordum. sonunda cihazı tanıttılar. fakat cihazın tasarım olarak orta sınıf bir android'den bir farkı yok. bazıları gibi plastik gövde vesaire demiyorum zira gövdesi dandik samsung plastiği değil polikarbondur. açıkçası benim her tercihimde olduğu gibi ilk tercihimde de kullanacağım şeyin göze hitap etmesi önemlidir. açıkçası hem 950 hem 950 xl hiçbir şekilde benim göz zevkime hitap etmiyor. lakin windows phone hak ettiği yerin çok çok altında seyreden bir sistem. androidgibi yüz karası bir işletim sistemi bu kadar tutmuşken windows phone'un hala hatrı sayılır bir yeri olmaması ilginç.

windows 10 mobile ise hem tasarım hem de radikal değişiklikler açısından muazzam olmuş. ios'un durağan, sıkıcı görüntüsüne karşılık mükemmel bir tasarım sahip sistem. umarım hak ettiği yerlere gelir bu sistem.

adamlar hiç değilse apple parmak izi olayını çıkardı diye samsung, sony gibi yancıların yaptığını yapmayıp bambaşka ve daha dikkat çekici bir yenilik getirdiler.

hayatında hiç windows phone kullanmamış sevgili android severler ''omo moğozosunda uygolomo yok'' demeye devam etsinler. kendilerine google play'lerindeki binlerce klon uygulama ve +18 içerik ile mutluluklar dileriz.
  • teknik olarak android ve ios uygulamalarını doğrudan çalıştırmayacak platform. microsoft windows çeviricileri geliştirmiş. android (c++, java), ios (objective c) projeleri bu çevirici vasıtasıyla windows 10 ortamında çalışabilir hale geliyor. microsoft çıldırdı, durduramıyoruz.
  • hakkında o kadar entry girilince yayınlandı sandım.

"güncellemeleri denetle"

-yeni güncelleme yok :\
  • senelerin windows phone kullanıcısıyım ve sever(d)im de keratayı. hatta hani yukarıda bir delikanlı demiş ya "wp'nin fanboyu olmaz, iş telefonudur, sakin adamın telefonudur, zamanı değerli adamın telefonudur", hah ben o adamım işte.
    (ara: windows\@teritori)

severdim diyorum çünkü ne zaman bu windows mobile 10 goygoyu çıktı sistem boku yedi daha da toparlayamaz. androidden beter bir lumia 920 kullanıyorum şu anda mesela. uygulama açmayı filan geçtim bak, güç tuşuna bile tepkisi 1 saniye filan sürüyor artık. iş için maillere bakacam, outlook açılmıyor. tamam excel müthiş ama açılmıyor hata veriyor. e sikeyim bana hayrı olmayan klisenin papazını ben. kaldı ki aynı office uygulamaları ios'ta da var.

bununla beraber bir tane de iphone 6 edindim. ulan windows 10'a geçtiğimden beri resmen nefes darlığı çekiyormuşum ben. ios yağ gibi akıyor yağ. sikmişim windowsunu şu saatten sonra.

yine de ısrar ediyorum ki en güzel arayüz yine windowslarda. ios ve android ultra sıkıcı arayüzlere sahip.

kimse bana bu sistemi savunmasın arkadaş, savunanların çoğundan daha uzun süredir kullanıyorum ve sürekli geri gitti sistem.

bu son bkz da benden satya nadella'ya gelsin.
    (bkz: lan oğlum öyle olmaz) a: windows\@teritori
  • apple'la gidip, bugün lumia 520 muadili donanımda ios çalıştır deseniz ve ortaya çıkan telefonu bir kullansanız. tim cook'un ne anasını bırakırsınız ne bacısını. microsoft'un yaptığı yanlış, windows mobile'ı bugünki haline getirmekte çok geç kalmasıdır. çağı yakaladığında ise pazar payını çoktan kaybetmişti.
hesabın var mı? giriş yap