şükela:  tümü | bugün
  • üzerinden needeyse 3 gün geçmesine rağmen, hiçbir yetkili ağızdan (genelkurmayın görüntüleri inceliyoruz açıklaması haricinde ki onu da bbc'den öğrendik) ses çıkmaması inanılır gibi değil! aynı zamanda ne bir gazete, ne de bir tv kanalı haberini dahi yapmadı, yapmıyor. bu durumda biz sade vatandaşlar ne yapabiliriz, nereye kimi şikayet edebiliriz? nereye yazalım, kimleri arayalım, nereye yürüyelim? birilieri buna bir dur demeli artık. bu iki askerin ailesini, sevenlerini de mi hiç düşünmüyorsunuz? vatandaş olarak bilgi edinme, haber alma hakkımızın daha fazla engellenmemesi adına tüm yurttaşları duyarlı olmaya davet ediyorum.
  • (bkz: bu işin fıtratında var)
    tarzı bir açıklama gelir 1-2 güne. o bile gelmeyebilir ki zaten millet unuttu, akplilerde *montaj hacu* diye dolanıyorlar ortalıkta.
  • olasi aciklamalar:

-cok utanarak yaziyorum ama hukumetten daha buyuk bir beklentim yok-

askerlik yana yana yatma yeri degildir.

askerlik yan gelip yanma yeri de degildir.

bir kere olmus boyle bir olay, bir kerecik yanmaktan bir sey olmaz.

en acisi:
    ıci yanan ayran icsin.
  • diğer şehirleri bilmiyorum ama bu adamlar istanbul'da onlarca arabayla işid bayraklarıyla konvoy yapıp suriye'ye, ırak'a adam gönderdiler, dernek adı altında ofis açtılar, ticaret yaptılar, mal aldılar, mal sattılar.
    akp aleyhinde haber yaptığı için her türlü internet sitesine anında yasak getirilirken bunların internet siteleri açık kalmaya devam etti. gazeteciler daha neyle suçlandıklarını bilmeden kelepçelenip hapse atılırken, bunların destekçileri elini kolunu sallaya sallaya gezdi.
    ölen öldürülen insan sayısını skor kartındaki hane olarak görenlerin herhangi bir hesap sorabilmesi oldukça zor, tek temennim yakılan askerlere erdoğan'a hakaretten ya da vatana ihanet dava açılmasın.
    normal şartlarda bu görüntülerin infial yaratması lazım fakat toplum yargı ve medya kullanılarak öyle bir sindirilmiş haldeki kimse sesini çıkartamıyor ama bu olay rus büyük elçinin öldürülmesi ile beraber toplum hafızasına öyle bir kazındı ki ne açılan köprüler, ne otoyollar ne de içilen ayranlar bunu unutturur.
  • anıt dikiliyormuş askerimizin hatrına, hürmetine. ama hurafedir, duymuştum; bu dünyada yanarak can verenin öbür dünyada yanmayacağına dair bir söylem.