• güven denen şeyin bir kere kırıldığı zaman bir daha geri gelmeyeceğini göz önünde bulundurursak yanlışlarda olan sevgilidir*.
  • yalan söyleyen eski sevgili adayı*
  • yatsı oldu mu mumu sönen bir de bunun üstüne dokuz köyden kovulan bedbah sevgili.
  • (bkz: beyaz yalan)
  • yalanlarını saklayabilenler ve beceriksizler şekilde ikiye ayrılabilirler.
  • işin en acıtıcı kısmı hayatı yalan olan birini sevmektir. size söylediği şeyler, kendine verdiği sözler, sıradan önemsiz, küçük konularda bile yalan söyleyen birini sevmek ama bunu bilmemek, çok geç kalınca anlamak insanı acıtır. yaşadığınız şeylerden şüphe duyup, sorgulamaya başladığınızda karnınıza ağrılar girer. varlığında yalan olan sevgilinin, bir yalanla hayatınızdan çıkıp gitmesine bakar, neyin gerçek neyin yalan olduğu sorularıyla başbaşa kalırsınız. sonunda inancınızı yitirsiniz.
    "bana yalan söylemiş olman değil, artık sana inanmamam sarsıyor beni"
    *
  • yalan soyleyen degil ama, bunun zararsiz versiyonu olan palavraci sevgili bir yere kadar cok eglencelidir. hayal gucu cok zengin oldugundan ha bire hikayeler anlatir. insan bilir tabii yalan oldugunu ama ses etmez, "anlatsin acilsin gariban" diye dusunur. ama, yineliyorum bi yere kadar cekilir.
  • yalan soyleyen sevgili, sevgili kelimesini sifirla carpmaya benzer. gercekler bir sekilde pandoranin kutusundan cikip, onunuzdeki puzzle'nin paralel parcalari olarak yerlerine oturduklarinda, ortaya cikan cok farkli bir resimdir. bu durumda tek yapacaginiz out of the picture oldugunuza sukretmektir, cunku paralel dunyalarin sayisinin bir kere varliklari ispatlandiktan sonra 2yle sinirli kalmayacagi bilimsel bir gercektir.
  • yalan söylediğini özel eşyalarını karıştırmak gibi illegal yollarla öğrenmeniz halinde yalanını yüzüne vuramayacağınız için sinir buhranlarına girmenize sebep olan sevgilidir.
hesabın var mı? giriş yap