• hayallerin sırtına batmasıdır.
  • rahatlıktır..osura osura, istediğiniz pozisyonda uyuma özgürlüğü tanır..
    zaten bu sıcaklarda beraber uyumak isteyenin aklına şaşayım ben, başlarım romantizme.. eti etime değsin, tekmelerim andım olsun
  • yatakta istediginiz gibi donmenizi, salya akitmanizi, yatagin herhangibi bir yerinde uyumanizi, uyurken tasasiz osurmanizi saglayan olus..
  • gerçekten uyumaktır.
  • evde tek başına olup da yalnız uyunacaksa uyumayı ertelemek için güzel bir sebeptir. fakat yarın işe gidilecekse uyumayı ertelemek mantıklı değildir. bu durumda korkuları ertelemek gerekir. bunu da nasıl başaracağını bilmek gerekir.
    25 yaşıma gelmişim hala gece vakti evde tek başıma olmaktan korkuyorum lan. elektrik kesilirse diye aklım çıkıyor. kesilirse de ayaz, kar falan dinlemem atarım kendimi balkona. an itibariyle 6 pas programındaki osman tanburacı'nın bıyığından bile korkuyorum. bu programı da neden izliyorsam zaten. peh!
  • sevgiliyle de yatsan bir dönem, başka insanlarla aynı odada da yatsan mümkün değil ki "dikkatli uyumalıyım" demeden yalnız uyumak. alışmak betermiş, şimdi ise ister istemez düşünür insan "ulan nasıl yatarım başka nefesle" diye. ha gün olur denk gelir biriyle tek başınaymışsın gibi uyursun ama bir ömür yaşanacak insan değilmiş dersin, döner arkanı duvar kenarına kıvrılır uyursun.
  • uzun süre 1.5 kişilik yatakta iki kişi uyunduktan sonra başa geldiyse eğer, gecenin bir yarısında "amanın o'nu eziyor muyum" ya da "şöyle omzuyla boynunun arasındaki yere girmek lazım", "şöyle bir göğsüne başımı yaslasam" gibi uyuşuk düşüncelerle uykunun bölünmesine sebep olur. "ay ay kolum çarptı kesin uyanacak" diye panikle gözünüzü araladığınız anda o'nun yanınızda olmadığını anlamak dünyanın en gaddar hayal kırıklıklarından biridir. uykunun kalanı da dünyanın en talihsiz uykusudur elbet.
  • "yalnız" parantezine alındığında*;
    eve * gelmek;
    * yemek yemek;
    * zaman öldürmek,
    * uyumak...
    ve sonunda yalnızlığa uyanmak...
  • biriyle uyuya kalmaya alışıldıysa ve artık yalnız kalındıysa, bu durum problem halini aldıysa en iyi çözüm her gün bir önceki günden daha yorgun yatağa girmektir, alternatif bir ilaç olarak alkol de kullanılabilir.

yalnız uyumak yalnız uyanmaktır.
  • askerlikten veya yurt deneyiminden sonra degeri anlaşılan uyuma şeklidir.
hesabın var mı? giriş yap