• yapıp da geldikten sonra bir pişman olma , bir hay elim kırılsaydı, bir tuh allah kahretsin hali yaşanmasıyla yapılan tespittir.

(bkz: hot chocolate tea)
  • gereksiz yere yapılmış her alışverişi dahil etmenin mümkün olduğu kategori.
  • kendini aksama veya sabaha kadar ustumuzden kalkmayan bir sikinti midede bir agri olarak gosterir.. arada sirada dusuncesel olarak da disa vurur "amina koyim o kadar para verilir mi buna ya - yok yok lazim canim iste ne guzel kullanicam - oha ya bi sikime yaramayan seyi ne diye aldim ki? - aman almasaydim icimde kalirdi iste aldim kurtuldum..." seklinde. erkekler genelde teknolojik "oyuncaklar" da yasar bunu.
  • kafa bir dünya balık pazarından eve dönerken, tezgah açan oyuncakçıdan kurmalı bıyık-gözlük-kaş ve tabanca almak ve bunlara ne kadar verdiğini hatırlamamak olarak özetlenebilecek alışveriştir.

(bkz: sarhoşken bir şeyler satın almak)
  • "gerzek alisveris yoktur; basarili pazarlama stratejileri vardir."
    - ahmet pazarpayi, roterdam, 1935
  • cok ucuz diyerek aldigim tavsan kostumu... neden nasil hangi ruh hali ile aldıgımı hala bakar bakar anlayamam.. hani kucuk beden olsa bi cocuga verip sevindirecegim.
  • korsan yasasından önceki bir zamanda, bir müzik mağazasının 7,50 ytl. gibi fazla bir fiyata kendi hazırladığı karışık bir kaset satması. arkadaşımla gidip birer tane bu karışık kasetten almamız. kasedin komple radyo çekimi olduğunu görmemiz bi tarafa, iki ayrı kaset alıp 7,50 ytl.'den 15 ytl. para vermemiz. iki tane üniversite okumuş eşşek kadar adamın bir adet karışık kaset, bir adet de boş kaset alıp kendileri çekmeyi akıl edememesi (hayır kasetler orijinal olsa feda olsun, helal olsun 15 ytl. ama radyo çekimi sikindirik bir kaset işte). üzerinden seneler geçmesine rağmen bu iki kişinin hala olayı hatırlayıp hatırlayıp pişmanlık duyması.
  • kredi kartının ilk alındığı gün yapılan alışveriş olma olasılığı yüksektir. zira ilk günden dolan limit aylarca belki yıllarca başa bela olacaktır` :örneği var `` :bizim evde `` :swh`
hesabın var mı? giriş yap