şükela:  tümü | bugün
 • eyyy ses tasarımını yapan kişi!
  ulan bir mix bu kadar sikko yapılır. diyaloglarda basmışsın gate'i, diyaloglar anlaşılmıyor müziklerde de basmışsın gain'i oda konser salonuna dönüyor. bu kadar volume farkı yapmayı nasıl beceriyorsunuz olm? crackli studio one mı kullanıyorsunuz nedir amk?
 • netflix'in turk yapimlarinin sevisme sahnelerinde hep erkegin gotu gozukuyor. bi kez de kizin gotunu gosterin be kardesim nedir bu ayrimcilik.
 • bizi dünyaya kötü gösterdikleri yerler:

  - trende kadın erkek birlikte kalamaz.
  - trende alkol servisi kalktı.
  - 22.00'den sonra alkol satışı yasak.

  bunların bilhassa vurgulanması çok hoşuma gitti. "bizi kötü göstermelerine" ben bayılıyorum. hiç de bundan gocunmuyorum. evet hans kardeş, celine hanım, adriano amca, isabelle teyze, biz aynen böyle yönetiliyoruz. bizim ülkemizde böyle boktan yasalar var. ve bunları sizin de bilmenizi çok isterim. çünkü; "ne kadar rezil olursak, o kadar iyi. ne kadar kötü koksak, o kadar iyi. ne kadar yalansız yaşasak, o kadar iyi. benim sidikli kontesim."

  ya hele "bu hikayedeki her şey hayal ürünüdür". hadi bizim aptal saptal dizilerimize bu ibare konuyor da, evrensele çektiğin bir filme bunu neden koydunuz acaba? bunu cidden merak ettim. kadın erkek aynı kompartıman meselesi değildir herhalde, çünkü onu açıkladınız zaten.

  filme gelirsek;
  dilan oynamasaydı, daha doğrusu 'oynasaydı', pekala sevebilirdim bu filmi. bu kadar arabeske ve sulu zırlak göz yaşına bağlamak yerine; oraları daha makul düzeyde tutup dramedi hatta komedi tonuna daha bassalardı, biraz daha sevebilirdim. bilhassa dilan'ın diyaloglara biraz daha iyi çalışılsaydı, keman çalan sanat okuyan birinin konuşmaları sokaktan geçen birininkinden daha işlevsel ve dolu olsaydı; dilan'ı bile sevebilirdik; ama senaristlerimiz de erkek olduğundan metin'e daha iyi özen göstermişler; hem zaten pek beğendiğimiz bir aktör, hem de avukat, üstelik de bir ekşi sözlük standardı olan "ağzı iyi laf yapan, esprili, anlayışlı, sempatik, sadık, 1.90 boyunda erkek" karakteri olduğundan, ekstradan ona ısındık. ona ısındıkça da, karşısındaki "soğuk nevale, triplex, alıngan, antipatik" çizdiğiniz kadına da uzun bir süre sempati gösteremedik.

  bakın bir şey söyleyeceğim:
  bir oyuncuyu beğenip beğenmememiz, biraz da onu izlediğimiz rolle kurabildiğimiz ilişkiye de bağlı. mesela ben dilan'ı hiç beğenmiyorum. hakkını yemeyeyim, çukur'dakinden bir tık daha iyiydi burada. ama oynadıkları karakterler, bu kadar zayıf ve antipatik yazılıp çizildiği için, üstüne bir de bu insanlar iyi oynamayı tam beceremedikleri için, double headshot yiyorlar bizden. ağzınla kuş tutsan, yaranamıyorsun bize. bunun için, bilhassa sözü geçen "star" kadın oyuncuların, senaristlere ve hatta yapımcılara; doğru düzgün, 'insan' gibi kadın karakterler yazmaları konusunda ısrar etmeleri lazım. sektörde kadın yazar eksikliği de var evet. ama erkekler de, iyi çalışırlarsa, gayet de sağlam kadın karakterler yaratabilirler.

  bir de son bir şey:
  filmin son jeneriğinde; dilan çiçek deniz'in saç tasarımı, dilan çiçek deniz'in makyajı, dilan çiçek deniz'in ajansı diye bir sürü bir sürü yazdırmışsınız da; ha bu metin piç mi la? hadi saçı başı neyse de, ajansı bile yazmadı herifin. efendiler efendiler, kendinize gelin; hetero bir erkek olarak bile, bu filmi izleme sebebim metin ve onun harikulade yeteneğidir; dilan mıymıntısı değil. aman ha!
 • filmin ilk 5 dakikasından geliyprum.

  ya ben sizin yazacağınız diyalogları sikeyim.
 • sanki birisi spotify çalma listesininin takip edilmemesine içerleyip film çekmiş gibi bir film.
 • filmin kötü olduğuna hepimiz hemfikirsek biraz metin akdülger'in götünü konuşabilir miyiz?
 • 6/10luk film. metin akdülger hakikaten iyi oyuncu. her şey çok güzel olacak hüseyin göndermesi hoşuma gitti. ercan saatçi sayenizde muazzam şarkı. izmir kordonda sonlanması da tatlı bi detay. umarım daha çok türk filmi çekilir netflix’e. hemen de itin götüne sokmayın. daha güzelleri de yapılır belki zamanla.

  edit: eklemeden geçmek istemem. sesler o kadar anlaşılmıyordu ki altyazılı izledim filmi.
 • vay aq türkiye'de kadın erkek yan yana trene binemez diye eleştiriliyor film. kanka takılma bunlara manyak olursun. bak mesela aslında filmlerdeki sevgililer de gerçekte sevgili değil ya da dünyayı ziyaret eden uzaylı da yok aslında asdfişglka

  deli misiniz olm siz adam bir hikaye yazmış ya da uyarlamış filme çekmiş tcdd hukuk dairesi şefi misin? böyle film mi eleştirilir? asdşlfkgjh
 • 2014 isveç yapımı "how to stop a wedding" adlı filmin yasal bir uyarlaması imiş.

  edit: filmi izledikten sonra, entryi düzenledim.
 • cesaret verici bir film. insana ulan biraz uğraşsam ben de senaryo yazarım lan dedirtiyor.
hesabın var mı? giriş yap