• müfit can saçıntı kanal 6'da loş ışıkta yaptığı programdan beri dikkatimi çeken biri. mandıra filozofunda çok kaydadeğer ve temiz işin üstüne mandıra filozofu 2, fazlasıyla kolaya kaçan ve zorlama bir işti. dolayısıyla ilk filmin yanında çok sönük kalmıştı, beni izlediğime pişman ettirmişti. bu filme o yüzden temkinliyim ama türk komedi sinemasının yerlere düşen seviyesinin üzerinde dikkat çeken bir film olacaktır.
  • eğlenceli ve sevimli bir film, özellikle babasına 'baba seni seviyorum' demekte zorlanan müfit beni hüzünlendirmiştir. evet, genelde söylenemiyor.
  • neredeyse bir manifesto niteliği taşıyan, içindeki aforizmalarla sorgulatmaktan ziyade öğretmeyi amaçlayan ve yer yer çok gizli yer yer açık göndermelerle dolu izlediğinize pişman etmeyecek yapım.
  • verilen mesajlar bazen filmin durmasına neden olsa da, kişisel olarak beğendiğim filmdir. en azından yanlışlar var ve bunlara hayır demezsek devam ederi çok iyi anlatmıştır.

--- spoiler ---

babasıyla oturup konuştuğu sahne, seni seviyorum demenin zorluğu, çok doğru bir tespittir. hani insan keşke raporlar karışsaydı demek istiyor, film böyle bitmeseydi diyor ama işte filmde hayat gibi biraz gerçekçi olmuş.

--- spoiler ---
  • film şuan olan dünya düzenine burda kalıcı olmadığımızla, söylenmek istenenleri tokat gibi yüzümüze çarpmıştır.
    tanım:tatlı bir adet film.
  • gittim izledim ve beğendim. kimine basit de gelebilir lakin samimi olduğu gerçek, oyuncu kadrosu da epey kaliteli. müfit bey de bence iyi bir oyuncu ve senarist. salonda gördüğüm izleyici sayısı ile buradaki entry sayısı ne yazık ki paralel. türk izleyicisini anlamak gerçekten zor.
  • reklamı az yapılıyor bu filmin sanırım o sebeple çok entry yok. benim marmaraforumda gittiğim salon hafta sonu fulldu gerçi.

hem güldürdü hemde ufaktan ağlattı. sonda acitasyon yerine espiriyle bitirmesi mutlu etti. çok gerçekçiydi gerçi o son dialoglar, çok benzerlerini gerçek hayatta duymuşluğum var.

film çok akıcıydı ben tamamından çok keyif aldım eline sağlık yapanın.
  • beğendiğim film. komedi diye gittim ağladım. hayatla ilgili bir sürü ders çıkarılacak film. izleyin. bazı şeyler için geç değil.
  • film hikayede anllattığı gibi kimsenin tercihine mudahele etmemek adına mıdır nedir pek reklamı yapılmadağı için azıcık izleyiciyle kapatacak. aslında güzel filmmiş. bu kadar az ilgi haksızlık olmuş.
  • yabancı bir film izlerken bilmediğimiz birşey ise imdb falan bakarız, bu film eğer yabancı bir film olsaydı imdb sine bakar ve muhtemelen sade oluşundan ötürü düşük bir imdb alır ve izlemezdik.
    koca bir amaaaaaaaa;
    sade, gerçek, samimi, bizden bir film. bizim bildiğimiz ama uygulayamadığımız, bildiğimiz halde sallamadığımız ne varsa, tokat gibi yapıştırmış bir film, emeğine sağlık abicim. hayatımda izlediğim en güzel filmler arasında değil tamam ama hayatımda izlediğim en samimi ve beni ağlatan en güzel filmlerden biri olmuş. kısacası izleyin kardeşim...
hesabın var mı? giriş yap