• 22 kasim-21 aralik. 11 burcun sultani
  • huzursuz, çok tecrübe edinmek isteyen yayin urulup kök salmasi biraz zaman alir.
    bir sporcu, kumarbaz, filozof ve maceraperesttir.
    ne$elerini sürekli muhafaza ederler.
    hemen her konuda söyleyecek bir iki kelimeleri vardir.
    i$ine gerçekten titizdir.
    baglanmaktan kaçar.
    çogunlukla ilgisiz ve çocukça davranir.
    idealist, sevecen, iyimser bir romantik.

(bkz: kendi burcum diye demiyorum)
  • hastası olduğum burc.cocuğum bu burctan olsun diye martta sevişmek isterim sevgilimle,eşimle.ben de yayım ve hastasıyım.varlığı çevrede neşe yaratan orjinal burç(bkz: orjinal insan yaratan burclar)
  • açık sözlü,bazen patavatsız,gezmeyi acaip seven,çocuksu,bulunduğu ortamda herkesi etrafına toplayan,neşe kaynağı insanların burcu.burcum.süper burç.harika.muhteşem.yok böyle bisii
  • insanı havaya atıp sonra tutmayı unutanların burcu..
  • bu burca mensup bayanlar genç yaşta yurt dışına gitme hevesinde olurlar, kefere özlemi duyarlar, anglo-saxon ırkından olmayana yüz vermezler. ben seni ararım diyip aramamaları, sonra da bunun için köprüleri yıkmaları, senelerdir süren arkadaşlıklarına son vermeleri tipik özellikleridir. yay kadınını etkilemek için ingiliz aksanı yapın ve ona sert davranın. hastası olacaktır.

bu burca mensup erkekler genç yaşlarında abuk subuk işlerle iştigal eder, beklenmedik anda aşık olup ani evlilikler yaparlar. bu gazla erken yaşta orta yaş krizine girip, güneye yerleştikleri, animatörlük, spor hocalığı gibi ipe sapa gelmez işlere bulaştıkları görülebilir. ilerleyen yaşlarında yurtdışına yerleşirler ve kaçakçılık yoluyla zengin olurlar, paraya para demez, karayiplerden dönmezler. yay erkeğini etkilemek için onu hiç sallamıyormuş gibi yapın ve şaraptan anlayın. kendini yiyip bitirecektir.
  • kıskanmayan,özgür ruhlu,özgürlüğü aldatmak olarak algılamayan,içten,zevkli,ileri derecede algıya sahip lakin kafası üçkeada pek basmayan,ve üçkeattan hiç hazzalmayan bir burçtur.özgür ve zeki kadınlardan hoşlanır yay erkeği.yetenekli insanlar yayları çeker.ama olaylar hızlı olsun beni kasmasın mantığı nazlı güzel kızlardan çabuk sıkılmasına sebebiyet verir.güzellik para etmiyor lafını pek bi hatırlatırlar.yaylar gezgindir çünki doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.bu atasözü çıktığında dünyada sadece 9 köy olduğunu bilmezler.
  • dünyanın en iyi burcu! kendi burcum diye demiyorum mükemmel olmayacak kadar mükemmel bi burç. aynı az önce yazdığım cümle gibi ikilem bi kişiliğe sahiptir yaylar... dünyadaki en mutlu insan iki dakika sonra dünyadaki en pesimist insanı olabilir! şaşırtıcılardır, sorumsuz, sorumlu oldukları işler dışında her tarafa yetişebilen, maymun iştahlı, insanları sadece konuşmalarıyla kendine aşık eden, dediklerini yaptırabilen bir burçtur. yalancılığı sevmezler ama küçük tricklere başvururlar bazen sırf kendi istedikleri yerine gelsin diye. hırs 0'ın altında ama kafalarına koyduklarını hemen uygulayabilen ve bunlara ulaşabilen bi yapıya sahiptirler.
    bir de hiçbir zaman belli bir giyim tarzları yoktur. bi bakarsınız üstünden düşen kıyafetler giymiş bi bakarsınız dünyanın en şık insanı olmuş... kendimden biliorum tam bi tezatlardır işte!
    yakışıklı erkekleri sevmezler. kişilikli ve yetenekli erkeklerden hoşlanırlar. mesela thom yorke bile onlara inanılmaz çekici gelebilir. pratik zekaları vardır insanların yaşamlarına bi anda dalar ve birazcık da olsun afallamazlar. sıradan olmaktan, takıntısız insanlardan, tembellerden, hayattan bezmişlerden, gezmeyenlerden, geleceği çok düşünen insanlardan, değişmezlerden nefret ederler.
    bir yaydan daha iyisini bilen varsa sölesin.
  • hayat boyu tanışılabilecek rahatsız erkeklerin %80'inin dahil olacağı burç.

seneler sonra gelen edit: [bu kalıbı kullanmak heyecan verici birşeymiş]

- demişim.

geçen çok rahatsız bi erkekle tanıştım sözlük... dedim ki; "tanıdığım en rahatsız erkek sensin..." ve işte tam o an aşık oldum. şimdi bakıyorum ki bu entry kakalanalı birkaç gün olmuş. oysa yazılalı yıllar ve ben yine aşık olalı aylar... birkaç dakika önce kafama *dannnkk* etti sozluk. yeni bir yay burcu ve yine bir yay burcu ile karşındayım. üstelik eskisinden bile rahatsiz. veee saniyeler önce yine kafama *dankkk* etti sayın entrimi kötüleyen sözlükçü, haklısın rahatsız olan benim ama bu senin de yay burcu olduğunu degiştirmiyor sanki? yalansa söyle sözlükçü.
  • latincesi sagittarius olan burc...
hesabın var mı? giriş yap