• meditasyon kesinlikle. psikoloğun acilen başlamalısın demesiyle başladım neden daha önce hiç aklıma gelmemişti bilmiyorum ne kadar doğru yapıyorum onu da bilmiyorum ama kesinlikle acayip faydasını görüyorum herkes denemeli bence özellikle kaygının tavan yaptığı anlarda.

edit : netflixin meditasyon rehberi iceriği de nedir nasıl olura dair derli toplu bir içerik merak edenler bakablir.
  • ayak parmaklarımla halı mıncıklamak...
  • doğada yürümek
    bir süre kafanızdaki sizinle gelir sonra azalır azalır tabiat tedavi edicidir lafı boş değil
  • bana da anlatın. stress ve uykusuzluktan başım ağrıyor. b*k gibi hissediyorum kendimi. hiçbir iş yapamaz oldum.
  • yeşil ve mavinin ortasından geçerek araba kullanmak
  • kulaklığı takıp müzik dinleyerek saatlerce yürümek.
  • soguk su. mumkunse oncesinde nefes egzersizleri ve esneme hareketleri. hayatimda en yuksek hissettigim zamanlar wim hof dayinin metodunu duzenli uyguladigim zamanlardi.

(bkz: wim hof)
  • sırasıyla;
    -enseye şaplak
    -göte parmak
    -çavuşa tokat atmaktır...
  • -çiçek bakmak
    -yürümek
    -spor yapmak
    -resim yapmak
    -nefes egzersizi
    -ilave olarak: gece uyumadan evvel uykumun gelmesini sağlamak için ertesi gün ne giyeceğimi gardıroptaki tüm kıyafetlerimi gözümün önünden geçirip kombinlemek. saçma gelebilir ama işe yarıyor sözlük. düşüncelerimin stres odaklı durumlara kayacağını fark ettiğim an gözümü kapatıp kıyafet düşünüyorum. ne kadar da materyalist çıktım bende yahu.hatta sherlock un zihin sarayı metodunu ben gardırobum üzerinde gerçekleştiriyorum.
hesabın var mı? giriş yap