• ne istiyorum başka bilmiyorum hayattan
    her hayalimin kapısını araladığımda gördüğüm sen
    ankara'nın sokakları, caddeleri, binaları, ağaçları
    hangisini takip edersem edeyim hep sen

aynada arkamda, kulağımdaki melodide sen
    alnımdaki kırışığımda, gözümün şişliğinde sen
    düşüncelerimin temelinde, sözcüklerimin merkezinde sen
    kalemimin dilinde, kağıdımın çığlığında sen

söyle kaçan uykularım, söyle dinlenmeyen zihnim
    söyle dalgın gözlerim, söyle eğik boynum
    söyle titreyen kirpiğim, söyle kuruyan pınarım
    söyle sarhoş gönlüm, söyle kesilen nefesim

yine bir ekimde dökülen yapraklarım
    yine sensiz kutlayacağım yarım doğum günüm
    yine soluk gün doğumlarım, hüzünlü batımlarım
    yine sessiz baharlarım, soğuk kışlarım

kabullenemediğim yenilgilerim, acizliklerim
    yırtılan biletlerim, yakılan fotoğraflarım
    kaybolmayan unutulmayan anılarım, şiirlerim
    kaçamadığım sevgilim, boğulduğum denizim

kırılmış umutlarım, yarım kalan heveslerim
    zihnimden çıkmayan şarkılarım, eskimiş notalarım
    bitmeyen sevda orucum, sonu gelmez vuslatım
    bulamadığım gönül terzim, dikiş tutmaz yaram

doğmayan güneşim, gözümü kamaştıran kar beyazım
    dalıma konmayan neşem, uyuyamadığım gecem
    geçmeyen günüm, ayım, yılım... sabırsız haftasonlarım
    göremediğim yeni ayım, gecemi boyayan siyahım

bilemediğim bilmecem, çözemediğim düğümüm
    bulamadığım ilacım, ayılamadığım akşamım
    çıkamadığım zirvem, sığınamadığım kulübem
    çalışmayan saatim, sende takılı kalan saniyem

gelmeyen trenim, duyamadığım ıslığım
    vazgeçemediğim gülüşüm, terkedemediğim bakışım
    basit cümlelerimin karmaşık manası...
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    o kadar uzun zamandır yazıyorum ki bunları, dejavu normal bir parçası oldu artık yaşantımın. senin sağır gibi beni dinlemenden, kör gibi izlemenden o kadar yoruldum ki... ne ayaklarım taşıyor sızlanmadan bedenimi, ne gönlüm sessizce duruyor içimde.

kayığım sallanıyor dalgalarında hayatın, yol gösterecek ne bir yıldızım var, ne gecemi aydınlatacak bir yakamozum. saadet limanı nerede bilsem de gidemiyorum. küreklerim düştü denize bugün. akıntısına kapıldım tümüyle denizinin. her kelimem ise ağırlaştırıyor kayığımı. boğulmayı yahut kurtarılmayı bekliyorum.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------

aslında bitmiyor kelimeler. yaklaştırmıyor da seni bana. 7/10/2019

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

neden
    suç nedir? günah nedir? ceza nedir? suçlu kimdir
    dert nedir? keder nedir? hayat nedir? cellat kimdir?
    kalp nedir? aşk nedir? çiçek nedir? şerefsiz kimdir?
    ben nedir? sen nedir? o nedir? oyuncak kimdir?
    deniz nedir? bataklık nedir? ölüm nedir? düşman kimdir?
    hain nedir? ihanet nedir? saflık nedir? aptal kimdir?
    gam nedir? üzüntü nedir? kırgınlık nedir? katil kimdir?
    kral nedir? kraliçe nedir? prenses nedir? soytarı kimdir?
    zaman nedir? sabır nedir? kayıp nedir? saat kimdir?
    zulüm nedir? öfke nedir? kin nedir? zalim kimdir?
    hastalık nedir? şifa nedir? mezar nedir? doktor kimdir?
    gök nedir? yer nedir? yurt nedir? leyla kimdir?
    çöl nedir? vaha nedir? kum nedir? su kimdir?
    güneş nedir? ay nedir? gün nedir? pencere kimdir?
    birlik nedir? arkadaşlık nedir? ayrılık nedir? özne kimdir?
    yaz nedir? kış nedir? güz nedir? kader kimdir?
    sevgi nedir? emek nedir? hak nedir? perişan kimdir?
    aşık nedir? maşuk nedir? gül nedir? bülbül kimdir?
    göz nedir? dil nedir? gülüş nedir? sevda kimdir?
    dal nedir? yaprak nedir? bahar nedir? rüzgar kimdir?
    sebep nedir? amaç nedir? soru nedir? cevap kimdir?
    rakı nedir? şarap nedir? bira nedir? sarhoş kimdir?
    mutluluk nedir? neşe nedir? sevinç nedir? hasret kimdir?
    yanmak nedir? donmak nedir? kül nedir? buz kimdir?
    akıllı nedir? deli nedir? normal nedir? yar kimdir?
    yalan nedir? gerçek nedir? sorgu nedir? yargıç kimdir?
    aslı nedir? kerem nedir? can nedir? ruh kimdir?
    ceylan nedir? gazel nedir? mara nedir? avcı kimdir?
    genç nedir? yaşlı nedir? çocuk nedir? ömür kimdir?
    zafer nedir? yenilgi nedir? savaş nedir? neden kimdir?

neden yaptın ki? niye umutlarımla oynadın? duygularımı neden parçaladın? sevgimi isteksiz bir kine neden dönüştürdün? yarama neden tuz bastın?

önceden seni hak etmediğimi, bana ağır geleceğini, iyiliğini omuzlarımın taşıyamayacağını düşünürdüm. şimdi boynum bükük, yüreğim kandırılmış, duygularım karmakarışık. mutluluğunu isteyen zihnim bulanık, notalarım depresif, gözlerim buğulu.

hayat mı düşman bana yoksa sen mi? yoksa ikisi de aynı mı artık hayatım eksik mi?
    hafızam kayıp, sokaklarında isyan...

kömürünü ateşinde tav olmuş aşkım kırılana, çatlayana kadar dövüyorsun. kalbim zaten yarımdı, şimdi diğer yarısı da yok. bende kalan da gitti.

dumanında ve dalgalarında kayboldum. anılarımsa kirpiklerindeki mızraklardan daha sivri. nasıl yaşar insan? yaşamın ıslaklığı kurumuşsa?

çıtır çıtır yanıyor hayat ağacımın dalları. kökleri açığa çıkmış. gövdesine baltaların vuruyor birer birer. öldürecektin madem bari kışı bekleseydin. yapraklarım dökülseydi.

hem lalim hem sağır hem kimsesiz. hem akılsızım hem aptal hem aşık. hem gidenim hem kalan hem kavga eden.

ağlayamıyorum sinirimden, konuşamıyorum kararsızlığımdan, kızamıyorum sevgimden. yabancılarla konuşamıyorum öğüdünden.

ruh sağlığımı yanında getir eğer geri dönmeye karar verirsen. gerçi hiç gelmedin ki dönesin. pişman olacağım belki isteklerimden ve seçimlerimden. arzu ettiğim bu değil bilesin.

kendimi kandırdıysam, kendimden önce senden özür dilerim. hala kızamıyorum belki öfkem kendime. sen kimsin bre cahil? ne anlarsın sevmekten?

aşkın boyumu aştı, boğuluyorum. ne olur denizden çıkar beni. küstür kendine, batmasın göğüs kafesim artık bana. çek gözlerinin ahusunu düşlerimin çayırlarından n'olur!

cevapsız sorularımın yanıtı sende mi onu bile bilmiyorum. neyi bilip, bilmiyorum o da meçhul. amacın küstürmekse hayata yani belki de aşkına bil ki ihtimaldir başardın. ihtimal demem bile kendime olan güvensizliğimden ve senin çıra olmamdandır. yok ki kendime saygım. nasıl bir aptal kul köle eder kendini kurak gönüllü bir tacire.

kaçamıyorum taşımıyor bacaklarım beni. sen yolumu kapatmışsın gönlümün molozlaryla. çöktüm yere ve dibine belki çare olur diye. sen vuruyorsun saçlarının kırbacını, zorla içirtiyorsun gamzelerinde biriktirdiğin şarabını. hem esir hem esrik kaldım kapanında. nefes almak bile zul sen açmışken gönlünün kapılarını başkasına.
    davetsiz misafirin rahatsızlığı var üzerimde. sırlarım, delik deşik gönlümden akıyor bataklığına. insanlar gülüyor halime, acıyorlar kederime, güneşli geceme, aylı gündüzüme. gözlerim kaçak, kalbim aptal, zihnim oyunbaz. pınarlarım kuru, ormanlarımın kuşları göç etmiş karadenize ve sen kuşların şarkılarına aşıksın. bense anadolunun bozkırında yanıyorum kışın ortasında.

kalemim çaresiz, kağıdım dolu hiç boşalmadı ki. yırtık defterlerim ve fotoğraflarım acı çekiyor bir çöplükte. filmlerim siyah beyaz bile değil siyah bense saatlerce izliyorum umutsuzca. notalarım kayıp beklentilerimin mezarlığında. ankara'nın ayazı bile acıdı şu ekim akşamında ya da başa çıkamadı mersin'in sıcağıyla.

zamanımın kum saati akamıyor, oturdu gözlerinin renkleri oluğuna kumlarımın. dudaklarım, dilim çatlak susamış olmayan sevgine. sevgili kanserin her yerimde. kumsaldaki ateşim kül oldu da bir bahar akşamı soğumak nedir bilmiyor.

bıktım kendimden. bıktım hastalıklı, geçmeyen sevgimden. bıktım yerimden ve yüzümden. bıktım sesimden ve boşluğundaki akisinden. bıktım baştan savma yalnızlığımdan. bıktım boşluklar bıraktığın duvarlarından. bıktım ışığını esirgediğin hücremden.

inandığım yalanlarım, ellerinin şefkati için işlediğim günahlarım hepsi nasıl karşımda gülüyorlar bir bilsen acırsın. tezatlarımın dengesi sana olan inancımda kayıp.

mutluluğuna olan özlemim kıskançlığımı boğdu yaşama olan sevincimle beraber. değmez diyen acı dostların sözcükleri, kahkalarınla korunan kulaklarımdan sekiyor. dönen başım senin hayalin etrafında dönüyor. gözyaşlarım eksik inancımla dalga geçiyor.

yerle yeksan hayallerimin arasında, kaybolan yıllarımın şarkıları yankılanıyor. bileme artık bana taş olan kalbinde kılıcını ya da götür uzaklara beni de cinayet mahaline.

ne kadar zor sensizlik bir bilsen kendine sıkı sıkı sarılır, kimseye bırakmazdın kendini. ne acırdın halime bir annenin bir öksüze acıdığı kadar.

gel öldür beni tek taraflı hikayem bitsin. karalama defterimi yak, uçuşayım gri ankara'nın göğünde. 10/10/2019
hesabın var mı? giriş yap