• sıcak yaz gecelerinde bile yorganı kaldırmayan, pike ile bile yatılmazken yorganın altında nasıl durduğu belirsiz rahatsız insan.
  • yayladadır.
  • üzerinde bir ağırlık hissetmeden uyuyamayan insanlardandır. kışın yün, yazın pamuk yorgan kullanır.
  • yalnız uyumaya alışamamış insandır. yorgana sarılarak yatar kendileri.
  • 'benim bu ya' diye ortaya atılası insandır. evet efendim bazı insanlar üşür, yazın da üşür kışın da üşür... kışın havanın soğukluğundan ve esen rüzgardan, yazın da hava sıcaktır ve rüzgar vardır yine üşür... yazın millet püfür püfür şıpıdık terliklerle atar kendini ortaya ana yazar kişisi üşüdüğü için atamaz kendini... yazın millet pikeyle falan yatar yazar kişisi üşüdüğü için bunu yapamaz...

kansızlıktandır demeyin kalbinizi kırarım. gidilen doktorların hiçbiri bugüne kadar kansız olduğumu kanıtlayamadı.
  • (bkz: anemik)
  • yumuşak yorgana sarıla sarıla yatmayı alışkanlık eden insandır. ince pikelerle, çarşaflarla falan rahatsız hissediyordur. benimdir, bu yüzden kendini savunma ihtiyacı hissedendir. * * *
  • adam olsundur.
  • sanılanın aksine o yorgan sıcaklık değil bir serinlik vermektedir çünkü. ama denemeyene anlatamazsın tabii. fiziksel olarak nasıl açıklanır bilemiyorum ama iddia ediyorum var böyle bi şey. yorganı serin serin üstüne çekersin yatarken. gecenin ilerleyen saatlerinde ne oluyor bilmiyorum uyuduğum için.
  • yazlık yorgan kullanıyordur.
hesabın var mı? giriş yap