• (bkz: perşembenin gelişi çarşambadan bellidir)

okur okumaz, yürek yemiş demiştim; boku yemez inşallah.

ayrıca demokrasi bayramı'nda göz altına alınmış olması da ayrı efsanedir.
  • şaşırtmamıştır. doğruları söylemek yürek ister bu ülkede.
  • yazdıkları birilerinin epey zoruna gitmiş.
  • donald trump'a köpek, domuz, göt deliği diyen robert de niro elini kolunu sallaya sallaya gezerken yeliz koray'ın gözaltına alınması şüphesiz ki türkiye'nin demokrasi konusunda abd'den ne kadar ileride olduğunun adeta bir kanıtıdır.
  • yazıyı okuyan herkesin aklına ilk gelendir.
    ve gerçekleşmiştir.
    hem de demokrasi bayramı dedikleri günde.

(bkz: trajikomik)
  • bu ülkede; rezalet, namussuzluk, haysiyetsizlik, şerefsizlik, hırsızlık ve ahlaksızlığın pirim yaptığının en büyük kanıtlarından birisidir.
  • son olmayacaktır.
    maalesef.
    çünkü (bkz: demokrasi)
  • türkiye'de düşünce özgürlüğü yoktur!
  • hıza bak anasını satim, artik nasıl vurucu yazmışsa daha yazısı sol framede * dururken gidip tutuklamışlar kadını. ulan ben geçen polisi aradım yolda bonzai içmiş biri var, gelin bakin ölüyor galba çocuk diyeceğim 1 saat meşgul çaldı telefon. sonra bi sekil ulaştım ama 2 saat daha geçti aradan. ekip gelene kadar da bonzaili çocuk kendine gelip kalktı üstünü silkeleyerek gitti. polis geldi el salladım balkondan. sen mi aradın, hani nerde çocuk dedi. evet dedim siz gelene kadar çocuk ayıldı, sonra imana gelip tövbe etti, tövbe edince de hacca gitti, şimdiye 2 tur bindirmiştir dedim. sen gelsene aşağıya karakolda şakalaşırız dedi. yani böyle yeliz hanim gibi mualif yazarlara karşı da polis nasıl böyle batman gibi oluyorlar insan ona hayret ediyor iste . iple çatıdan sarkıp camdan girmişlerdir almak için. resmen korku imparatorluğu oldu ülke. konuşursan ayvayı yiyiyorsun.
  • "demokrasi bayrami" deyip, kutladigimiz bir gunde gerceklesmistir.

carpitanlar olmus ama ilgili yazisinda kendisi fetoyu savunmamistir, 15 temmuz sehitlerimize ve gazilerimize en ufak bir saygisizlik iceren soz yazmamistir. apacik bir sekilde hukumeti elestirdigi icin gozaltina alinmistir.

turkiye'de demokrasinin ne halde oldugunu, hukumeti elestirdigi yazisinin altindaki "gozaltina alinacak" seklindeki yorumlarin miktarindan anlayabiliriz.
hesabın var mı? giriş yap