• üst sınıflardaki yıllanmış agbilerinize ablalarınıza saygıda kusur etmeyin.
  • "öğrenci işleri" diye bir kavramın varolmadığını kabul ederek başlayın. bu kavrama ait işleriniz için şimdiden alternatif çözümler düşünün. fakat işiniz kesinlikle öğrenci işlerine ihtiyaç duyuyorsa, bölümünüzün en güzel kızını gönderin. eğer en güzel kızı seçmekte zorlanıyorsanız kızları wise man abinize gönderin.
  • avcilar kampusune gelmeyin..
  • öğrenci i$lerinde çalı$anların çoğunluğu kadın olduğu için, bo$una güzel kızları yollamayın.. ters teper..

insanlarda eksik olan $ey genellikle sabırdır. "öğrenci i$leri bir i$e yaramıyor, hiç i$ yapmıyorlar" diyenler genelde, memurun i$ yapma verimliliğini göz ardı ederek, bekleme süresi beklentisini a$ağılara çekenlerdir.

evet normalde 2 dakikada halledilebilecek bir i$i yarım saatte hazırlarlar doğrudur. ağırkanlılık konusunda haksızlar evet. peki sen öğrencilik hayatının o giden 28 dakikasını - kendin için, çevrendekiler için iyi bir$ey yapmak için mi harcayacaktın, yoksa okey masasına yarım saat geç gittiğin için mi üzülüyorsun..
  • eğer yeni mekanınız beyazıt kampüsü ise ingilizce dersinde adres tarifleri konusuna fazla ağırlık verin, sürekli pratik yapın! konumu gereği, çevredeki turistler sizi "how can i go to sultanahmet?" gibi sorularla rahatsız edebilirler. milletin içinde rezil olmayın!
  • avcılar kampüsünden uzak durun.
  • yemeklere kötü diyenlere inanmamak lazımdır nitekim pek güzel ve ucuzdur yemekleri. her yerde yemek yiyen biri değilimdir amma velakin gerçekten güzel yaparlar yemekleri; pis falan da değildir. bana o yemekler pis diyenlere sensin pis diyorum.

ama pis bir şey görmek isteyenler beyazıtta iktisat ek binaya gitmelidirler. ya da okulun herhangi bir yerine; mesela işenemeyecek kadar kötü olan tuvaletlerine.

ama hocaları pek iyidir; çoğunu sevilir sayılır. kafadırlar fenerbahçe ve rakı balık muhabbeti yaparlar. işimiz var deyince salarlar. not istersin verirler. eh tabi istisnalar da vardır
  • baslamayın,hala vaktiniz var kosarak uzaklasın beyazıttan,bilmiyorum laleliye gidin,sultanahmet e gidip yeni insanlarla tanısın,taxim e cıkıp icin ama istanbul universitesine baslamayın,sacmalayın yahu ne isiniz var? derdiniz mi az ? o zaman gidip afrikadaki aclık icin kendinizi bi yere zincirlerin ama sacmalayın kendinize bunu yapmayın baslamayın.
  • edebiyat fakültesi binasına girdiğinizde kaloriferlerin (artık) yandığını göreceksiniz, sakın şaşırmayın.
  • öğrenci işlerindeki sizden 5-10 yaş küçük kızın bile 'senin gibi neler geçti benim elimden' tavrını normal karşılayıp gülümsemeye çalışın. ama onların sinirini oynatacak kadar gülümsememeye özen gösterin, ince bir çizgi o.
hesabın var mı? giriş yap