• oldum olası özendiğim ve hiç denk gelmediğim işyerleridir. ne güzel lan, üç ayda bir çift maaş alıyorsun, lokum gibi. bir de bunlar öyle haftasonuymuş, resmi tatilmiş filan çalışanlarına izin de verirler. bildiğim kadarıyla bazı büyük bankalar * bu grubun içinde.
  • bazıları fazla mesaiye ücret ödemezler...
  • düşük maaş politikası uygularlar, yılda 16 maaşi 12'ye böldüğünüz de yılda 12 maaş veren muadili kurumlarla hemen hemen aynı maaşa denk gelir.
  • çok da özenilmeyecek işyeridir.
    şirketler de salak değil, senin hakkettiğin maaşı hesap edip vergi vb avantajları olduğu için senin gelirinin bir kısmını prim/bonus/ikramiye olarak gösteriyorlar.
    şöyle;
    örneğin x kişisine net 4 bin değer biçtiler. arkadaşa net 3 bin + 3 ayda bir çift maaş diyorlar. olay bundan ibaret.
  • kamuda işçiler alıyor.
    kendimden biliyorum
    yalnız paranın alım gücü çok az olduğu için bi halta yaramıyor
  • bir de her yıl düzenli olarak 1 maaş verirken geçen seneye yarıya indiren, bu sene de ikramiye vermek zorunda değiliz diyenleri vardır.üstüne hatta 400 vekil vermezseniz daha da kötü olacak şeklinde sıvayanları mevcut.
  • şu anda çalışmakta olduğum firmadır. çift maaş ilaç gibi gelir ama brüt üzerinden çalışıyorsanız kıl payı vergi dilimi atlamaları insanı çökertir.
  • ileride fabrikam olursa düşündüğüm sistem, hatta dün düşünmüştüm.

ama koftiden ikramiye değil ha, harbici ikramiye ama çok para olunca parayı sevmek de çoğalıyor mu acaba, sevip de ayrılamamak?
  • kesin bir yerden caliyordur
hesabın var mı? giriş yap