• benim gibi ezelden cenabetseniz getirmeden önce iki kere düşünülmesi gereken eylem. zira getirttiğiniz iphone'un arama fonksiyonlarında bir sıkıntı olabilir siz de bunu masumane kayıtlı olmadığı için olabileceğini düşünebilirsiniz. kayıt için pasaport arar kapanmasına bir gün kala da bulabilirsiniz. e olur ya o gün de tim*'in sisteminin kilitleneceği tutar kayıt yaptıramazsınız. ertesi gün kayıt yaptırdığınızda telefonunuzun kapandığı için en geç 6 gün içinde açılacağını öğrenirsiniz. ne hikmetse 10 (yazıyla on) iş günü sonunda telefonunuz açılabilir. açıldığında bir bakmışsınız telefon ne arama yapabiliyor ne de arayanları cevaplayabiliyor, olur mu olur. neyse koşa koşa tim'e gitmeniz gerekir bu durumda da. bakarlar; turkcell yazıyorsa kaydında bir sıkıntı olmadığını öğrenirsiniz. sorun telefonda yani. mükemmeliyetçi bir insan olabilir, 20 günlük güzelim iphone 4s'nizi buradaki telefonculara vermek istemeyebilirsiniz. ama önemli değil almanya'da akrabalarınız varsa dünya'nın en şanslı kişisi sizsinizdir. hemen onlara gönderebilirsiniz telefonunuzu ki oradaki apple store'a bir göstersinler. onlarda alamanya'nın diğer ucundaki apple store'a telefonunuzu gönderirler. sonuç için biraz beklemeniz gerekebilir ama.

sonunda hayattan soğuyabilirsiniz, ya da çoktan soğumuş da olabilirsiniz.

(bkz: true story)
  • iphone 7 $649, iphone 7 plus $769 iken türkiye'de fiyatlar uçuk hele birde faturaya ek taksitle alacaksınız. amerika'dan kendim veya bir yakınımla getirtmeye niyetlendiğim cihaz.
  • son güncellemelerle birlikte
    - yurtdışından birine aldır
    - son 2 senede telefon kaydı yaptırılmamış ve son 120 gün içinde ülkeye giriş yapmış pasaport bul
    - pasaport sahibinin e devletine girip imei kaydettir.
    - tabi bunlar için 150 tl devlete vergi ver
    - ölme eşeğim ölme
  • türkiye'de iphone 6 almaktan daha ucuz eylem.
  • su anda amatör sekilde yaptigim eylemdir.

isteyen yazarlar yesillendirebilir.
  • yaklaşık 3 yıl önce getirttim hala kullanıyorum. maşallah.
  • 2020 ekim başında amerikadan döneceğim, yeni iphone da çıkmış olacak, bir isteği olan yeşillendirsin uçak biletimi çıkarmak istiyorum :(
  • bu mevzu hakkında güncel tecrübesi olan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
  • malum fiyatlar tavan yaptı entrynin tekrar canlanma zamanı geldi. nasıl yaparız ? avantajı nedir? yol yordam bilenler buyrun.
  • artık bunu yapmanın da bir anlamı kalmadı. her sene imei kaydıyla uğraşılmaz ya da diğer bok püsürle.
hesabın var mı? giriş yap