• çükeni severler hesabı bugün yine gittiğim, dolaptan 1,5 litrelik sudan doldurup önüme koydukları bir bardak sudan 1.5 lira para alan açgözlü kebapçı. abi, neyin kafasındasınız, fiyatlar zaten kol gibi, bırak bari suyu büyük sudan dolduruyorsun, ona da 1.5 lira almak seni daha ne kadar zengin eder ki?

ama, benim gibi dallamaya müstehaktır. bir daha gidersem, iki olsun!
  • kavacık ta paket serviste lahmacun 4,5 porsiyon adana 19 tl dir yemeksepetinde olmadıkları için güncel fiyatlara internet ortamında ulaşılamıyor, lezzetine gelince lahmacun un üzerinde bol domates çekirdeği seviyorsanız tavsiye ederim sanırım kıyma kullanmaktan vazgeçmişler, kebaba gelince az daha ufaltırlarsa küçük köfte olur o adana değil. son olarak aramızda yürüme mesafesi olarak 3 dakika olmasına rağmen soğuk servis yapabilen ender yerlerden.. kısaca fiyat lezzet ve servis konusunda çok kötüler en azından kavacık için böyle..
  • gün itibari ile lahmacunu 7,5 tl'dir. diğer ürünlerin fiyatını söylememe gerek dahi yok.

afedersiniz ama bokunu çıkardınız. iyi ki araplardan dükkanınız dolup taşıyor.

sonra turist gelmeyince batıyoruz dersiniz, bence müstahak.
  • küçükken fatih şubesinden aldığımız lahmacunlarını çok sevdiğim kebapçı. lahmacunlarımız hazırlanırken biz de masada oturur beklerdik ve mekan hep çok kalabalık olurdu. oranın kürdanları benim için o dönemde çok değişikti, üzerlerinde logosu vardı ve tek tarafı küttü, annem birkaç kürdan da alırdı masadan yani sonuçta paket yaptırıyoruz ve kalabalık bir ortama götürüyoruz, insanların kürdana ihtiyacı olacaktı ve kürdan aslında zaten insanlar alsın diyeydi. bir keresinde o bekleme esnasında kalabalık hasebiyle yer bulamayıp tek başına oturup yemek yiyen bir adamın masasına oturmuştuk annemle. masada bir polis telsizi vardı, dikkatimi çekmişti. ben bakakalınca adam da güldü ve ben polisim dedi. bunun üzerine içimdeki dürüst çocuk kendini tutamayarak ve ne olacaksa olsun adaletin kestiği parmak acımaz diyerek annemi kıpkırmızı yapacak o itirafta bulunmuştu; "biz de kürdan çalıyoruz." neyse ki polis amca güldü ve kendisi de cebine üç beş kürdan aldı. bu da böyle bir anımdı.
  • aynı yemekte hem ayranından hem de salatasından böcek çıkan lokanta.

bi de lahmacunu eve gönderirse 3 tlye; lokantada yedirirse 3.5 tl ye satıyorlar. kuver almak kimlere kalmış!
  • laleli, nata$a, seks gibi kavramlarla çevrili bir mekanda (bkz: aksaray) bizde içki yok diyen restoran.
  • fiyatları ziyadesiyle uçuk olan mekan. iki kebap ortalama 60 lira tutsun derken, iki ayran, iki içli köfte, açtıkları kuverle filan nasıl 130 lira girdiğini(!) anlamadığım mekan. kebapları da normal bir yerde yiyeceğinizin daha iyisi değil zannımca. florya şubesi içindi söylediklerim. bu arada garson abiler yardımseverler de, sanki kalabalık, iyi giyimli ablalarla abileri daha bir seviyorlar(!) gibime geldi, nedendir bilinmez! kız arkadaşımla, kot pantolon, tişört kombinasyonu, eski arabayla gittik diye herhal bu sınıf ayrımı.
  • sirkeci'deki minik dükkanı cidden ziya şark sofrasına yakışmayan bir kalitede...

bildiğin vasat...
  • 9 sene sonra memlekete döndükten sonra, sevgiliyi saçından tuttuğum gibi sürükleyip götürdüğüm yer. kendime 4 tane lahmacun söylediğim zaman, garson 4 tanenin benim için çok olacağını, 3 tanenin yeterli olacağını söylediydi. tabii ben garsonu dinlemedim. yar için de 2 tane söyledim. 4 tanesini yedim, yarın önünden de 1 tanesini aldım. tahminimce 2 tane daha yiyebilirdim.
  • dün aksam kavacık şubesinde 3 adet antep usülü lahmacunu mideye gömdüğüm yer. 27 yıldır beykozda olmama rağmen nasıl keşfemedim dediğim bir mekan oldu. öncelikle içerisi diğer kebabçılar gibi mutfağı açık olmasına rağmen içerisi leş gibi lahmacun ve türevleri kokmuyor. ayrıca mutfağın girişine ''değerli müşterilerimiz dilerseniz mutfağımızı gezebilirsiniz'' tabelası asmışlar ki bence güzel bir hareket. garsonlar genellikle soğuksu bölgesinden ve kürt. garsonlar gereksiz espiri yapma eğilimindeler. kısacası servis sadece olması gereken hoşgeldiniz yine bekleriz yemeğin üstüne çay ikram edelimden öteye geçmiyor. ama bunlara kafayı takmazsanız ben lahmacunu çok ama çok beğendim. kavacığa yolunuz düşerse ve açsanız muhakkak uğrayın. kolay bulmanız için; opet benzin istasyonunun karşısı.
hesabın var mı? giriş yap