• arayarak içişleri bakanlığı duruyusu olduğunu iddia eden ve "dolandırıcılara güvenmeyin. bilgilerinizi vermeyin" minvalinde bant kaydı dinleten vodafone numarası. ama bir bakanlık böyle absürd bir numaradan arar mı? sanmıyorum. başımıza bir iş gelmese bari.
  • arayıp dolandırıcılara güvenmeyin, kimse sizden arayıp para istemez vs diye bir kayıt döndüren numara. eğer dolandırıcı ise niye böyle bir kayıt bıraksın? eğer devlet ise niye böyle standart numaradan arasın?
  • amaç milleti bu tip numaralardan devletmiş gibi aranmaya alıştırmak herhalde. şimdi ikinci telefonu bekliyorum.
  • dolandırıcı bunlar dikkat
  • beni de aramış az önce, geri arayacaktım gerek kalmadı. teşekkürler sözlük.
  • beni de aradı az önce açtım. dolandırıcılara güvenmeyin konulu bir kayıt dinletip kapattılar. hayır devletse bu niye böyle bir numaradan arıyor, devlet değilse neden dolandırıcılık yapmaya kalkmadı? kafamda deli sorular... sürekli 549 ve 542 li numaralar tarafından aranmaktan bıktım.
  • beni de aramış olan numara. öncelikle telefonuma kayıtlı olmayan numarayı açmam wp den kontrol ederim google ye aratırım ki neyle karşı karşıya olduğumu bileyim. ilk defa böyle bir bant kaydı dinledim çok enteresan gerçekten. yukarıda da arkadaşın ifade ettiği gibi bu tarz numaraları bize alıştırmak için kullanıyor olabilirler. kokusu yakında çıkar yine de dikkatli olsun ahali.
  • kendileri dolandırıcının taa kendisidir.
  • 10 dk önce aramış farketmedim. googleladım numarayı, rastgele çok kişiyi arayan ve bant kaydı dinleten numara.
  • 542'li numaradan devletin araması.

2 gün önce arandım bende.
hesabın var mı? giriş yap