• 'hükümetimi yargı sürecine müdahale etmeye zorlama teşebbüsü anayasamızla ve ortak demokratik değerlerimizle bağdaşmaz.'

bir telefonla insanları tutuklatıyorsunuz bir emirle salıveriyorsunuz.

ben biliyorum sen biliyorsun tüm türkiye akplisi dahil biliyor.

bu memleketi bu hale siz getirdiniz.
  • ben hayatımda bunun kadar iki yüzlü bir insan evladı daha tanımadım. senelerce gürcü oldu, laz oldu, karadenizli oldu ama kendisine türk vatandaşı denmesini ırkçılık olarak gördü. hatta daha üç beş sene önce anayasadaki türk vatandaşı tanımını türkiye vatandaşı olarak değiştirmek istiyordu. diğer yandan atatürke ayyaş derken, hani mustafa kemal demir ağlara çok düşkündü diye dalga geçerken bir anda gazi mustafa kemal ve arkadaşlarını saygıyla anmaktan bir hal oldu. herifçioğlu şimdi de bunak diye kafa bulduğu bülent ecevit'çi oldu, iyice midemi bulandırıyor artık. 74'te abd'yi ve dünyayı karşımıza aldığımızda kıbrıs'ta türk vatandaşları soykırıma uğruyorlardı. şimdi ise 20 yıldır türkiye'de yaşayan papazı ortada en ufak bir delil olmadan 2 senedir hapiste tuttuğun için adamlarla düşman oluyoruz. tribünlerde bir laf vardır, kim koyarsa koysun allah razı olsun diye. sen anladın onu.
  • kendisinden hic bahsetmeyerek reza zarrab'i uzmustur. ama su cumleye eminim reza bile kahkahayi basmistir:

"attempting to force my government to intervene in the judicial process is not in line with our constitution or our shared democratic values."

"hukumetimi yargi surecine karismaya zorlamaya calismak ne anayasamiza ne de musterek demokratik degerlerimize uyar"*
  • erzurumlu kalın ibrahim paşa tarafından kaleme alındığından emin olduğum makale. ingilizcesi nizami de, itibarı sıfır. o yüzden öyle yeşillik kabilinden. kimsenin bu adamın demokratik değerler demesini ciddiye alacak hali yok.
  • hoayda şimdi de ecevitçi olmuş reis ahahaha.

(bkz: bir gün herkes ecevitçi olacak)
  • siyasal islamcıdan omurga beklemeyin, en fazla kılçık çıkar onlardan.

bu makale işte o kılçıktır.

makalenin uzun uzun analizini yapmayacağım da (değmez çünkü) 15 temmuz gecesi öldürülen arkadaşlarının amerikalıların umurunda olacağını düşünmesi çok fantastik hakikaten. iç politikada mağduriyet hapını yutturmaya öyle alışmış ki dış politikada da işe yarayacağını sanıyor. yaramaz.

neyse, tez zamanda melian dialogue’u okumanızı tavsiye ederim.

edit: minik bir ek.
  • makale demek..

cennet mahallesinde yunus kaçırıldığında akrostişli mektupla yerini belli etmişti. öyle bir dalga dümen çıkabilir mi bu makaleden sizce sadece soruyorum
  • amerikan projesi olarak başbakan yapılan erdoğan'ın, abd'yi türkiye'nin bağımsızlığına saygı duymaya çağırdığı bir garip makale.

tamam kanka istifa et o zaman.
  • erdoğan’ın “size pazartesine kadar süre veriyorum. ülkeyi terk edin yoksa türkiye’yi batıracağım.” dediği, aslı bizlere olan mesajdır. olan yine bize oldu. yarın son kez sahilde kahvaltımı yapmaya gidiyorum...
  • neden bizim dolarla ugrastigimizi, amerika’nin istedigi zaman ekonomimizi sikebilecegini, neden biz bok cukurunda yasarken, ayda 300 dolar icin essek gibi calisirken ortalama bir amerikalinin banliyo evinde barbeku yapip golden retriver’ina top attigini gayet net bir sekilde aciklayan bir makale.

sebebi ne mi? amerika’nin, ulkenin baskanini elestirecek baska bir ulke baskaninin makalesini hic korkmadan ve cekinmeden yayinlayacak gazeteleri var da ondan. ve bu gazeteye erdogan hic utanmadan makale yollayip yayinlatabiliyor. kimse de „sen bizim ekonomik savas verdigimiz bir ulkenin baskaninin makalesini nasil yayinlarsin vatan hayini” demiyor, gazete ceza vergilerden, editorunun iceri atilmasindan korkmuyor, korkmayi aklindan bile gecirmiyor.

peki tam bugun trump ayni bu sekilde ve icerikte bir makaleyi herhangi bir turk gazetesinde yayinlatmak istese?? nolurdu?

herhangi bir gazete bu tarzda bir trump makalesini yayinlasa basina ne gelirdi?

ıste erdogan gibiler bu ortamlari severler. demokrasi, ozgurluk anca onlarin isine yariyorsa guzeldir. kendilerine karsi olunca degil.

ıste bu yuzden amerika daha bu ulkedeki comarlarin donunu bile alacak gotunden. o comarlar antalya’ya gelen turistin birakacagi 10 dolar bahsis icin turistin gotunu yalayacak.

amerika durduk yere amerika olmadi, turkiye de durduk yere turkiye olmadi. aramizdaki far bunun gibi binlerce detay iste.

simdi comarlar lutfen reislerinin nasil da amerika’da makale yayinlattigini dusunup masturbasyon ceksinler, sonra dedeleri nasil da dunya hakimiydi onun icin de bir posta ceksinler. bu arada amerikali 2 dolara en boktan islerini bu comarlara hallettirmeye devam etsin.

biz de bu arada amerika gibi bir demokrasimiz, ozgur basinimiz, ozgur yargimiz olmasini istedigimiz icin vatan hainligine devam edelim.
hesabın var mı? giriş yap