şükela:  tümü | bugün
  • zararın neresinden dönülürse kardır.

oraya giden, bugüne kadar atatürk hakkında yalan dolanla doldurulmuş 1 kişiyi dahi kazansak kardır.

amacı ya da arka plan ajandası ne olursa olsun, kitleleri atatürk ile buluşturmak önemli ve faydalıdır.
  • büyük ihtimalle bir gezi edasıyla gidilecek, ellerine tutuşturulan türk bayraklarını tören sonrası anıtkabir çevresinde yerlere atıp çevreyi kirletecek, zombi istilasından hallice bir çomar istilası olacaktır.
  • bir atatürkçü olarak anıtkabir ziyaretini çomar istilası olarak adlandırmaya şiddetle karşı çıkıyorum. biz değil miydik atatürk'ün birleştirici gücü hepimize yeter diyen..? şimdi o ya da bu sebeple doğru yolun atatürk'ten geçtiğini kabul eden güruha da sempatiyle yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum. atatürk "bizim" değil, hepimizin.

yaşa mustafa kemal paşam!
  • atatürk bu milletin ortak değeridir, ayrıştırmayın milleti değerler üzerinden...

ne farkınız kalır o zaman bunu yapanlardan...
  • böyle salakça başlıklar açan adamlar siyaset yorumluyor. yeni açılan her partiyi bokluyor. %25'i geçince tef çalıp oynuyor. olduğu yerde sayıp herkese sallıyor. bu sığır anlayışından kurtulmamız gerek. bulunduğun konumu ve senelerdir ilerleme grafiğini bir düşün, çomar kim bir düşün bakalım allah'ın salakları?

oradakilerin çoğu cahil adamlar. anıtkabir'de öğrenecekleri bir sürü şey olacak. kimi kazansan kardır ülken için diyeceğine adama böcek muamelesi yapıyorsun. sonra oy bekliyorsun.

bugün andığın adam %95'i okuma yazma bilmeyen toplumla tarih yazdı. bu çomarla olmaz demedi. reform üzerine reform yaptı. bari sığırlığını bu adam üzerinden gösterme.
  • birileri emrettiği için koşa koşa anıtkabir'e gidenlerdir. bir boka yaramazlar. 3 ay sonra yine o birileri emretse, anıtkabir'i yıkmaya ellerinde kazma kürekle koşarlar.
  • bu konuda yorum yapmak istiyorum.

ayrıştırmayın birleştirin falan diyorsunuz da bu kafa yüzünden işte sürekli kaybediyoruz. 2 sıcak davranmada, işinize gelen harekette hemen yumuşuyor, çomar olduklarını, sizi devlet ve devletin başı uğruna 1 dakikada satabileceklerini hatta öldürebileceklerini unutmuş durumdasınız.

365 günde 1 kere bile atatürk'ü anmayacak bu insanlar bedava gezi bulduğu anda oraya gidiyor. sizce gerçekten aralarında atatürk'ü umursayan var mı? ordan çıktıklarında gene göt kılı olmaya devam edecekler. tamam atatürk herkesin de yılın 365 günü benimken ona sadece bir gün. o işler öyle olmaz.

arkadaşlar, fazla naif olanı afedersiniz götten sikerler. size de öyle yapıyorlar. size 1 adım atıldığı anda "ayrıştırmayalım hepimiz kardeşiz" edebiyatına başlıyorsunuz. hayır, değilsiniz. kalan 364 gün onlar için bir hiçsin.

ana problemlerimizden biri: atatürk sevdalısı, onun ilkelerine uyan, bilime inanan, okuyan insanın "ayrıştırmayalım" diyerek o çomarların seviyesine inmesi. hayır abi, onların seviyesine inince iyi değil saf oluyorsun. çünkü onların seviyesine indiğin için seni umursamıyor, hergün bin tane yalan söyleyen adama tapıyorlar.

başlık silinsin diyen var. başlık kesinlikle doğru. gerçekleri reddedemesiniz.

ekleme: bir arkadaş mesaj atmış saygı duyacaksın diye. hayır. 15 senedir atatürk'e hakaretler edilen bir partiye ve onun zümrelerine peygamber gibi davranan kesimin atatürk sevgisini şekilcilik olarak buluyor, saygı duymuyorum. bırakın sevsinler diyen insanları da saf ve salak buluyorum. adını söylemek istemediğim partinin de şu aralar atatürkçülüğe dönmesinin ise tek bir sebebi var. onu da anlamamışsanız zaten türkiye'nin neden böyle olduğunun cevabısınızdır.

ekleme 2: bir arkadaş yazmış onu buraya koyup susmak istiyorum. bugün onları oraya gönderenler yarın kazma kürek verildiğinde yıkmaya gider ve hiç sorgulamazlar. sevgi pıtırcıkları sizi.
  • provoke edici bir başlık. moderasyon göreve lütfen.
  • gitsinler, içlerinde aklı çalışan varsa fikirlerini de okuyup, anlayabilir. atamız kurtuluş savaşını hepimiz için başlattı. bilmeyenler, kandırılmışlar, anlamamışlar; aklınıza gelen herkes için verdi bu savaşı.

gitsinler atalarına saygılarını sunsunlar... oraya kadar giden insanın içtenlikle gittiğine eminim..
  • ironi arıyorum ama bulamıyorum. gerçekten bu kadar kafasız ve yavşak mısınız lan?