şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zararın neresinden dönülürse kardır.

  oraya giden, bugüne kadar atatürk hakkında yalan dolanla doldurulmuş 1 kişiyi dahi kazansak kardır.

  amacı ya da arka plan ajandası ne olursa olsun, kitleleri atatürk ile buluşturmak önemli ve faydalıdır.
 • büyük ihtimalle bir gezi edasıyla gidilecek, ellerine tutuşturulan türk bayraklarını tören sonrası anıtkabir çevresinde yerlere atıp çevreyi kirletecek, zombi istilasından hallice bir çomar istilası olacaktır.
 • bir atatürkçü olarak anıtkabir ziyaretini çomar istilası olarak adlandırmaya şiddetle karşı çıkıyorum. biz değil miydik atatürk'ün birleştirici gücü hepimize yeter diyen..? şimdi o ya da bu sebeple doğru yolun atatürk'ten geçtiğini kabul eden güruha da sempatiyle yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum. atatürk "bizim" değil, hepimizin.

  yaşa mustafa kemal paşam!
 • atatürk bu milletin ortak değeridir, ayrıştırmayın milleti değerler üzerinden...

  ne farkınız kalır o zaman bunu yapanlardan...
 • böyle salakça başlıklar açan adamlar siyaset yorumluyor. yeni açılan her partiyi bokluyor. %25'i geçince tef çalıp oynuyor. olduğu yerde sayıp herkese sallıyor. bu sığır anlayışından kurtulmamız gerek. bulunduğun konumu ve senelerdir ilerleme grafiğini bir düşün, çomar kim bir düşün bakalım allah'ın salakları?

  oradakilerin çoğu cahil adamlar. anıtkabir'de öğrenecekleri bir sürü şey olacak. kimi kazansan kardır ülken için diyeceğine adama böcek muamelesi yapıyorsun. sonra oy bekliyorsun.

  bugün andığın adam %95'i okuma yazma bilmeyen toplumla tarih yazdı. bu çomarla olmaz demedi. reform üzerine reform yaptı. bari sığırlığını bu adam üzerinden gösterme.
 • birileri emrettiği için koşa koşa anıtkabir'e gidenlerdir. bir boka yaramazlar. 3 ay sonra yine o birileri emretse, anıtkabir'i yıkmaya ellerinde kazma kürekle koşarlar.
 • bu konuda yorum yapmak istiyorum.

  ayrıştırmayın birleştirin falan diyorsunuz da bu kafa yüzünden işte sürekli kaybediyoruz. 2 sıcak davranmada, işinize gelen harekette hemen yumuşuyor, çomar olduklarını, sizi devlet ve devletin başı uğruna 1 dakikada satabileceklerini hatta öldürebileceklerini unutmuş durumdasınız.

  365 günde 1 kere bile atatürk'ü anmayacak bu insanlar bedava gezi bulduğu anda oraya gidiyor. sizce gerçekten aralarında atatürk'ü umursayan var mı? ordan çıktıklarında gene göt kılı olmaya devam edecekler. tamam atatürk herkesin de yılın 365 günü benimken ona sadece bir gün. o işler öyle olmaz.

  arkadaşlar, fazla naif olanı afedersiniz götten sikerler. size de öyle yapıyorlar. size 1 adım atıldığı anda "ayrıştırmayalım hepimiz kardeşiz" edebiyatına başlıyorsunuz. hayır, değilsiniz. kalan 364 gün onlar için bir hiçsin.

  ana problemlerimizden biri: atatürk sevdalısı, onun ilkelerine uyan, bilime inanan, okuyan insanın "ayrıştırmayalım" diyerek o çomarların seviyesine inmesi. hayır abi, onların seviyesine inince iyi değil saf oluyorsun. çünkü onların seviyesine indiğin için seni umursamıyor, hergün bin tane yalan söyleyen adama tapıyorlar.

  başlık silinsin diyen var. başlık kesinlikle doğru. gerçekleri reddedemesiniz.

  ekleme: bir arkadaş mesaj atmış saygı duyacaksın diye. hayır. 15 senedir atatürk'e hakaretler edilen bir partiye ve onun zümrelerine peygamber gibi davranan kesimin atatürk sevgisini şekilcilik olarak buluyor, saygı duymuyorum. bırakın sevsinler diyen insanları da saf ve salak buluyorum. adını söylemek istemediğim partinin de şu aralar atatürkçülüğe dönmesinin ise tek bir sebebi var. onu da anlamamışsanız zaten türkiye'nin neden böyle olduğunun cevabısınızdır.

  ekleme 2: bir arkadaş yazmış onu buraya koyup susmak istiyorum. bugün onları oraya gönderenler yarın kazma kürek verildiğinde yıkmaya gider ve hiç sorgulamazlar. sevgi pıtırcıkları sizi.
 • ironi arıyorum ama bulamıyorum. gerçekten bu kadar kafasız ve yavşak mısınız lan?
 • "çomar" lafından nefret eden ve zinhar kullanmayan biri olarak yazıyorum bunları.

  adamın arkasından "iki ayyaş" dediginde, anma türeni için "dikilmek" dediginde, "neymiş demir ağlarla örmüş, ne ördün?"... dediğinde alkışlayan bir kitle, ayni atatürk için ayni adam tarafından iki yıl sonra "anıtkabir'e gidiyoruz" kararı alınınca oraya gidiyorsa ve siz buna "kazanılacak kitle" diye bakıyorsanız, iyi niyetlerinizi bir bir askıya alınız lütfen.

  zira bu insanlar atatürk'e miskal-i zerre saygı duyuyor olsalardı o zaman alkışlamazlar, ayıplarlardı sözlerin sahibini ki yapmadılar. bir fincan kahvenin kırk yıl hatrının oldugu bu ülkede bir vatan kurtuluşu öncüsünü 1 dakikada yem ettiler.

  olacak olan da "show wo/men lerin" -çomar değil-, yıllarca ne deniyorsa o diyenlerin, hatır gönül bilmeyenlerin ata'nın huzurunu isgalidir. zira ortada bir getirilmiş nedamet görünmemektedir ve kemiklerini sızlatacaktır atamın. çünkü yıl 1900'ler değildir, hic kimsenin hiçbir şeyden haberi olmadığı, başka bir yönetimin mümkünlüğünü tasavvur edemedigi ve yaşadıgını "tek yol" saydıgı zaman değildir.

  oraya gideceklerin de "gündelik geçim kaygısından mütevellit" bu partiye oy verenler oldugunu düsünmüyorum, bilmem ne kolları üyeleri, partiye kaydı olanlar vs'dir. yani her haltı bilen ve göz yumanlar, yetmeyip arsızca geçmiste yaptıklarını yok sayanlar, utanmadan yıllarca aynı noktada duranları kendi yapıp ettikleri ile suçlayanlar, yüzü ne zaman kızarabilir bir insanın acaba diye sordurtanlar...

  keşke masum halk olsaydı da iyi niyetle bakılabilseydi.

  yazık.
 • arkadaşlar, kibarca söylemek gerekirse: duyarınızı da alıp gidin.

  çomar lafı çok çirkinmiş, atatürkçüye yakışmazmış. yarın emir gelirse anıtkabir'i yıkacak insanlar, yine emirle anıtkabir'e gitti diye kimseye sempati duyamayacağım. reis, 2 ayyaş dediği zaman, hüloğ diyenlerin bence anıtkabir'e girmesi bile yasaklanmalı. bu insanlar atatürk'e, cumhuriyete, laikliğe ve cumhuriyetin tüm kazanımlarına açıkça düşmanlar. bu kadar basit. araplaşmış yobazlar sokakta, minibüste ona buna dayak atıyor, açık kadınlar paketi açılmış üründür diyenler devlette kademe atlıyor, belediye hoparlöründen "günaydın, allah'ın bereketi üzerinizde olsun" anonsları yapılıyor (arifiye belediyesi), valiler tekbirlerle karşılanıyor (sakarya valisi) siz hala hümanizm peşindesiniz. sanımyor musunuz ki şeriat öyle hop birden gelecek. ince ince, günlük hayatın kılcallarını ele geçire geçire geliyor. eğitim sistemine bakın. evrim yok artık. ulusal sınav ortalamalarında en dipte olan imam hatipler sardı ülkenin 4 bir yanını. 10 yaşında bile olmayan kız çocukları kafaları kapatılarak erkek-kız ayrı okullarda okutuluyor. eğitimi bırakın, devletteki çürümeyi haberleştiren 200den fazla gazeteci hapiste, aydınlık düşünceyi savunan öğretmenler khklarla işlerinden edilmiş bedenlerini ölüme yatırmışlar siz haaaaala "bunlar atatürkçülüğe yakışmaz" diyorsunuz. ne yakışıyor arkadaşlar atatürkçülüğe? ne yakışmadığını söyleyeyim: bilimden, akıldan, medeniyetten kopmuş insanların emirle ata'yı ziyarete gitmeleri yakışmıyor. o yüzden demogojiyi bırakın, yetmez ama evetçilerin hatasına düşmeyin. tekrar diyorum bakın, yarın başka emirle neler yapacakları belli olmayan insanlar bunlar. ne çabuk unuttunuz, yol ver gidelim taksimi ezelim haykırışlarını. yaparlar da. karanlık sokaklarda ali ismaili dövdükleri gibi linç ederler "kendilerinden olmayanı".

  o yüzden güzel kardeşim, kelimelere takılma. çomar denmiş, çirkinmiş. oy devşirmek için yanaşmak kadar çirkini yok. "atatürkü seven muhafazakarlar da var" diyenlere de selamlar. sizi seçimlerde de görmek isteriz. oy verirken alnı secdeye değiyor diye değil aklın yolunu, çağdaşlığı seçin bi dahakine oldu mu cicim. öptüm, kib.