• 102 dalmatians olarak ikincisi cekilmis film.
  • disney'in 1961 yilinda , uzun metrajl cizgi film olarak sinemaya tasidigi tapilasi klassiktir.
    ayrica isi gucu olmayan biri, film boyunca cikan butun siyah benekleri saymistir, ve film de toplam 6,469,952 sayida benek mevcuttur. inanmayan saysin...
  • 1996 senesinde, 12 yaşımdayken sinemada izlediğim film. tek hatırladığım, filmi çok sevdiğim. hugh laurie de filmdeymiş; bunu biraz önce farkettim.
  • televizyonda veriyorlar bazen. hugh laurie'yi dr house olarak görüyorum ve komiğime giden film. şimdi diyorum ezecek kadını ya da hakkında çıkarım yapacak vs.
  • yıllar sonra biriktirdiğim mcdonalds oyuncaklarına bakarken 101 dalmaçyalı serisini görüp aklıma düşen yaklaşık 20 sene sonra tekrar izlediğim film tam bir klasik
  • disney'in çizgi klasiği "one hundred and one dalmatians"a özenilerek çekilmiş ama onun kadar keyifli olamamış bir tuhaf filmdi. gerçi devam filmi "102 dalmatians"ın acınası saçmalığını, daha da ucuz komedisini düşününce bu film eh işte neyse olarak geliyor. (en azından hayvanlar arası iletişim ağını fena kotarmamışlardı, tümden eksilemediysem onun hatırınadır. bir de finalde cruella tehlikesini çizgi filmdeki gibi ortalıkta bırakmayıp zapturapt altına almışlardı en azından.) ama yine de ne bütçeler böyle ne saçmalıklara heba edilmiş, üzülüyor insan.
hesabın var mı? giriş yap